Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljam? Két hetes a...

Hogy csináljam? Két hetes a babám, és minden második etetésre tudok csak egy adag tejet lefejni, ugyanis szopizni nem tud, cumiból etetem.

Figyelt kérdés
2-3 óránként tudok 30-40 ml tejet fejni, így váltogatva kap tápszert és tejet, hogy elég legyen. Hogy tudom növelni a tej mennyiségét? Szoptatós teával mennyi idő alatt sikerülhet, vagy mit csináljak?
2011. szept. 27. 15:08
 1/6 xStefix ***** válasza:
100%

Csakis rendszeres fejéssel tudod növelni, ennél jobb módszer nincs. Az összes többi (tea, bogyó stb.) csak ennek a kiegészítésére jó.

De, mivel még nagyon kicsi a babád, én mindenképp próbálgatnám a szoptatást, ha egyedül nem megy, akkor szakmai segítséggel! Ilyenkor még jó eséllyel megtanulhat szopizni, csak rá kellene jönni, miért nem megy neki.

Hosszú távon jobban járnátok mindketten, szerintem ezt te is sejted...

2011. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hipotóniás, gyengék az arcizmai, nem jó a vákum, így nem megy a szopi. Cumiból is több, mint fél óra alatt szívja ki a 70-80 ml-t. Védőnő, csecsemős nővérek és gyerekorvos segítsége ellenére sem megy, mert mire jól lakna, addigra 3-4-szer elalszik, mert belefárad hogy hiába szív, nem megy neki.
2011. szept. 27. 15:23
 3/6 xStefix ***** válasza:
100%
Akkor "üdvözlet", sorstárs! Az én lányom is hipoton volt, de mégis sikerült 3 évig szoptatnom - itt is a példa, hogy nem lehetetlen. Szívesen segítek, ha gondolod!
2011. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Örülnék minden segítségnek :)
2011. szept. 27. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:

mindenképp szakemberhez, szoptatási tanácsadóhoz fordulj:

www.lll.hu/telefon


[link]

Kiss Eleonórát szívből ajánlom, nekem ő segített.

2011. szept. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

A legfontosabb dolog, hogy valóban kérj szakmai segítséget, de én kétfélét ajánlok:

Az egyik szoptatási tanácsadó (vagy akár szaktanácsadó is), aki konkrét szopis kérdésekben tudna neked tanácsot adni. Egy hipoton baba szoptatása nem olyan egyszerű dolog, mint egy teljesen egészségesé, de persze ezt is meg lehet csinálni. Viszont, mivel időbe telik, amíg javul a helyzet, jól jöhet, ha lesz melletted valaki, aki támogat és adekvát tippeket tud neked adni, amikor szükséged lesz rá. Első körben szerintem telefonon is elég lesz; ha mégis kéne majd személyes tanácsadás is, az úgyis kiderül.

A másik (és ami a hipotónia szempontjából tulképp a legfontosabb) a Dévény-torna. Mindenképp mihamarabb keress meg egy dévényes gyógytornászt! Akkor is, ha a tanácsadóban sima gyógytornát vagy Katona-módszert vagy bármi mást javasolnak - nem, a Dévény lesz a befutó, ha valóban komoly a helyzet! Egy állapotfelmérésre mindenképp érdemes elvinned a babádat, hogy megmondják, kell-e és ha igen, miként. Az arcát is megkezelik, ha azzal is gond van. (És ez nemcsak a szopizás szempontjából fontos, hanem egyáltalán a későbbi beszédtechnikája miatt is..!)


Amit ezeken kívül még javasolni tudok: ha tényleg nem tudja a babád bekapni ill. szívni a melled, akkor van az a kivételes helyzet, hogy most direkte javaslom a bimbóvédőt! Ezzel szépen összeszedődik a mellszövet és a babának könnyebb ráharapni, megszívni.

Én MAM-ost használtam a lányomnál és nagyon szerettük, mert leheletvékony és rugalmas volt. (Az Aventes nekem hozzá képest egy merev kupak volt, mint egy gyűszű..) Az a jó, ha pillangó formájú az alja, mert így ráfekszik a bőrödre és a baba orra hozzáér a melledhez (a testkontaktus és az illatod miatt); bár nem tudom, van-e még egyáltalán olyan, ami nem ilyen fazonú... Ha ez a típus mégsem válna be, akkor keresgélj tovább, hiszen nektek kell, hogy kényelmes és hatékony legyen.

A védőt minden használat előtt öblítsd át tiszta vízzel és minden szopi után alaposan mosd el öblítős forró vízzel, naponta 1x pedig fertőtlenítsd is folyadékban vagy gőzben.

Persze a védőnél mindig figyelni kell arra, hogy nehogy megkavarja (ez is) a szopizást, mert ritka eseteben ez csak tovább nehezíti a szopit. (Nekünk szerencsénk volt, sőt, idővel ez csak tovább eddzette a lányom arcizmait.)

Ezeken túl pedig lehetőleg nem használj se cumisüveget, se játszócumit, mert ezek a hipoton babákat még jobban megzavarhatják, mint a többieket! Ha pótolnod kell, akkor talán a kispohár a legcélszerűbb, mert ebből te öntöd a szájába a folyadékot, nem neki kell szívnia.


De hogy ezeken az általános tippeken kívül mit kell még tenned, azt konkrétan a tanácsadó tudná megmondani, miután megismeri a körülményeiteket.

2011. okt. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!