Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy segítsek kiszívni babámna...

Hogy segítsek kiszívni babámnak a cicit teljesen? Van tejem, mégis csak 60-70-et tud kiszívni 1-1 cicimből? Utána nem jön neki és balhézik. Fejővel sem nagyon jön, pedig érzem, hogy van benne.

Figyelt kérdés
Bimbóvédővel szoptatok, máshogy nem megy egyáltalán. 9,5 hetes
2011. febr. 6. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez volt nálam is a gond. Nem tudta kiszívni a babám a tejcit, csak nagyon-nagyon nehezen, és balhézott ő is. Sajnos meg kell várni, míg erősebb lesz. Ne kezdj el neki tápszert adni! Én sem adtam. Nagyon nehéz időszak ez, de kitartás! Sajnos ennek köszönhetően nekem kicsit csökkent a tejmennyiségem egy idő után. 4.5 hósan elkezdtem a hozzátáplálást. Most 6 hónapos elmúlt kislányom, ahányszor csak tehetem, cicire teszem, nem is iszik meg más folyadékot csak tejet. Fejni is szoktam, abból mindig babarizzsel csinálok neki reggelit. Egy időben tejszaporító fejést csináltam. 7-7, 5-5, 3-3, 1-1 percekig kell fejni egyik majd másik mellből felváltva. Ez összesen 32 perc. Nem számít, ha nem jön belőle, csak csináld végig, de ne tovább. Hátha segít.
2011. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az nem baj, ha nem tudom kiüríteni a melleimet???
2011. febr. 6. 18:42
 3/8 xStefix ***** válasza:

Biztos, hogy jelentős mennyiség marad benne?


Két mellből szoptatsz?

Én azt javaslom, hogy próbáld meg (legalább átmenetileg) többször is váltani az oldalakat szopi közben. Így ahogy egymás után jönnek a tejleadó-reflexek, valószínűleg könnyebben ki is fog ürülni a vége.

(Egyébként a védő okozhat ilyesmit... :S)

2011. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

sajnos nem is érzem a tejleadót sem :(

2 mellből szoptatok, ha már az egyiken megy a balhé, váltok

2011. febr. 6. 19:44
 5/8 xStefix ***** válasza:
Az nem feltétlenül baj, ha nem érzed. A babádon sem látod, hogy ritmusosan nyel?
2011. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Max pár percig. De ma is mértem, és egy ciciből max 60at tudott kienni, holott régen ment a 140 is. Nem értem.
2011. febr. 6. 20:29
 7/8 xStefix ***** válasza:

És mi történik egy evési fázis után? Rögtön balhézik és váltasz? Vagy még azon marad és cumizik?

Le kellene írnod, hogy hogy zajlik egy teljes szoptatás és milyen gyakran szoptatsz, talán több részlet segítene...

2011. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Írtam privit utolsónak! :)
2011. febr. 8. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!