Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, a jobb cicimből való...

Anyukák, a jobb cicimből való szoptatás a bal kárára ment, hogyan hozzam vissza a tejemet a bal cicimbe, ezt nagyon elrontottam?

Figyelt kérdés

Lényeg: Éjszaka, vagy hajnalban, vagy amikor cicin altatok, akkor mindig a jobból teszem, mert úgy a babám jobban szeret feküdni, szopizni, ezért a bal háttérbe szorul. Most meg a balban szinte tényleg nincs már tejem, szeretném visszahozni.

Hogyan tegyem, mit tegyek, mert még szeretnék legalább két hónapig szoptatni, amúgy lassan 6 hónapos lesz a babám.


Köszönöm mindenki válaszát


2011. aug. 18. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapba a bal mellem sokkal gyengébb, már a második babámat szoptatom, az előzőnél is ugyanígy volt.

Kb. 1/3-ad a mennyiség, és sokkal nehezebben jön.

Ezért én mindig a ballal kezdem a szoptatást, amiben kevesebb van, mert amikor éhes, még hajlandó küzdeni érte, és meg is szokta, hogy így van.

Ha a jobbal kezdenem, akkor a balból már egyáltalán nem is eszik.

Nekünk ez a bevált módszer, nem tudom, nektek is jó ötlet-e.

2011. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:

Szoptass és/vagy fejj abból is gyakrabban.

De, biztos, hogy annyival kevesebb a tejed? Tudod, hogy a plötyibb, puhább mell nem azt jelenti, hogy kevés a tej, hanem azt, hogy beállt az egyensúly... Tehát csak ez még nem jelenti feltétlenül azt, hogy kevés lenne.

És még, általában senkinek sem egyforma a két melle, mindenkinek van erősebb és gyengébb (minden páros szervnél így szok lenni). Megpróbálhatod persze visszahozni a balban a tejet és lehet, hogy sikerül is; de az se vészes ám, ha épp nem nagyon megy!


Nekem is a bal volt a gyengébb, köszönhetően az egyik mellgyuszimnak. Én is igyekeztem többet túráztatni utána így-úgy, de azért sose lett már újra a régi. Viszont, hogy azért mindig eddzésben legyen, olyan szopási rendszert alakítottam ki később, ami szépen szinten tartotta az adott mennyiséget: a) mindig ezzel kezdtem a szopikat, mert ilyenkor erősebben szív a gyerkőc; és volt, hogy ezzel is fejeztük be utána (plusz inger); b) mivel a lányom ezen szeretett elaludni, ezen hagytam cumizni (ismét plusz inger); c) nagyritkán ráfejtem egy kicsit, hogy meglegyen az úr akarata. :)

Mindez egyéni módszer, nem kell így csinálnod, de talán jól mutatja, hogy így is lehet és megnyugtathat téged, hogy simán lehet kezelni a dolgot ilyenkor is. Járj túl a melled eszén. ;)

2011. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kösszönöm, nekem is a bal alapból gyengébb volt, hát most meg annál is gyengébb. Ezzel kezdek, itt a babám egy-két perc után már csak húzza, leszáll róla és ennyi. Látom, hogy nem nyel nagyokat. Aztán átteszem a jobbra és ott meg bekajál, ezért is gondolom, hogy a balból elfogyott a tejem.

De szükségem van a bal cicimre, képes vagyok érte bármire!


A babám, ha már nem jön belőle, nem fog rajta csüngeni, leszáll róla és nem akar visszamenni. Tehát marad a fejés.

Mikor? Kelljek éjszaka is? Vagy éjszaka etessem meg a babámat a bal cicimből álmában?

2011. aug. 18. 10:09
 4/5 xStefix ***** válasza:

Az éjszakai szopi is jó ötlet, ha neki is kényelmes lesz úgy.

Éjjel fel ne kelj fejni! Éjjel alszunk és esetleg szoptatunk, ha épp. :)

Fejni bármikor fejhetsz, bár ha tényleg úgy tűnik, totál üres lesz a bal, akkor érdemes várnod a szopi után olyan fél-1 órát, mert addigra lesz benne újra annyi, ami már jobban kiürül egy reflexszel. (Ha rögtön utána csinálod, az inkább gyötrelmes lesz, és kevésbé motiváló, ha csak pár cseppet látsz viszont...)

Próbáld ki azt is, hogy miután átmegy a babád a jobbra, egy idő után (amikor kezd lanyhulni az ütemes szopás) visszateszed a balra. Nem biztos, hogy együtt fog veled működni, de párszor tegyél kísérletet, hátha. Ezzel is stimulálná még többet. (Az egymás utáni reflexek könnyebben megindítják a tejet a másik mellben is.)

2011. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem is láttam, hogy érkezett még egy válasz. Köszi :)
2011. aug. 23. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!