Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem rontom el, ha 2 óráig...

Nem rontom el, ha 2 óráig hagyom "nyammogva" szopni a 10 napos babám?

Figyelt kérdés
Tápszerrel és nagyon kevéske tejjel jöttünk haza a kórházból. Már mindent próbáltam, tejhozó teák, urtica, fejés -igaz csak pár csepp-.A szopizások alkalmával a két ciciből ma szopott először 60g-ot, de azt is 2 óra hossza alatt. Van amikor csak 40g-ot sikerül vagy még kevesebbet, akkor kap pótlást kanállal. Ez még tortúrásabb ugyhogy az evések egybefolynak. Normális ez, hogy ennyi ideig eszik?
2009. febr. 9. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem csak nem normális,de nagyon fárasztó is.

Ha éhes megeszi amire szüksége van sokkal hamarabb is.Szerintem 15percnél tovább ne hagy egy cicin.

És persze fejjél ha tudsz,úgy termelődik több.Azt is nekiadhatod amit le tudsz fejni.De ha egész nap szünet nélkül eszik,abból hasfájás lesz.És semmi értelme ha csak eszeget,azon kívül,hogy megszokja,és állandóan cicin akar lenni.Etesd sűrűbben mint 3 óra,de ne hagyd sokáig játszani.Meglátod,ha valóban éhes akkor szopik rendesen.

2009. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is hasonló volt a helyzet. Ha sokat van mellen, az a legjobb módszer, hogy beinduljon a tejtermelés, de úgy igazán! Nálunk is volt tápszer az elején, de kitartó szoptatással elértem, hogy néhány hónapig szinte kizárólag anyatejet kapott. Ahogy egyre ügyesebb és erősebb lesz, egyre rövidülni fog a szopizás időtartama. Még nagyon pici a babád, ilyenkor még komoly munka nekik a szopás. Nálunk nemsokára hat hónapos a lányom, és kb. öt perc alatt lerendezi, ami az elején egy óra volt.
2009. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Igen, vannak lustibb babak. Nekem foleg este tunt az etetes orokke valosagnak, volt, hogy 3-4! orat is a mellemen volt, mire elengedte. Az elso 3 hetben mindenkepp olyan, mintha allandoan rajtad "logna" a baba, es meg utana is elofordulnak olyan periodusok, amikor egesz nap nem akar beken hagyni. En ilyenkor mindig arra gondoltam, hoy nem baj, igy lesz tobb a tejcsi. Es igy is volt. 7 honapos koraig tisztan anyatejes volt a lanyom, 13 honapos koraig szopizott. Akkor is csak azert hagytuk abba, mert ujra terhes lettem, es egyik naprol a masikra egyszeruen elapadt, gondolom a hormonok miatt.

Ha majd erosebb lesz, gyorsabban fog tobbet enni, akkor konnyebb lesz. Kitartas, nagyon jo, hogy nem adod fel!:)

2009. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az tényleg nagyon sok idő. Az én fiam is az első 2 hónapban ilyen mennyiségeket szopott, de ezt fél óra alatt. Aztán beindult. :)

Alkoholmentes sört próbáltad? Meg van egy másik homeos bogyó is, Ricinus communis, nekem az jobb volt.

2009. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Ha nem lenne vele anyukám és a párom már régen kibuktam volna. A sógornőm 2 évig szoptatta a babáját, és azt mondja hadjak ki egy etetést és hagyjam kicsit sírni. Szerintetek? Akkor levegyem hamarabb ciciről és inkább fejjem ki? Akkor pedig pótlásra lesz szükség. mert az elején alíg a felét eszi meg.
2009. febr. 9. 19:20
 6/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam barna sört, teákat, most vettem meg a more milket. Szerintetek segít?
2009. febr. 9. 19:30
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
18:53-as vagyok. Én is végigpróbáltam mindent, de a sűrű mellretételnél nincs jobb módszer. Eleinte én is próbáltam betartani mindenféle szabályt (hány óránként, hány percet szopizzon stb.), mert elhittem, hogy ha sűrűn eszik, fájni fog a hasa, és mindenkire hallgattam, csak magamra nem. A mai tapasztalataim birtokában már tudom, hogy sokszor nem a hasa fájt, hanem éhes volt. Van egy jellegzetes sírása ilyenkor. Szóval nálunk akkor jött rendbe minden, amikor félretettem minden jótanácsot, és néhány napig szinte az ágyban éltem a babámmal. Akkor szopott, amikor kedve tartotta, és közben szundikált. Pár nap alatt annyi tejem lett, hogy már nem kellett tápszer, és kb. a második hónapra kialakult a szoptatási rend (a baba igényeit követve). Szóval próbáld ki azokat a szereket, amikben bízol, de az eleje sajnos ilyen. Én is azt hittem sokszor, hogy megbomlik az agyam, de elmúlik, és hamarosan az öröm túlsúlyba kerül. Minden jót nektek!
2009. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%

10 naposbabánál szerintem még elfogadott, hogy sokat legyen cicin.

lehet nem is eszik, csak a közelség kell neki. Én nem hagynék ki egy étkezést sem, nem tudom hogy mondhat ilyet az, aki 2 évig szoptatott. Türelem, még nagyon picike, majd ahogy nő, ugy rövidül ez a zidő. Vagy próbálj neki cumit adni, nekünk az bevált, a kislányom is állandóan a cicin lógott, még wc-re sem tudtam kimenni, de legalább pihentem az első 6 hétben. Aztán szépen beállt a több órás evésre.

2009. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Etetest ne hagyj ki, inkabb potlas helyett is hagyd a babat a melleden. Minel tobb idot szopizik, annal tobb lesz a tej. A csodabogyok nekem nem jottek be, csak a gyakori mellretetel. Esetleg egy kis extra vitamin nem art, ha ugy gondolod. Sajnos az eleje ilyen. De megeri, kesobb sokkal konnyebb lesz.
2009. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Hagyd szopni a csecsemődet mindaddig, amíg magától elengedi a mellbimbót. A szopás ugyanis nem csak étkezés számára, hanem megnyugtató, elandalító, vigasztaló cumizás is. Ne ijesszen meg, hogy eleinte akár másfél órát is igénybe vehet egy-egy szoptatás, ez az időtartam a későbbiekben csökkenni fog. Ha ezt a bizonyos, jobb híjján komfortszopásnak nevezett szopási szakaszt is lehetővé teszed gyermekednek, cumira sem lesz szüksége. A cumi használata nem csak felesleges, hanem ronthatja a kisbabád szopási készségét is, mivel túlságosan lerövidítehti a mellen töltött időt.Ezt az lll.hu-n találtan Nektek. Tehát nem kell izgulni, ha a babád belejön, gyorsabban jól fog lakni. Sok-sok tejcsit!
2009. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!