Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hetes kisfiam egyre keveseb...

11 hetes kisfiam egyre kevesebb mennyiségeket szopizik (60-90 grammot, de van úgy, hogy csak 40! grammot, mint egy újszülött). Mivel hozhatnám meg az étvágyát?

Figyelt kérdés

Sosem volt nagyevő, de kb. január elején már stabilan hozta a 80-130 grammokat, most meg néhány hete minden etetés egy küzdelem. Ezeket a ksi mennyiségeket is 1/2-3/4 óra alatt eszi meg.

A rossz étvágy már a súlygyarapodásán is meglátszik, decemberben még 30 dkg-okat, január elején 20-25 dkg-okat, most pedig csak 12! dkg-ot hízott.

Olyan érzésem van, mintha lusta lenne szopni, amikor már nem jön eléggé a tej. Sajnos csak 20 grammokat tudok fejni, azt odaadom pótlásként, de ez is nagyon kevés. Próbáltam már tápszert is fecskendőből, de abból is csak 10-20 grammot fogad el nasiként. Összeszűkült volna a gyomra? Mit tegyek? Tegyem mellre sűrűbben? Néha még a cicit sem fogadja el, csak sír. Tejem úgy tűnik, van elég, hisz a reggeli 90 grammok után tudom kifejni a 10-20 grammot.

Én persze sík ideg vagyok, ha közeledik az etetés ideje, már görcsbe rándul a gyomrom. Segítsetek!


2009. febr. 10. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.Nálunk ugyanez volt a helyzet!Nekem kislányom van,nem egy nagy evő,most 15hetes.0,5kg-ot hízik havonta,4,9-5kg.Én többször tettem mellre,de nekem nem sirt,hogy éhes lenne,de azért próbálkoztam,akkor sem hízott többet.A doki mondta,hogy el kell kezdeni a tápszert pótlásként,attól majd többet fog hízni!Hát evet 40-50ml-ket.Nem hizott attól sem többet,de a tejem ennek hatására kevesebb lett.Most 3szor szopizik és 3szor kap tápszert,most már 100-at eszik,de igy is 05kg-ot hízik.

Múlt héten volt 4810gr.3130-al született.Lehet a tied sem lesz egy nagy evő...ez van most már nem is idegesítem magam ez miatt.

Minden jót

2009. febr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az én babám sem az éhségtől sír szerintem, hanem akkor, amikor a cicit vagy a pótlást próbálom "erőltetni".

2009. febr. 10. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Én vagyok megint.Igen ez valószínű,nálam is ez volt a probléma,most kívárom amig éhes,és már nem igényli a 3óránkénti etetést,és ebből kifolyólag gondolom,hogy most már ezért eszi meg a 100-120-at...:)

Minden jót

2009. febr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet hogy már rájöttél mi a baj, de azért tanácsolnám (sajnos tapasztalat) hogy nézz bele a szájába , nincs e száj penésze! Nekem se akart enni a kislány, nem hízott, és akkor vettem észre hogy a nyelvecskéje nem tejtől volt fehér, hanem szájpenésztől! És ettől sajnos nem esznek, mert ez fáj nekik!


Üdv.

2009. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!