Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy ilyen óriási...

Normális, hogy ilyen óriási mennyiségeket eszik?

Figyelt kérdés
Kisbabám 3 hetes, 2950 grammal született, 2750-el jöttünk haza a kórházból és mára már elérte a 3500 grammot. Kb 3 óránként szopizik, minimum 120 ml-t, de van olyan, hogy 170-ig meg sem áll!!! Iszonyatos ez a mennyiség szerintem egy ekkora gyereknek. Ne értsetek félre, nem sajnálom tőle csak félek, nehogy nagyon kitáguljon a gyomra, vagy valami más baja legyen attól, hogy mindig szinte pukkadásig tömi magát.
2011. jún. 21. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
hát az enyém rendszeresen ennyit evett. Kb 3-4 hetesen állt rá a 180-210 millire, és ez maradt is, míg tápizott akkor is. Most 3 deci tej alatt meg sem áll este, és reggel, most 4 éves.
2011. jún. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kísérletezd ki, hogy egy mell elég -e neki. Vagy sír -e ha kicsit előbb elveszed a cicit a vége előtt. Látni fogod elvileg tényleg éhes maradt -e,vagy csak addig eszik,amíg jön a tej és valójában nem is kellene neki. Ha meg ennyi kell,hát ennyi kell. Úgyis lesz hasi uh., ott meglátják van -e probléma a pocival.

Esetleg rossz a mérleg, nekem van hogy néha 50-60 g-ot is elmér,ha rossz az elem,vagy ha nagyon mozgolódik.

Nálunk amúgy fordított a helyzet,mérés szerint keveset eszik,de amúgy jóllakott.

2011. jún. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tutira ennyit eszik, ha cumisüvegből adom akkor is, tehát nem a mérleg rossz...

Már próbáltam, hogy nem adok neki annyit, de akkor meg egy óra múlva megint sír, cuppog, rágja az öklét és keresi a cicit.

2011. jún. 21. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz,annyit szopik amennyi kell neki! Fiam első hónapban 2kg10dkg-ot hizott! most 7hós 10kg fölött van.Makk egészséges,nyugodt,ügyes kisfiú.

_Ne aggodj és ne méritskélj álandoan..

2011. jún. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha picivel gyakrabban szopiztatod,lehet hogy elég neki egyszerre kevesebb. Esetleg próbáld ki,hogy még mielőtt kérne, felkínálod. Lehet,hogy már akkor is enni fog, mert már szüksége van rá, csak még nem farkaséhes.

Lehet,hogy amikor 1 óra múlva kér, nem éhes,hanem szomjas.Akkor adsz neki egy picit, és lehet hogy már nyugodt is.H

2011. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam korababa lévén 2500g-mal született és "iszonyú" ütemben gyarapodott,2 hónaposan megduplázta 6 hósan triplázta a születési súlyát./anyatejes baba/Most 7 hónapos és majdnem 8 kg.A lányom 1 évesen volt 7 kg.Már a koraszülött osztályon 80g-ot szopizott,csak mosolyogtak rajtunk.Szépen lelassult a gyarapodása mostanr,illetve nyúlik is közben.Nem hiszem,hogy baja lesz,az anyatejes babák nem szopiznak többet,mint amennyire szükségük van,lehet,hogy ő is azért eszik ennyit,mert viszonylag nem nagy súllyal született.
2011. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem bukja vissza,akkor ennyi kell neki.Azt az állitást megcáfolnám,hogy annyit esznek amennyi kell nekik,sok baba hajlamos túlenni magát,de az sem nagy gond,max visszabukja.
2011. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

sose értettem, hogy lehet ezen aggódni, hogy túl sokat eszik a baba....

én meg azon küszködök, hogy egyenek, mindkét gyerekem kórházban is volt emiatt( a második most is ott van)

úgyhogy a válaszom: nem, nem baj.

2011. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 190 alatt nem evett kicsi korában. Nagy súllyal született (4700 g) és rengeteget evett. 1,5-2 hónaposan ha néha megmértem, hogy mennyit eszik csak lestem és szentül meg voltam győződve róla hogy rossz a mérleg, mert volt, hogy 240 g-ot mutatott. És mindezt egy ciciből!!!! Nem is méregettem. A dokink szerint ehetett is ennyit, mert hízott mint a bolondgomba. az első 2 hónapban 3100 g-ot hízott. Most 5 hónapos és már beéri 170 g-mal is. Ne aggódj, most gyorsan hízik később meg hosszra fog nőni akkor már nem fog annyit enni!
2011. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!