Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az igaz, hogy minél később...

Az igaz, hogy minél később kezdem el a hozzátáplálást, annál érzékenyebb lesz a babám?

Figyelt kérdés
6 hós lesz 2 hét múlva, és a doki javaslatára megvárom a 6 hót, utána tervezem a hozzátáplálást. Eddig kizárólag anyatejet kapott, még teát sem, soha, a cumisüveget sem ismeri. Ha a kérdésemben kiírt állítás igaz, akkor az érzékenység mit jelent: allergiát, vagy hogy válogatós lesz?
2011. febr. 11. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Ez butaság. A hozzátáplálást szép lassan, fokozatosan 4 hótól el lehet kezdeni. Ha ez igaz volna, akkor miért mondanák és kezdenék el olyan sokan.
2011. febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem igaz!Minél tovább tudod szoptatni a babádat, annál kisebb az esélye, hogy allergiás lesz. Nem régen olvastam, hogy glutén bevezetését is épp emiatt javasolják az idő alatt, míg a baba még szopik.
2011. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz!

A 6 hónapot azért javasolják, mert a csak anyatejes babák bélrendszere ekkora alakulhat ki teljesen! És 6 hónapos koruktól már nem elég nekik az anyatejben lévő tápanyag!

Az én kisbabám is csak anyatejet kapott eddig, és nem bánom, hétfőn tölti a fél évet :), utána kezdjük a hozzátáplálást!

2011. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem akkor lenne igaz, ha 8-9 hósan kezdenéd a kóstoltatást.

a 6 hó a legideálisabb.

vannak ételek, pl.kenyér (glutén), hús(csirke), amit még 7 hó előtt kóstoltatni kell, mert állítólag így kevésbé lesz hajlamos allergiára.

2011. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz,én is 6 hónapig kizárólag anyatejet adtam(teát sem)és semmire sem érzékeny vagy allergiás.Már két és fél éves,tehát mindent eszik régóta,szereti a zöldségeket gyümölcsöt,húst,tejterméket,egyedül a zöld színű :) kaját nem eszi meg.(sóska,spenót,borsó)Igazából forditva logikusabb,hiszen a gyomrának,emésztő szerveinek van ideje kifejlődni,megerősödni és "megérni" az egyéb ételek feldolgozására.Azt viszont én is tapasztaltam hogy a hozzátáplálás lassabb lehet esetleg.Az allergia más tészta.Kistestvér 3 hónapos,és nála is fél évig kizárólag anyatejesnek szeretném.
2011. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!