Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire tanácsos tejserkentő...

Mennyire tanácsos tejserkentő teát inni? Beválik, vagy nélküle is tud ugyanannyi tejem lenni majd?

Figyelt kérdés
38 hetes km
2011. febr. 13. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer próbáltam a laktoherb teát, de nálunk nem vált be, mert a babusnak fájt tőle a hasa. Azóta sem próbáltam semmit, és mindig volt elég tejem, pedig már 6 hónapos múlott a kislányom. Úgy gondolom, hogy rendszeres, egészséges táplálkozás mellet, és a megfelelő innivaló bevitele mellett termelődik elég tej. De, ha valamilyen oknál fogva még sem lenne elég, akkor meg lehet próbálni ezeket a "csodaszereket". Majd úgyis meglátod, hogy nálad hogyan alakul.
2011. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

100-200-1000 éve is tudnak szoptatni a nők teák nélkül. Csak most van ez a megfelelési kényszer, hogy mindenképpen legyen tej.

Én azt javaslom várd meg, hogy mi lesz a kórházban, mennyi tejed lesz. Lehet, hogy annyi, hogy abból 3 baba is jól lakna és akkor fölösleges a tea. Ha pedig nem lesz elég tejed, ott a gyerekorvos úgyis ajánl majd valamit ami tényleg beválik.

Addig semmiből nem spájzolj be.

Jó babázást!

2011. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én se iszom ezeket a "csodaszereket", pont azért mert sok baba hasfájos tölük! Öszibarack levet iszok minden nap 1 litert, ez bevált! Van elég tejem, igényszerint szoptatok! 3,5hos a babám!

Szerintem is ráérsz ezekhez nyulni, ha nagyon muszáj!

Ja, a 10-15. napon kicsit vissza esik a tejtermelödés, ne ijedj meg, tedd gyakran mellre a babát 1-2 nap alatt helyre áll! Ekkor lesz, hogy esetleg akár oránként szopizni fog!

Könnyü szülést, jo babázást nektek! :-)

2011. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat...
2011. febr. 13. 10:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekemnél sem szedtem semmilyen tejserkentőt, nem ittam teákat sem, csak arra figyeltem, hogy a babáim minél sűrűbben szopizzanak. A kórházban ébresztettem őket minimum 3 óránként, mert az első napokban általában aluszékonyabbak a babák, főleg, ha kicsit besárgulnak. A babánal nincs jobb tejserkentő. Az ő közelségük, szopizásuk az, ami legjobban hat a tejtermelésre. Az első napokban eleve nem is tanácsos kívülről belenyúlni a tejtermelésbe, hiszen azt hormonok irányítják és nem a teák. Ezekre a szerekre akkor lehet szükség, ha a sűrű szoptatás, sok pihenés ellenér sem elegendő a tej. Készülj úgy, hogy minden rendben lesz, fogod tudni szoptatni a babát, legyen melletted a kórházban és szoptasd minél többször, akár váltott mellből is. Minden jót, sok tejcsit!
2011. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!