Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig kell szopizzon...

Mennyi ideig kell szopizzon egy 1 hetes baba?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy hetes a babam es neha elhuzodik a szoptatas ket oraig is, nagyon aluszekony es kozben ebresztgetnem kell hogy eleget egyen, neha nem is sikerul felebreszteni rendesen, egy parat sziv es mar alszik is vissza,es ha egy kicsit aktivabb is ugy is nagyon sokaig szopizik, lehet hogy nem eleg taplalo a tejem es nem tud jollakni?
2009. febr. 11. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
A tejed jó semmi baja sincs. Kb 20 percig szoptasd mert ki sebesedik a melled.Ilyenkor még aluszékonyak légy akaratosabb.
2009. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Probaltam mar kevesebb ideig szoptatni de ha aktiv is ennyi ido alatt nem lakik jol, utana mindig sir es keresi a cicit, es ha bele is alszik 10 perc mulva mar sir az ehsegtol, mit csinaljak?
2009. febr. 11. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Az en egy hetes babamat kerek egy oraig szoptattam,ennyi ido kellett neki hogy jol lakjon.Nekem nem sebesedett ki soha,de hallottam hogy van akinek ki sebesedik,ha esetleg neked is kisebesedne hasznalj vedot vagy fejd ki,de a baba lakjon jol.Es nem azt jelenti hogy nem taplalo csak lassan szivja,kicsiket sziv,kesobb fokozatosan kevesebb idore lessz szuksege.Most a babam 2 es fel hos es 10 perc alatt megiszik 130milit is.
2009. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor sír, tedd cicire. Ha úgy látod, hogy bealudt, akkor vedd ki a szájából, hogy ne ázzon fel a mellbimbód. Nem biztos, hogy az éhségtől sír, lehet, hogy egyszerűen melletted akar lenni. A szopás egy egy hetes babának még nagyon kimerítő, azért alszik el közben. Egyébként az emésztésük épp, hogy elkezd ilyenkor fejlődni: a tej egy részét meg sem emésztik. Ezért is éhesek gyakrabban. Sok védőnő és orvos ajánlja, hogy tarts egy-másfél óra szünetet a szoptatások között, és korlátozd az idejét, mert ha folyton eteted, akkor hasfájós lesz, mert a megemésztetlen kajára ráeszi a frisset. Ez egy olyan tévhit, amit szoptatási tanácsadótól sosem fogsz hallani. A tejed pedig tápláló!( Ez is egy réges-régi butaság, amit hozzánemértők találtak ki. A te tested termeli pont a te babád igényeinek megfelelően.) Minden jót!
2009. febr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem elég tápláló a tejed. Minden nőnek elég tápláló a teje...

Nem biztos, hogy azért sír, mert éhes, lehet, hogy csak téged akar. Még nagyon picike, sok-sok időre van szüksége.

2009. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is pont ezzel küszködöm. Az én babám 12 napos és van hogy 1-2 órát is van cicin. Ha elveszem tőle ugyanúgy mint neked 10 perc múlva sír. Ezért inkább hagyom szép lassan enni ameddig csak jólesik neki. Ők a kis álmodozó babák közé tartoznak ezért hosszabb lehet az etetési idő. A védőnőm mondta , hogy akármikor és akármeddig lehet cicin. És tényleg nem sebesedik ki a bimbóm. És így lesz több a tejcsi is mert folyamatosan kapja az ingert a mell. Ráadásul mi tápszerrel jöttünk haza, és inkább pótlás helyett visszateszem mellre a kicsim. Még mi sem álltunk be, de remélem a kitartásunk segít. Nem sok tejem van de bízom benne ha minél többet teszem cicire több lesz!
2009. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az én babámat sem lehet ébreszgetni ha mélyen alszik. Nálunk csak az vált be ha elkezdem átpelusozni, kibontogatni, vagy esetleg leöltöztetni. A bőrkontaktus nagyon jó. Ilyenkor mindig magamhoz ölelem, hogy érezze a testem melegét, erre fel szokott ébredni. Talán próbáld ki Te is!
2009. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen en is kozben pelenkazok, felveszem leteszem csak ebredjen meg, meg a korhazban mondtak hogy kell csikizni a talpat meg a nyakat, dehat az en babam ezt meg sem erzi alvas kozben:) Mindenkeppen megnyugtato hogy nem csak mi vagyunk igy. A tegnap ota mintha egy kicsit lerovidult volna a szopzasi ido, de lehet hogy holnap mar megint ugyanugy leszunk :) Na de nem baj, az a legfontosabb hogy szopizzon, es szepen gyarapodjon.

Koszonom szepen a valaszokat!!!

2009. febr. 12. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!