Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell kiszamolni hogy...

Hogy kell kiszamolni hogy mennyit kell szopizzon alkalmankent a baba?

Figyelt kérdés
2 honapos 5 kg es 7 alkalommal szopizik.
2010. jún. 9. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
súly x 1,5 osztva a napi étkezések számával
2010. jún. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá szabály, egy anyatejes baba pont annyit szopizik, amennyire szüksége van. Amire gondolsz, az egy általános számítás, minimum 120ml/testsúlykilogramm, osztva a szopizások számával. De ne ez legyen az alap, az én fiam soha nem ette meg ezt a mennyiséget, mégis gyönyörűen fejlődik, és ki is van rendesen kerekedve:) A te babád az 5 kg-val gyönyörűen fejlődik, ha átlag 3,5 kg-val született, akkor havonta legalább 750g-ot hízott, ami csodálatos gyarapodás!
2010. jún. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Jobb, ha 1,5 helyett 150-et írsz, úgy érthetőbb, első vagyok.
2010. jún. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt lehagytam, hogy a doki szerint egy baba 400-1200ml között ehet egy baba naponta, van amelyik baba 400ml-vel gyarapszik megfelelően, van amelyiknek ehhez 1200ml-re van szüksége.

Úgyhogy ha e két határ között eszik a babád naponta, akkor bőven jó!

2010. jún. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az én babám sosem ette meg a képlet szerinti adagot, helyette igény szerint, 2 óránként szoptattam, gyönyörűen fejlődött, heti 18-20 dekákat. Ma már 7 hónapos és közelíti a 8 kg-t. Szóval a lényeg, nem baj, ha tudod mit mutat a képlet, de ne tartsd magad hozzá.
2010. jún. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sehogyan :)) Egy szopizó baba annyit eszik, amennyire neki szüksége van. Az anyatej a szoptatás alatt is folyamatosan változik és a nap folyamán is változik az összetétele, mennyisége. Ez sokszor megtéveszti az anyukát, ha méri a babája szopásait és a nagy könyv szerinti mennyiséget várja el minden alkalommal. Reggel sokkal több a tej, viszont hígabb, este bár kevesebb, viszont sűrűbb, laktatóbb.Emellett a babák étvágya sem egyforma, vannak haspókok és vannak kis ínyencek :)) Az a fontos, hogy fejlődjön a baba, a szopások mennyisége lényegtelen. Egyik kevesebb is szépen hízik, a másiknak ehhez több kell. Ha a babád kibír egy szopival 2 órát, van napi 6-7 pisis és 4-5 kakis pelusa, akkor minden rendben van vele, eleget eszik :)))
2010. jún. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi a valaszokat. Pont az a gondom hogy nagyon etkes es volt hogy kifejtem 120-t es meg evett volna utana. De szepen fejlodik mert 3250-el szuletett. Nem akarom, hogy elhizlaljam :) de ket hete zoldes a kakija es azt mondtak hogy az "ehezes" jele, vagyis hogy nem eszik eleget. De a sulya nem esett, sot. Nem tudom mitol lehet akkor a zold kaki :(
2010. jún. 9. 09:08
 8/15 anonim ***** válasza:
El ne hidd, hogy a zöld széklet attól van, mert éhezik!!! Ez butaság! [link]
2010. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia, most vagyunk 6 hetesek és egy hétig nekünk is zöldes volt a kaki. Tegnap végre már nem. Egy kicsit én is megijedtem, de az állandó mellre tétel segített. A védőnő szerint ilyen melegben szomjasabbak a babák. Amúgy nálunk most van növekedési ugrás, szörnyű de állandóan éhes:( Ja ami még talán jó szopi előtt fél órával egy deci teát adni a délutáni melegben (ezt is a védőnő mondta). Szerintem amúgy nagyon szép súlyban van a babád! 3920-al szültem és 6 hetesen 4800. Ja és mi szorulásosak vagyunk, lehet az is közrejátszik a zöldülésben.

Nálunk a háziorvos megtiltotta, hogy mérjem mennyit eszik!! azt mondta hogy ne idegesítsem magam vele, az a lényeg hogy van sok pisis meg pár kakis pelus akkor ok.

2010. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Így van! Ne számolgass mert csak ideges leszel, és elmegy a tejed.

Nálunk az első babánál sokáig zöld volt a kaka, semmi baja, csak tisztul.

2010. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!