Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kezd elmenni a tejem. Mit...

Kezd elmenni a tejem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Két hónapos a babám és a kezdetektől kap kiegészítésként tápszert mert nem indult be a tej rendesen a babó meg nagyon türelmetlen kis zabagép. Milupa Milumil HA-t kap ami eddig bevált, most viszont egyre kevesebbet akar szopizni, már éjjel se nagyon kell neki a cici. Napközben eddig se nagyon szopizott mert üvölt ha meglátja a cicit, követeli a cumisüveget, amiből viszont szépen eszik 100-160-akat. A tejem meg szinte már semmi. Próbálok fejegetni, de nem nagyon van időm, egyedül vagyok, apa ezerrel dolgozik, nagyszülők szintén, a babó meg sokat van fenn, sokszor enni sincs időm, próbálom úgy ahogy ellátni a háztartást, főzni mosni stb, de így a fejegetés nem nagyon fér bele.

3700grammal született, most 6300gramm, szépen fejlődik. Nekem mégis rossz érzés, hogy nem tudok szoptatni. A laktoherbtől meg a sörtől, teától fáj a pocija. A családomtól folyamatosan azt hallom, hogy én rontottam el az elején mert nem kellett volna tápot adni neki, -mert anyukám családjában mindenki tudott szoptatni ezerrel- én viszont egy napnál tovább nem bírtam hallgatni meg nézni az éhségtől üvöltő kisfiamat. Más hogyan dolgozza fel, hogy nagyon szeretne szoptatni de nem megy? Én már magam alatt vagyok.


2009. febr. 12. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Minél többször rakd cicire, ill. fejni kell rendszeresen legalább háromszor, de csak fejéssel is fenn lehet tartani a tejtermelődést és növelni is. Én 1 hós koráig fejtem addig cumisüvegből kapta(elején tápszerrel) és 1hósan tanult meg szopizni, most 16 hós és azt se tudja mi a cumisüveg, mert 1 hós kora óta nem találkozott vele utána meg pohárból kapta. Házimunka akkor estére maradt mikor már aludt, mert a fejés tényleg viszi el az időt, próbálj mellszívóval, az gyorsabb :)

2009. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyom nehéz.ha már rászokott a cumisüvegre,azt szokta meg-Nehéz visszaszoktatni a cicire de megéri a fáradságot.Próbálgasd minél többet knálni a cicivel,fejned mindenféleképpen kell.Sok szerencsét és kitartást!
2009. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló a helyzet, kisfiam 3 hónapos és pár hete kap pótlásként tápszert. Éjjel még szopizik, de nappal nagy ívben kerüli a cicit. Amit tudok azt lefejem, de a lényeg, hogy erre mindenképpen szakíts időt, muszáj, ha szeretnél még neki anyatejet adni. Én is sajnálom, hogy nem voltam kitartóbb és szeretném visszaszoktatni a cicire, időnként megpróbálom, ma pl. közeben sírt, aztán vígasztaltam míg harmadjára nagy nehezen elfogadta a cicit, közben el-elkapta a fejét, de a másikból már nem evett így pótolnom kellett. Kitartás és ne add fel!!Én is nagyon rosszul viselem, olyan érzés, mintha eltaszítana magától már nem kellenék neki vagy nem is tudom... Ha valakinek van valami ötlete azt én is szívesen venném!
2009. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tejtermeles a kereslet-kinalat elven mukodik. Vagyis, minel gyakrabban teszed cicire a babat, annal tobb tej fog termelodni. Valoban kell fejned is, de ezt mindig szoptas ok utan tedd es a tapszer helyett (vagy azdt kipotolva) add oda a babanak - ha lehet ne cumisuveggel, hanem kiskanallal. Nehany nap mulva erezhetoen megno majd a tejtermeles. Ekkor fokozatosan csokkentsd a potlas mennyiseget.

Ha nappan nincs turelme szopizni, nem baj, te csak probalkozz gyakran, olyankor, amikor nyugodt. Ne erezze, hogy kenyszeritve van. Ejszaka is nyugodtan szopizhat, ha olyankor szivesebben teszi (mindket fiammal jartam mar igy nehany hetig. Aztan elmult a "szopisztrajk")

Ne csuggedj a csalad velemenye miatt. Meg semmi sincs veszve. Akar azt is elerheted, hogy teljesen kivaltsd a tapot anyatejre. Javaslom, hogy kerd szoptatasi tanacsado segitseget, mert nem fogod megbanni. - Mar a neten is megtalalhatok!

2009. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de azt hiszem ez nem fog menni. Van elektromos és kézi mellszívóm is, a szülés óta a legtöbb amit le tudtam fejni az 40-50ml volt ha nem szopizott a baba. Sajna egy elektromos mellszívót már sikerült leégetnem, nem bírta a motorja... Ha meg szopizott a max eddig 70ml volt, viszont összességében 130-160akat eszik. Amikor hazahoztuk a kórházból már akkor is beverte a 100-at. Sajnos nem tudok lépést tartani vele tejmennyiségben. Ha meglátja a cicit már üvölt is - ezt még megkapja tőlem ha majd 16 éves lesz- az alkoholmentes sörtől meg már rosszul vagyok. Megpróbálom az éjszakai szopikat fenntartani, a többi helyett meg adok neki tápot, ha meg már eléri a 4 hónapot elkezdjük a kiegészítést.
2009. febr. 16. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!