Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S. segítségre lenne...

S. O. S. segítségre lenne szükségem! Kezd elmenni a tejem?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, és kb. egy hete azt vettem észre, hogy valami megváltozott az evése körül. Eszik,majd egy idő után hátrafeszíti magát, ordít, és nehezen bírom megnyugtatni.Utána ha próbálkozom cicivel, nem fogadja el, és nem tetszik neki, ha vízszintesben van, csak függőlegesen.Majszolja a kis öklét, közben jönnek a büfik, a bukásokkal együtt:-(

A héten voltam vele a védőnőnél, és a doktornőnél, elmondtam nekik mindezt, valamint hogy nem-e lehet, hogy a hasa fáj, vagy a foga jön.... a fogzást kizárták.

Ma felhívtam a védőnőt, mert szeretnék mérleget kölcsönözni, azt mondta, szerinte nem elég neki a tejem, és tápszert kell majd adnom neki.

Délután hozza át a mérleget....

2620-al jöttünk haza a kórházból, és most szerdán 5220 volt a súlya.

Szerintetek ez lehet a gond, hogy nincs elég tejem?

3-4 óránként eszik, így igényli. Az igaz, hogy az utóbbi napokban zöldesebb volt a kakija.

Mit gondoltok mi lehet szegénykémmel?:-(


2010. okt. 15. 12:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
vizet adsz neki? hat lehet hogy mar kevés neki a cici próbálkozz valami tápal szerintem...
2010. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, eddig nem adtam neki semmit a tejen kívül.De ha éhes lenne, akkor is el bírna lenni 3-4 órát evés nélkül??
2010. okt. 15. 13:08
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem teljesen jól fejlődik!!!


most néztem utánna az én kislányom aki 2580-nal született 3 hósan 5500 gr. volt vagyis hajszálra akkora mint a tied.

nekem is próbálták osztogatni hogy tápszer de elutasitottam.

igaz hogy nekem se csorgott a tejem de mindig volt elég neki.


én azt mondom hogy ne figyelj egy olyan védőnőre aki látatlanba mondja meg hogy kevés a tejed.


a mérleggel meg csak saját magadat fogod teljesen kiidegelni.


vegyél egy doboz laktoherb teát egyél sok levest és figyeld a hatást.

a kicsinek pedig a jövő hónaptól meg lehet próbálni a gyümölcsleveket adni. a tej mellé.


Nem lesz semmi baja!!!

2010. okt. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ebből amit leírtál, szerintem nem kevés a tejed. egyik barátnőm történetéer emlékeztet, akinek érzékeny volt a fia arra a tejre, amit az anyuka megivott. ilyen tünetei voltak. de se az orvos, se a védőnő nem jött rá, csak nagy sokára. Szerintem próbáld meg, hogy nem iszol tejet és tejterméket pár napig és mi lesz.

szerinte ne adj még egy darabig tápszert, mert akkor tényleg kevesebb lesz a tejed, ha kevesebbet szopik. az is lehet, hogy durrogások zavarják a pociját, azért sezret függőlegesben.

2010. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, könnyű ráfogni, hogy kevés a tej!

Nagyon szép súlyú a gyermek, kizártnak találom, hogy kevés lenne a tej, ezért tápszert kellene adni!

A leírtak alapján nem feltételezhető a kevés tej.

A gyermek mohón eszik, sok levegőt nyel, feszíti a hasát, nem akar szopizni, ezért ha felemeled büfizik, s jön vissza a tej.

Én azt javasolnám, hogy az evés közben néha büfiztesd meg, hogy a levegő távozzon belőle, akkor nyugodtabb lesz! Mennyi idővel a szoptatás elkezdésekor kezdi ezt a feszítést? Mert egy 3 hónapos gyermek nagyon gyorsan végez, pár perc alatt is képes szükséges anyatejet megenni, már nincs szüksége 20 percre, hogy jóllakjon. Ezért nem szükséges feltétlenül visszatenni a melledre.

Ha pedig azt gondolod, hogy egy mellből kevésbé lakik jól, akkor tedd t a másik melledre, amíg el nem engedi! Légy hozzá nagyon türelmes, ha éhes, enni fog!

2010. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
hát én az én fiamnak adtam vizet is forraltam neki egy lábosba egy picit megcukroztam és 3szem kéménymagot tetem bele kell neki a víz is hat 3-4ora hószánként eszik az a kis csöppség én is 3ora hószánként szopattam és nyugodtan aludt...
2010. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, nagyon aranyosak vagytok!!!

Pár perc után kezdi a feszítést, de van olyan is, hogy 10-20 perc telik el. Két mellből szoptatom.Nem iszom tejet, semmit ami tartalmazza,mert attól korábban fájt a hasa.

Mérleget csak azért gondoltam, hogy kb. 3-4 naponta meg tudjam nézni, hogy hízik-e.

2010. okt. 15. 13:20
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor büfiztesd sokat, mint egy korábban válaszoló mondta, lehet, hogy tényleg az a gond. szerintem csak hetente mérd és még ne adj tápszert, csak ha pl 2-3 hétig nem hízik vagy egyenesen fogy.
2010. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem azt mondtam hogy felesleges a mérleg csak mindenki igy kezdi hogy " á úgyis csak hetente pár naponta mérem majd meg" aztán elkapja őket a gépszij és már ott tartasz hogy diagrammot vezetsz a gyerek súlyáról.


nem szabad átesni a ló túloldalára vele ettől eltekintve még jó is lehet.


ha mosolyog és vidám van elég kakis pisis pelus akkor jól van. a tüneteket pedig egy JÓ! gyerekorvosnak mutasd meg.

2010. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tápszer előtt mindenképp a gyakoribb szoptatással próbálkoznék, de ha nem kell neki, nem igényli, akkor meg biztosan fölösleges a tápszeres pótlás.

Mérleget arra érdemes csak használni hogy hetente-kéthetente megmérd a súlyát.


A védőnőd szamkmai tudása pedig kritikán aluli... Azok alapján, amit leírtál, nekem eszembe sem jutna a tápszer.


Ajánlom neked, hogy kérj inkább tőle tanácsot:

[link]

Nem kell regelni hozzá és hamar válaszolni fog!

2010. okt. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!