Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Begyulladt a mellem. Tegnap...

Begyulladt a mellem. Tegnap dután 1 óra óta masszírozom fejem borogatom most reggel 6 van és nem akar engedni a gyulladás. Két órát aludtam kivagyok. Mit tudnék még csinálni? Mikorra lesz változás? U. I. Nem kívánom senkinek, rosszabb mint a vajúdás!

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 06:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem három nap volt míg rendbejött kicsit.Én is fejtem, masszíroztam.Még esetleg a meleg tusolás segít kicsit.Sajnállak nagyon.:(
2009. febr. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Néha kell neki 2-3 nap is, nem irigyellek, nagyon kellemetlen egy dolog! Nekem a fejésnél jobban bevált, hogy a másikat fejtem és a babát csak a fájósból szoptattam. Ő ugyanis sokkal jobban kiüríti, mint a fejés és kevésbé fáj.
2009. febr. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem a korházba azt mondták, hogy ne masszirozzam a mellem sokáig mert ödémás lesz és rosszabb lesz mint volt.A meleg zuhany tényleg segít,és van erre egy homeopátiás bogyó is ami nagyon segít.Biotron lámpával is kezelheted,kérdezd körbe az ismerőseid, hártha van valakinek.Kitartást neked.
2009. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Szia, ha lehet és bírod a fájdalomtól mindenképp abból szoptass és masszírozni 20 percnél tovább nem érdemes mert tényleg ödémás lesz, ha 2. napra nem enyhül szükség lehet antibiotikumra, amitól még a baba szopizhat. Mivel hétvége jön és nem tudod el fog-e múlni lehet érdemes felkeresni vele akár a háziorvost, hogy esetleg megnézze és írjon antibiotikumot, ha nem indulna el a tej, váladék és eldugulna, ne hétvégén kelljen ügyeletre rohangálni. Ha nem dugul el elvileg elmúlhat, ha segít az amit írtál meg a szoptatás, ha ezalatt továbbterjed mondjuk a pirosság vagy mégse indul meg én felkeresném az orvost. Nekem is volt ilyen, az egyik elmúlt 2nap alatt, a másikkal kénytelen voltam antibiotikumot szedni, mert nem akart múlni. Jobbulást.
2009. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A meleg, majdnem forró vizes zuhany és a meleg borogatás vált be nekem.

2009. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A meleg borogatás után, ha lehet, akkor fejd le, amit tudsz és utána szoptass, akkor jobban kiszívja a baba! Sok sikert és 2 napja voltam ugyanígy, most jöttem rendbe :)
2009. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha annyira nagyon faj, esetleg lazad is van, nyugodtan szedhetsz be paracetamol tartalmu fajdalomcsillapitot. (Panadol ilyen.)

Ilyenkor csak a baba segithet rajtad. Minel tobbszor rakd a gyulladt mellre, az segiteni fog.

A maszirozassal az a baj, ha nem tudod, hogyan csinald, csak fokozod vele a gyulladast.

A meleg valoban jo szoptatas elott, szoptatas utan pedig a hutes segit. Azt mondjak, a fagyos kaposztalevel a legjobb.

Mielobbi jobbulast kivanok!

2009. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!