Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is elszomorodott, mikor...

Más is elszomorodott, mikor végleg abbahagyta a babája a szopizást?

Figyelt kérdés
14 hónapos,tudom,hogy egyszer ennek el kell jönnie,könnyen abbahagyta,nem kellett küzdeni.mégis nehéz elfogadni,hogy már nem az a picurka baba.
2011. febr. 21. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 7 hónaposan hagyta abba a szopizást, én is megkönnyeztem, de azt is, mikor leesett neki a köldökcsonk. :-)
2011. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 10-11 hónapos koráig szopizott, majd őrült ordításba kezdett, ha közelítettem. Nem kellett neki a terhes tej. :) Az már öcsinek készült. Nagyon bántam, sajnáltam, illetve a mai napig így vagyok vele, mert 1 éves koráig mindenképp akartam szoptatni. Sokáig próbáltam, de inkább éhen akart maradni, mint hogy anyatejet egyen. :( Kénytelen voltam neki tápit adni. :(:(:( És utána, mikor legutóbb megnéztem, még 3 hónap múlva is volt tejem. Szóval sajnáltam nagyon.

A fiamat 7-8 hónapos koráig tudtam, vele viszont elapadt a tejem. :( Hiába fejtem és tettem folyton cicire, a sok stressz miatt, és hogy nem ettem, elapadt. :(

Vele már nem estem annyira kétségbe, mint a lányommal, de őt is 1 éves koráig akartam szoptatni. Szóval kétszer átestem ezen, nagyon rossz, még most is.

De egészségesek, nem volt még komolyabb betegségük, vidámak, virgoncak, reggeltől estig bírják az iramot.

Egy idő után megszokod ezt a dolgot. És bánni fogod ugyan, de tudni fogod, hogy sokat szopizott, és te megtettél mindent. Azért így mégis könnyebb "túltenni" magad rajta.

2011. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

leírnád, hogy történt? magától hagyta abba? cumizik is? miből iszik?köszi

én szerintem nem lennék szomorú, ha már abbahagyná, 15 hós.

2011. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az utolsótól szeretném megkérdezni, hogy összefüggésbe hozod a cumizást és a cumisüvegezést a szopi elhagyásával?

Csak azért kérdezem, mert szerintem (legalábbis az én tapasztalatom), hogy nem kell összehozni vele, mert nekem mindkettő cumisüvegből ivott innivalót, sőt, a hozzátáplálásnál is néha abból itták az ennivalót, és cumiztak is, mégis szoptak mellette. Legalábbis az enyémek tuti, hogy nem azért hagyták abba, mert "megzavarodtak" volna.

2011. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
csak alváshoz cumizik,cumisüvegből ivott,kb 1 hónapja kapja csőrös pohárból az innivalót.egyik este elaludt cicizés nélkül,majd másnap is.utána már nem adtam neki és figyeltem,keresi-e.egyszer nézte meg,megelégedett,hogy megvan a cici,de nem kérte.tegnap is elalváskor csak össze akart bújni,úgy elaludni,de cicizni nem akart.minden cicizést így hagyott el.
2011. febr. 21. 16:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, összefüggésbe hozom. Nem a "zavarodás" miatt. Aki cumizik és/vagy cumisüvegből is iszik az azért hagyja el könnyebben vagy magától a szopit, mert van más amivel meg tudja magát nyugtatni, el tud lazulni stb. Az a gyerek, aki csak szopik az sokkal később és nehezebben hagyja el. sajnos mi ehhez tartozunk, a lányom soha nem volt hajlandó cumisüvegből inni. már nem is próbálkozom vele, mert 15 hós, de biztos könnyebb lenne az elválasztás, ha lenne mellette valami más. Igazából ezt nem magamtól találtam ki, a környezetemben lévők ezt igazolták.
2011. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!