Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 9 hónapos babám abbahagyta a...

9 hónapos babám abbahagyta a szopizást. Nem szeretnék adni neki tápszert. Kaphat tejbegrízt, vagy feles tejet vagy kötelező 1 éves korig várni? Nincs tejallergiás a családban.

Figyelt kérdés
Kell egyáltalán, vagy elég a főzelék, amivel jól lakik este, s elég jól alszik.
2010. júl. 31. 17:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még egy adalék a kérdéshez: Danone gyümölcsös joghurtot már eszi egy hónapja, nincs baja tőle.
2010. júl. 31. 17:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan adhatsz neki.a barátnőm kisfia 5hónapos kora óta rendeszeresen főtt ételt eszik,és nem kapott tápszert.10hónapos és olyan,mint 1kis tank.:)A hugom is 4hónapos korától igaz pépesen,de főtt ételt evett.
2010. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt ad a gyerekének amit akar, de én biztosan nem adnék. Nálunk sincs a családban, mégis mindkettő tejérzékeny lett, pedig szoptak jó sokáig, és csak ami elengedhetetlen azt a tejterméket ették és mégis. Nagy sokára, vérvizsgálattal derült ki, hogy mitől ekcémásak, mert egyiknél sem volt egyértelmű, hogy mitől van. A tehéntej elég nehezen emészthető a felnőtt szervezetnek is, szerintem keress olyan más gyermekbarátabb tejhelyettessítőt, ami a gyereked korosztályának megfelelőbb.
2010. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én láttam babatejet,azt hiszem hipp,vagy milupa,10 hótól ha jól emlékszem.De gondolom nem olcsó.Ha a joghurttól nem lett baja szerintem a tejtől sem lesz!és nyugodtan hurrogjatok le,én annó a kislányomnak(3 éves)8 hós kora után adtam tejet,én sem akartam tápszert,és semmi baja!Ha valaki allergiára hajlamos,akkor sajnos mindegy mikor kezded el!
2010. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A babatej sajnos megfizethetetlen...:( Én is úgy vélem,hogy ha a joghurtot bírja, nem lesz gond...Remélem. Köszönöm még egyszer a válaszolóknak.
2010. júl. 31. 21:45
 6/11 anonim ***** válasza:
a babatej megfizethetetlen? Miért a tej ingyen van? Mert gondolom nem frissen fejtm házi tejjel gondoltad. Egy jobb minőségű tej meg legalább 200 Ft literje, a laktóz mentes meg 400. Egy doboz tejitelpor meg ezer forint körül.
2010. aug. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én semmi pénzért nem adnék. De mindenki más azt ad, amit akar.
2010. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem adnék még tejet.

Mi kiszámoltuk, hogy a babatejből napi fél liter ugyanannyiba kerül, mint fél liter jobb minőségű tej.

Bár a babatejeket (junior ital) is 1 éves kortól ajánlják csak, előtte a tápszereket kell adni. 3 éves korig pedig mindenéppen kell napi fél liter tejalapú táplálék is a kalcium miatt (ebbe benne van a joghurt, túró stb. is).

2010. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi tejet akarsz neki adni. Napi 1-2 decitől nem lesz semmi baja, de mondjuk a 3,6%-os biotej már nem lesz olcsóbb, mint a követő tápszerek vagy a babatej. Megpróbálhatsz rizstejet, zabtejet adni neki, ezek egy részét hozzáadott kalciummal dúsítják, én ezt adtam a fiamnak tehéntej előtti átmenetnek, és aztán rizstejjel csináltam felesben tehéntejet a hozzászoktatás időszakában.

De ő már nagyobb volt. 9-10 hónaposan már evett natúr joghurtot, de tehéntejet már bőven elmúlt egyéves amikor először kapott.

2010. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Inkább joghurtot adj, tejet még ne.

Az én babám tápszeres volt, de 8 hós kora óta nem hajlandó megenni. (Most 9,5 hónapos.)

Babatej... az még 1 dolog, hogy drága, de az enyém azt sem eszi meg.

Az egyetlen, amit most megeszik, a Sinlac, szerintem próbáld meg, ez ugyan tápszer, de mégsem olyan, mint a többi, nekem mindenki ezt ajánlotta, tejtermékek helyett, mivel azokat sem eszi egy ideje.

1 doboz receptre 1300 valamennyi, és kb 1 hétre elég.

2010. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!