Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég a tejem pótlást kell...

Nem elég a tejem pótlást kell adnom. Úgy is csinálhatom, hogy pl.12-kor tejet adok neki,15-kor tápszert,18-kor megint tejet. Így feltellik a mellem és elég neki. Ez idő alatt nem gyullad be a mellem, ugye? Eléggé feszít már, fejjek belőle egy kicsit?

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bárhogy adhatod neki, ha elfogadja. Arra vigyázz hogy ne maradjon tejcsi tehát ha kicsit fejsz és benne marad begyulladhat könnyen. Ha úgy csinálod ahogy leírtad vagyis felváltva adsz neki tejet és tápszert jó, de nem biztos hogy fog több termelődni, ha viszont minden etetésnél lenne tápszer és anyatej jobban tudnád növelni az anyatejtermelődést, hiába hogy akkor kevesebbet szív, de mikor minél többször teljesen kiüríti a mellet szopizással annál jobban termelődik.

2009. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

hozzátenném még hogy nem tudom mennyi idős a babád, de ha szoptatni szeretnéd csak, akkor az utóbbi módon fog annyi termelődni, hogy ne kelljen 1-2hét múlva a tápszer.

Sok sikert (ja és ha nem fejed ki, csak ő szívja ki a tápik között nem gyulladhat be)

2009. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Én ugyanebben a cipőben járok sajnos. Szerintem minden etetést kezdj a szoptatással, és csak ha már kiszívta, és látod rajta, hogy enne még akkor adj neki tápszert. Ha túl sokat vársz 2 etetés között, akkor hiába érzed teltnek a melled- hamarosan egyre kevesebb fog termelődni, mert azt az üzenetet kapja a szervezeted, hogy csak 5-6 óránként kell termelnie.

Közben fejjél is még ha nem is jön semmi, és persze a szokásos: folyadék, Lactoherb, Urtica Urens 5 CH, pihenés.

2009. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!