Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes kínlódni a fejéssel...

Érdemes kínlódni a fejéssel és beruházni egy elektromos mellszívóra? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiam nem akar szopizni. Aventes kézi mellszívóval egy óra alatt tudok kb. 100-120 ml-t lefejni, ez naponta 6x 6 óra. Erre sajnos se időm, se energiám nincs, mivel van még egy 3 éves kisfiam is. Az Aventes elektromos mellszívóval semmit nem tudok fejni. Érdemes vennem más fajtát, hátha azzal könnyebb és rövidebb lenne a fejés, vagy maradjak a kézinél, amivel napi 2 fejésre lenne időm és mellette tápszerrel pótolnánk. Ti mit csinálnátok?
2011. febr. 24. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Van a Medela mellszívó, nekem van olyan is, meg aventes is. Ugyan nekem nem jött be, az aventeset használtam, de elvileg a medela jobban ki tudja szívni. Lassabban és erősebben szív, mint az avent. Próbálj egyet beszerezni használtan, hátha azzal gyorsabban menne. (én is használtan vettem) De szerintem, ha ennyi időt vesz igénybe, akkor neked is el fog menni a kedved, és így apadni is fog a tejed és még lassabban fogod tudni leszívni a kívánt mennyiséget, főleg ugye a gyerek meg egyre többet fog tudni benyomni... Szóval, szerintem gondold meg, érdemes-e, ráadásul ott a másik gyereked is.

Sok sikert!

2011. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem Avent elektromos van, nem volt vele semmi gondom. Nálam is pont így alakult, hogy 1-3 hónapig cicizett, aztán hirtelen nem akart mellről enni. Na ekkor kezdtem fejni (elektormos) minden etetésre. Nekem Ő az egyedüli gyerekem, így megtettem, hogy 1 éves koráig naponta többször fejtem, és kb. fél óra volt egy alkalom. Bevallom, ezt újra nem csinálnám, főleg ha mellette lenne még egy gyerekem tutira nem bírnám.

Szerintem, és ez legyen a Te döntésed: én kb. 1 hónapig fejnék rendesen, aztán szépen fokozatosan lecsökkenteném a fejések számát... úgy is jön a hozzátáplálás, tehát eleve nem kell annyi tej alapú étel neki.

Persze Te érzed, hogy mennyi energiád van-ez csak vélemény volt.

Én visszagondolva nagyon elfáradtam ettől anno, és mondom, még egyszer nem csinálnám így, de látod csak kibírtam valahogy....

2011. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát valószínű nekem sem lesz energiám. Remélem 4 hós koráig tudom még ezt csinálni a kézivel, és utána már kaphat mást is.
2011. febr. 24. 15:33
 4/7 anonim ***** válasza:
amúgy profibb elektromos mellszívót lehet béelni is (magát a gépet, a mellel, tejjel érintkező részeket meg kell venni). én szerintem bérelnék a helyedben, vagy megpróbálnám rávenni a szopizásra.
2011. febr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Cumisüvegből iszik? Ha azt elfogadja, próbáld meg bimbóvédővel szoptatni! Nálunk bevált!
2011. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bimbóvédővel sem szopizna,mivel az a gond, hogy akkor nem szopcsizik, mikor már nem jön, nem várja meg a következő tejleadó reflexet. Na de rájöttem, hogy ha álmosabb akkor jobban megy a szopcsi. Nem adjuk még fel!
2011. febr. 25. 10:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Értem. Képzeld, a lánykámat meg úgy szoktattam le a bimbóvédőről, hogy álmában nyomtam be a cicit a szájába, és így elfogadta, szopizott. Ébren soha nem tudtam így megszoptatni, csak ordított.

Tényleg ne add fel, én 8 hétig küzdöttem a tejért, fejtem állandóan, hogy több legyen, hogy ne kelljen a babámnak pótlást adnom. És sikerült, már 7 hónapos és még mindig kizárólag szopizik.

Sok sikert és türelmet kívánok!

Utolsó voltam

2011. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!