Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Isztok tejet szoptatás alatt?...

Isztok tejet szoptatás alatt? (Hasfájós babánál)

Figyelt kérdés

A gyerekdoki azt mondta, hogy ne igyak, ne egyek semmiféle tejterméket, mert hasfájást okozhat a babánál.

Kislányom már 5 hónapos, de még mindig nagyon sírós, hasfájós baba. Pedig mióta megszületett nem ettem/ittam tejes dolgokat! Meg hát már egy csomó mindent kihagytam az étrendből, kísérletezgettem...

Bár tudom, hogy ezek szerint nem a tejtermékek okozzák a hasfájást, de mégsem mertem enni, mert féltem még rosszabbat teszek. Lányom olyan kis, érzékeny baba...

De most már annyira, de annyira ennék egy kis tejfölt vagy valamit...

Ti mit tennétek?


2011. márc. 2. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor azt mondta a doki, hogy ne egyél tejterméket nem csak a tejfölre, tejre vagy joghurtra gondolt. Mindenre ami tartalmaz tejszármazékot, legyen az keksz, felvágott vagy egyéb termék. Mi voltunk anno dietetikusnál és ő ajánlott nekem egy kiskönyvet, ha jól emlékszem a Szentkirályi utcában lehet megvenni. Ők kifejezetten ételérzékenyek számára adnak ki tájékoztatókat. Nem drága, talán pár száz ft. És ha betartod, rövid időn belül elmúlik a baba hasfájása. Nekünk ez kapóra jött mert én tejcukor, a lányom pedig tejfehérje érzékeny volt.
2011. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

S te miket eszel?

Mert így annyi minden kerül tiltólistára, hogy simán felér egy fogyókúrával a dolog.

2011. márc. 2. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne igyál.Én ha tejet ittam,véres volt a kakija.Nehezen jöttünk rá,hogy mitől.Nem ehettem sem tejet sem vajat,sem sajtot.6 hónapig kizárólag anyatejeztünk,azt mondták így nő az esély,hog kimaradjon a késöbbiekben.1 éves kora körül kezdtem el megint tejet inni,akkor már nem volt gond.Most issza a kakaót tehéntejből.Kicsit eltértem a kérdéstől de gondoltam segíthet másokon is.
2011. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. márc. 3. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!