Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS,1 hete nem hízott a 18...

SOS,1 hete nem hízott a 18 napos babám?

Figyelt kérdés

Mi lehet a baj?1 hete mikor mértem pontosan ennyi volt a súlya.Mostanában mikor nézem, 1-1 evéskor csak 60 g-okat eszik,méghozzá ezt úgy, hogy összesen mindkét mellemből!Érzem,hogy nem szívja rendesen,csak egy ideig,meg úgy elvan rajta.A cumi lehet az oka?Mert kb 5 napja adtunk neki először.Egyébként nem egy sírós baba,csak sokszor nem akar aludni, csak hadonászik,nyűgösködik,nézelődik.Ilyenkor egy idő után adok neki enni,de az se mindig nyugtatja meg.

Nem tud jól szívni?Vagy nem elég a tejem? Nagyon megijedtem!!

amúgy van elég pisis-kakis pelenka


2011. márc. 4. 19:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Neked is néha nagy az étvágyad, néha kevesebb is elég.Így van ezzel a baba is.Ne mérlegelj, mert a táblázatok csak irányt mutatnak. Minden ember/baba más. Esetleg elkezdhetnéd a hozzátáplálást, a tejet fejd le,és tedd el. (Mélyhűtőben 6 hó)
2011. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
18 napos babát még nehogy hozzátáplálj! szerintem elolvasta a kort az előző. amúgy tényleg ne méregess. a havi hízás a lényeg!! és ha van elég kakis és pisis pelus az is jót mutat. csak nehogy elkezd tápszerezni!!! inkább rakd gyakrabban mellre.
2011. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nyugi, a babák nem egyformán gyarapodnak. A fiam volt hogy egyik héten semmit nem hízott, a másik héten meg lenyomott 300g-ot.

A súlygyarapodás sosem egyenletes minden nap, ingadozik, ahogy az étvágy is.

És tényleg eszedbe ne jusson egy 18 napos babát hozzátáplálni, ez rossz tanács. Nyugi, és nézd meg a havi gyarapodását, az a lényeg!

2011. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem igen is fontos követni egy baba súlygyarapodását. És amíg ilyen pici addig akár minden evéskor. Mi elkövettük azt a hibát, hogy nem tettük, kórházban is kötöttünk ki infúzión. Igaz ez a születése után azonnal történt, azt hittem rendesen szopizik és mégsem.


Ettől függetlenül nem pánikolj, hívd fel a gyerekorvost vagy a védőnőt biztos segíteni fognak. És ha azt mondják, hogy igenis kell tápszert adni, akkor kell. Nem az a fontos, hogy miből és hogyan eszik a gyerek, hanem az hogy eszik! Attól még nem leszel rossz anya, ha hozzátáplálsz, ha cumisüvegből kap enni. Akkor lennél rossz anya, ha nem is aggódnál a babádért és mindenáron erőltetnéd a cicit neki, még akkor is ha nem jut annyi tejhez amennyire szüksége lenne.

2011. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

semmi szerintem, egyrészt a mérlegelés akkor pontos, ha ugyanolyan körülmények vannak, mondjuk vacsora után, pisilés előtt, pont ugyanabban az időben történik.

Másrészt képesek úgy hízni, hogy vasárnap semmi, hétfőn meg meg van kétheti hízásnak megfelelő súly. Mert nem mindegy, hogy mikor pisil, kakil, eszik, mennyit eszik épp azelőtti mérlegelésnél.

Ezért nézik inkább a havonkénti gyarapodást, mert ott ezek a különbségek eltörpülnek.

ha egyébként nincs semmi, én nem táplálnék hozzá semmiképp. Hanem adnék egy hónapos és kiderül.

Ha nincs elég tejed, ami elképzelhető, mert vannak ugrások, amikor a kereslet-kínálat alakul, akkor sem a hozzátáplálás a megoldás, hanem a türelem, amíg megnő a tej mennyisége az igényhez-ez pár nap.


A nyűgösködés meg lehet a fáradtságtól. Pontosan tudom az enyém 10 percet bírt. Elmondtam 3 mondókát és üvöltött a fáradtságtól, pedig egyébként soha nem sírt. Nagyon hamar elfárasztják az ingerek.

2011. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
ezek szerint akkor ő előre felhizlalta magát,mert a kórházból 2770-el jöttünk el,2940-el született,és a hazajövetel után 1héttel 3240g volt.azóta is annyi kb
2011. márc. 4. 20:07
 7/23 xStefix ***** válasza:

Egy dolog mellett eddig elmentek a többiek, pedig jól sejted: rakd el a cumit!

Megzavarhatja a (még ki sem alakult) szopási technikáját és ha túl sokat kapja, csökkenni fog a szopási igénye, ami miatt kevesebbet fog szopizni és így a tejed is lecsökken!

Szerintem ez az első és legfontosabb lépés. Ezen túl figyelheted a hízását, ha fontosnak érzed, de szerintem se szükséges minden evésnél méregetni (szopis babánál nem is nagyon lehet). Ha bírod, mérd hetente, ha nem, akkor pár naponta, ugyanúgy, ugyanabban az időben. De emellett legalább ennyire figyeld őt magát is, hogyan viselkedik, jelzi-e neked, hogy valami nincs rendben. Nézd a pelusait és esetleg a kutacsát is, hogy kap-e elég folyadékot.

Első körben mindig arra törekedj, hogy a szopizást forszírozd nála. Csak utolsó lehetőségként maradjon a tápszer. Hozzátáplálni pedig betöltött 6 hónap után! (Nem tudom, a korábbi hozzászóló mit értett hozzátápon, de bármit is, nagyon rosszul tanácsolta, hogy kezdd el.)

2011. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ha ilyen jó a súlya, akkor pláne ne pánikolj!

Nem szabad rémtörténetekre adni, minden baba más, és a csendes éhező babák egyrészt ritkák, másrészt meg nincs elég pisis pelusuk sem, és EGYÁLTALÁN nem gyarapodnak! A minden evés utáni mérlegelés meg kizárólag arra jó, hogy az őrületbe kergesd magad, amiért egyszer 10ml-t, másszor meg 50-et eszik. Felesleges ezen stresszelni magad.

Mivel a havi átlag hízás fél kiló, amit a babád már hozott is, nem kell aggódnod, nem lesz semmi baja.

2011. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
a cumit már szerintem elég nehéz lenne elhagyni,mert mikor d.u ,esténként nagyon nyűgösködik és nekem már nincs energiám órákig ringatgatni akkor megnyugtatja a cumi,talán el is alszik tőle.nagyon érdeklődő baba,talán ezért is nem akar annyit aludni.de volt már,hogy éjszaka 5órát aludt és még én keltettem.nagyon nem szeretném hozzátáplálni,inkább gyakrabban mellre rakom.a gyerekorvos mondta,hogy méricskéljem,mert ilyenkor még kell,és hetente be kell diktálnom neki a súlyát
2011. márc. 4. 20:48
 10/23 anonim ***** válasza:
én fiam 1 hónap alatt nem hízott semmit, és akkor sincs nagy gond.igaz nálunk ez már több hónapja megy, nem 1 hete. nem kell izgulni!
2011. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!