Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintem evések alkalmával...

Szerintem evések alkalmával kevés a tejem? . A babám szépen hízik,1 hét alatt 400 gramm a védőnő szerint ez jó. De egyre többet eszik napközbe majdnem óránként kell szoptatnom.3100grammal született és 4 hét alatt 900grammot hízott.

Figyelt kérdés
Sír és keresi a cicit ha nem adok neki és a ujjait bekapja és cuppog.Ha cicire teszem rögtön elkezd enni, mint aki nem evett.A mellbimbóim már nagyon fájnak de etetem.Este kb 2 órán át etetem kisebb nagyobb szünetekkel és így bír ki 3 órát majd hajnalba szopik és megint kibír 3 órát kb ez délelőttig működik és onnantól már szinte óránként. Lehet hogy délutánra nemelég tej termelődik?Van valakinek ötlete?
2011. aug. 20. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Amit leírtál annak alapján minden ok a babával. Az hogy óránként eszik normális.
2011. aug. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy fejlődési ugrása van a picinek.

Nem kell megijedni. Ilyenkor sűrűbben óhajtanak enni, mert tágul a gyomruk.

2011. aug. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.De akkor ez a fejlődési ugrás nem a 3.és 6. hétben van?

Ma reggelt lefejtem az egyik mellem és épp hogy volt benne 35ml.Tegnap este volt lefejt tejem abból pedig benyakalt 110ml.Nem értem.Ebből gondolom hogy kevés neki.Sajnos nincs lefagyasztott tejem.Vagy hülyeség amit írok?

2011. aug. 21. 10:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és a mellbimbót is húzogatja azt miért csinálja?
2011. aug. 21. 10:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem minden a nagykönyvben leírtak szerint zajlik!

Az, hogy van eltérés nem gond. :)

Nem minden baba egyforma.

2011. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előszőr is nyugodj meg :) Nem csak amiatt kéri a cicit mert éhes, hanem mert szomjas, nyűgös, nem tud lenyugodni, elaludni, vagy mert csak attól lesz kerek a világ. :) Anya kell, mert meleg, mert megölel, mert dúdol, mert olyan jó az illata, szóval ennek kismillió oka lehet, hogy ő miért akar óránként cicin lenni. :) Ennyire piciknél még nem pusztán az evés a meghatározó.

A fejés az meg csak egy dolog. Az hogy te mennyit tudsz kifejni az semmit nem jelent, csak azt, hogy te ott és akkor annyit tudtál kifejni. :) A tej legnagyobb része szoptatás közben termelődik, hihetetlen de igaz. Én pl belázasodtam, és kevesebb tej termelődött. Úgy éreztem vége, nincs is már tejem, teljesen üresnek éreztem a mellem, és nagy nehezen én is tudtam fejni kb öt milit. Nagyon megijedtem, aztán megdöbbenve tapasztaltam, hogy mindezek ellenére az én babám akkorákat nyel mikor cicin van, hogy majdnem megfullad. Mondtam a védőnőnek, és azt mondta, hogy azért volt ez, mert szopi közben sok termelődik. Hiába éreztem én úgy hogy üres a cicim, és hiába voltam én erről meggyőződve a gyerek mégis evett...valszeg ő nem tudott róla, hogy most nem lehet enni, mert anya lázas. :D

Szóval ne öld magad ezen, szépen hízik a babád, semmi baj nincs. Ha kéri a cicit adjál neki, vagy próbáld ringatni, ha nagyon fáj a melled, és semmi gond nem lesz. Figyeld meg hogy amikor te úgy gondolod hogy kevés, ő akkor is nagyokat nyel...meg fogsz nyugodni. :)

2011. aug. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én babám is szinte egésznap a cicin lógott volna 2 hónapos koráig. Keveseket is evett, kb. 60-80 g-ot. Fejni én sem tudtam sokat, és mindig azt hittem, hogy kevés neki, ezért szopizna állandóan. De ő is szépen hízott, úgy mint a te babád. Az én kisfiam 1-2 óránként kért enni, a 3 órát nagyon ritkán bírta ki, de mivel szépen hízott 5,5 hónapos koráig nem is kapott tápszert. Nem csak azért akarnak cicizni a pici babák mert éhesek, hanem mert az anya közelségére vágynak.
2011. aug. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat megnyugtattatok!
2011. aug. 22. 22:56
 9/9 Zsöff85 ***** válasza:
Hogy lenne már kevés, ha ennyit hízott???
2019. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!