Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejért mindent? Egy...

Anyatejért mindent? Egy kérdésre elhangzó kommentet másolnék be ide (a kommentíró engedélyével). Támogatást, együttérzést nyújtó gondolatok, hogy tudjuk, vannak az anyatejnél fontosabb dolgok.

Figyelt kérdés

Probald osszeszedni azokat a dolgokat, amiben sikeres voltal a babaval kapcsolatban, majd ezek kozott felallitani a fontossagi sorrendet ugy, hogy beleveszed a szoptatast is.

En het hetig probaltam tejet csinalni, de nem sikerult. Elso harom hetben semmi sem volt, egy csepp sem, majd addig-addig kuzdottem, hogy "beindult", ami annyit jelentett, hogy naponta 4-5 oran at fejtem (nappal is es ejszaka is azt csinaltam alvas helyett), igy volt napi 50 ml tej kb. Nevetseges mennyiseg. De biztam benne, hogy tobb lesz. Nem lett tobb, ez is csak ket hetig volt, majd ismet semmi. Meg ket hetig fejtem, kuzdottem, vegul atgondoltam az egeszet es leraktam a lantot.

A babamat csak az elso negy hetben tudtam arra ravenni, hogy szopizzon, majd mar annyira megunta, hogy kuzd a semmiert es szivja az ures mellet, hogy ha a kornyekere raktam es megprobaltam rairanyitani a szajat, mar akkor sirt szegenykem, pedig egyebkent nem siros baba, sot. Negy het utan ugy dontottem, hogy ot mar nem terrorizalom tovabb vele, szoval akkor meg meg vadabban kezdtem el fejni.

Nagyon pocsek volt a hangulatom, mar kezdtem bedepizni. Lelkiismeret-furdalasom volt, mert nincs tejem, faradt voltam, mert alvas helyett is fejtem, igy meg rosszabb volt a kedvem naprol napra, nah meg mar az is bantott, hogy a gyerekkel alig van idom foglalkozni, szegenyt minden etetes utan altattam el gyorsan, hogy mehessek fejni. Igy mar nem csak amiatt ereztem magam rossz anyanak, mert nincs tejem, hanem amiatt is, mert nincs idom babazni.

A ferjemhez egy kedves szavam nem volt, ha mar masrol kezdett el beszelni, akkor azonnal leallitottam, mert a szoptatason es a sajat sebem nyalogatasan kivul mas temam nem volt.

Aztan het het utan egyik nap ugy ebredtem, hogy ebbol eleg, ez igy nem mehet tovabb, mert ez nem boldog elet es nem csak magamat teszem tonkre, hanem mar lassan a ferjemmel valo egyebkent tokeletes kapcsolatomat es a babamat sem azert kuldte nekem Isten, hogy egesz nap rohanjak mellole fejni, hanem azert, hogy foglalkozzak vele.

Ugyhogy beismertem, hogy nem megy, a ferjem meg osszeszedte, hogy mik azok a dolgok, amikben viszont jo vagyok. Eloszor is teherbe tudtam esni. Hol all ez a szoptatashoz kepest? Termeszetesen elotte, mert ha nem tudtam volna teherbe esni, akkor hiaba lenne tejem...

Masodszor: ki tudtam hordani a babat gond nelkul, egeszseges terhes voltam es a baba is egeszseges lett. Ez fontosabb, mint az, hogy anyatejet eszik, vagy tapszert? Igen, fontosabb. Mert ha elveteltem volna, vagy valamilyen fejlodesi rendelleneseggel szuletett volna meg a fiam, akkor hiaba lenne tejem, valoszinuleg mindket mellemet adnam tejjel egyutt azert cserebe, hogy gyogyitsak meg a babamat. Harmadszor: komplikaciomentes szulesem volt, konnyen es szepen megszultem, mindketten egeszsegesen tavoztunk a korhazbol. Ez fontosabb? Igen, fontosabb.

Negyedszer: szereto es gondos anyja lehetek a babamnak, nem hanyagolom el, van ra idom es megprobalok mindent megadni neki erzelmileg, szellemileg es fizikailag, amit csak tudok, hogy kiegyensulyozott es egeszseges felnott valljon belole. Ez fontosabb? Nekem az.

Raallitottam az agyam es felismertem azt, hogy bar nem tokeletesen, de az anyatejet lehet potolni tapszerrel ugy, hogy a babambol igy is egeszseges fizikumu es mentalitasu ember legyen, ugyanakkor meg a gyermekaldas csodaja, az egeszseges magzat kihordasa, a gyermekem egeszseges vilagrahozatala es az anyai erzesek meg mind olyan dolgok, amelyek ha nem mukodnek, nem sikerulnek, akkor a vilagon semmivel sem tudom potolni. Mert megtermekenyulesert, egeszseges magzati fejlodesert, pozitiv vegkimenetelu szulesert, valamint egy kiegyensulyozott gyermekkorert nem szaladhatok el a legkozelebbi Tescoba, patikaba, vagy DM-be es nem tudom megvenni penzert!!! A taplalekot igen...

Nekem tehat ugy sikerult tultennem magam a dolgon, hogy osszeszedtem azt, ami megy es megneztem, hogy mi a fontosabb.

Jol tettem, mert mar aznap megvaltozott az eletunk, ahogy az agyamat rendbe raktam. Mosolyogtam, babaztam, osszebujtunk a ferjemmel, setaltunk egy nagyot harmasban. Es tudod mi a durva es a legjobb bizonyitek arra, hogy jol dontottem? Az, hogy azota a babamat is kicsereltek, o az egyik legkiegyensulyozottabb baba, mindenki ezt mondja, aki latja. Valoszinuleg o is erezte rajtam a nyugalmat, amit korabban a tej miatti idegeskedes miatt nem erezhetett, ugyanis egy heten belul mar elkezdte ataludni az ejszakat, pedig elotte 3-4 alkalommal ebredt! Rengeteget mosolyog, osszeadva naponta talan fel orat sir, de lehet, hogy meg ennyit sem es hihetetlen novekedesnek indult. Nekem ez megerte.

Ezzel nem akarok senki sem arra buzditani, hogy gyorsan fel kell adni a szoptatast, mert nem szabad elkapkodni. En is megprobaltam mindent, az utolso fuszalba is kapaszkodtam, szoptattam, fejtem, megettem es megittam mindent, amirol azt hallottam, hogy segit, tobb kilot hiztam az alig ket honap alatt igy, de nem erdekelt, rengeteg penzt aldoztam, mert vettem elektromos pumpat, sima kezi aventeset, more milk tablettat, homeos bogyot, szoptatos teat, ezeket valtogattam, idot is szantam ra rendesen, mert majd a fele napom a tejcsinalasrol szolt.

De igy nem lehet sokaig elni, eljott az a pillanat, amikor belattam, hogy nem megy.

Remelem, hogy masodik babanal mar jobb lesz a helyzet, akkor is mindent megteszek majd a szoptatasert, ha nem jon olyan konnyen a tej, mint sok mas kismamanak. De oszinte leszek, annak ellenere, hogy mar most gorcsbe randul a gyomrom, ha arra gondolok, hogy ujra at kell elni ezeket a nehez elso heteket, meg igy is azt mondom, hogy remelem, okosabb leszek akkor es tapasztaltabb es nem fogom hagyni, hogy ez tonkretegye a csaladi eletunket hetekre...


2009. febr. 19. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel a kommenttel teljesen egyetértek, hasonló képpen jártam, s én anyatej párti vagyok, de azért vannak határok s a gyerek felnő akkor is a nincs anyatej.
2009. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos nagyon sokan küzdünk úgy mint, Te ki több-ki kevesebb sikerrel...

Nekem sikerült, de nagyon nehezen.

Tudod a baj azzal van, aki nem akar szoptatni és ezért meg is tesz mindent.

Csodálom a kitartásodat, és remélem legközelebb sokkal könnyebben fog menni, de ha nem akkor se keseredj el, mert tudni fogod, hogy Te mindent megtettél!

2009. febr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nagyon ügyes vagy hogy ezt felraktad.Bár én szoptatok,de amikor terhes voltam mindig rémálmom volt,hogy nemtudom szoptatni a babám.az álom valóságos álmaim voltak,és nappal meg azon paráztam,hogy mi lesz ha beválik az álom.7 hetesek vagyunk,és van tejci rendesen,de 2 hétig még be nem ált rendesen,folyamatosan görcsöltem,sírtam hogy beválii a rémálom,aztán én is hasonlókat gondoltam végig,és azóta én is nyugis vagyok.minden nap hálát adok, hogy van tejem,és mindent meg is teszek,hogy legyen,de ahogy irtad van amikor be kell látni,hogy ennyi volt.Nagyon köszi,hogy ezt irtad.remélem sokan olvassák és megnyigszanak,hogy a tápszeres babák is gyönyörűek,egészségesek és ami a legfontosabb a mienk!!!


Köszi.

2009. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem leginkább genetikai adottság,hogy van e valakinek teje vagy nincs.Például az én esetemben a fiam 3 hétig az intenzíven volt születése után.Egy hétig azt sem tudtuk,hogy életben marad e.Hát hadd ne mondjam mekkora stresszben voltam és mesterséges ingerek hatására elég jól beindult a tejem(3 óránként fejtem).Ő csak 3 hét múlva kapott először cicit és szopott rögtön.Van aki teljesen nyugodt körülmények között már mindent megpróbál és mégsem jön semmi.Szerintem jól csinálta az anyuka,hogy belátta,hogy sajnos ez nem sikerül,mert így mindenki boldog és kiegyensúlyozott lett.Tényleg fontos az anyatej,de van aki mindent megtesz és mégsem sikerül.Jó babázást!
2009. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon köszönöm!


Jó végre ilyet is olvasni, nemcsak azt, hogy csak az anyatej...

Én 2 hónapig próbáltam tejet fakasztani, sikertelenül. :(

DE a tápszeres babám boldog, kiegyensúlyozott, mosolygós kislány, és ez mindennél többet jelent számomra.


BOLDOG BABÁZÁST MMINDENKINEK!!!!

2009. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóképpen küzdöttem én is a tejért, sajnos hiába. Azóta tápszerezünk. A depresszió közelében jártam én is, tiszta lelkibeteg voltam, amiért nem sikerült szoptatni. Aztán meggyőztem magam, h van ennél fontosabb is. Egészséges, gyönyörű babám van, akinek egy jókedvű, türelmes anyukára van szüksége, nem egy depressziós és/vagy idegbeteg hárpiára. Ahogy ezt tudatosítottam magamban, minden megváltozott.

Köszi, h feltetted! :)

2009. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm ezeket a sorokat!

Pontosan ezt éltük át mi is,2 hónapon keresztül próbáltam szoptatni,a teljesen egészséges fiam nemhogy hízott,vagy stagnált volna a súlya egyre csak csökkent.Azt éreztem,h nem vagyok jó anya,hiszen mindenkitől azt hallottam akik szoptattak,h ennél többet egy anya nem tehet a kicsiért,mint hogy szoptatja.Ahogy nekem mindenki mondta,az életet adja a testéből.Hol zokogtam,hol mint a félőrült fejtem a tejet,vagy kényszerítettem a babámat,hogy a majdnem üres,és egyébként sem tápláló tejemet egye.Már attól üvöltött,ha meglátta a mellemet.A köztes időben pedig az éhségtől.Megszakadt a szívem,de mindenki újra elmondta,h csak idő kérdése,és lesz tejem,nem szabad abbahagyni.

2 hónap után az orvos felírta a tápszert,készítettem egy adagot,és a fiam evett,és evett.2 hónaposan láttam elöször a fiamat jóllakni!!!!Megérte?

Nem hiszem.

Ha lesz még gyermekem,nem fogok hallgatni a nagyokos,még 3 éves gyereket is szoptató anyukákra.Ha nincs,hát nincs,akkor van tápszer,és jóllakott baba.

2009. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó ilyet olvasni. Kicsi bíztatást adhat a tápszeres anyukáknak, akik lelkiismertefurdalást éreznek. Nekem ugyan volt tejem, de a babám nem volt hajlandó szopizni, így fejtem, látástól vakulásig, éjjel is míg az én babóm édesen aludt. Napközben nem volt a legjobb gyerek sokat sírt és sokszor ott ordított mellettem míg én fejtem. Nagyon rossz volt. És mindenkitől azt hallgattam, hogy adjam neki a cicit, biztos belejön. Szegényem csak cumizott rajta. Erre jött a védőnő, hogy nem vagyok elég kitartó, és el fog apadni. Az egyetlen aki kiállt mellettem az anyukám és a férjem. Persze, hamar elapadt a tejem 6 hónapos kora után már nem volt egy csepp sem és az utolsó egy hónapban már nem is akarta elfogadni. Meg is lett az eredménye, borzatsztó rossz evő lett, valószínüleg annak hatására, hogy eröltettem a tejet és így minden etetés tiszta stressz volt nemkem is a babának is. Végül azt mondta én is hogy elég, bár sírva bontottam meg a tápszeres zacskót, mert még akkor sem hitte el a doki és a védőnő sem, hogy nem megy a szopi é csak lehurrogtak, én meg sírtam. De lám most van egy egészséges 9 hónapos babám, aki már szinte nem is sír és még beteg sem volt soha, pedig 8 hetes kora után kapott tápis kiegészítést. El kell fogadni ha nem megy hát nem megy. Nem minden az anyatej.

Boldog babázást mindenkinek.

2009. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én sem tudtam szoptatni, és az ismeretségi körömben engem is kinéztek, hogy tápszeres a babám!

Sajnos nekem annyira betett ez a szoptatás téma, hogy ha megszülöm a kis testvért ha elsőre nem jön össze a szoptatás akkor már haza jövetelkor már tápszerezni fogom!

Én előre félek, nehogy megint nagy súlyveszteség érje a második babámat is, mert az elsőnél az volt, ő nem jelezte, hogy éhes, én fejtem amíg tudtam cicit nem akarta sehogy se elfogadni, sőt a tejemet se, csak a tápszert, pedig a kórházba nem kapott tápszert, csak a lefejt tejemet:(.

Én így jártam, de pont ma 9 hónapos a kislányom és egészséges mint a makk, mert még egyszer sem volt beteg!!!

Boldog babázást mindenkinek!!!

2009. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a levelet sztem minden nap be kéne másolni- annyi könnytől, stressztől és önvádtól kímélhetne meg másokat!!! M.
2009. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!