Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavar esetén mit lehet tenni?

Cumizavar esetén mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
3 hós kisbabámnak már nem volt elég a tejcsi,mindkét mellből szopi után még erőteljesen rágta a kezét.Úgy gondoltam,hogy szopi gyakran akár óránként,de este már kapott üvegből pótlásként egy kis teát.ez így ment kb.3 napig és a család békésen aludhatott egészen ma estéig.Még csak be sem volt hajlandó kapni a cicit.Nincs tej amit lefejhetnék egész nap 50 ml-ke,de az mire elég tápszer kell?Most vége a szopinak?Szörnyen érzem magam,mit csináltam...segítsetek.
2011. márc. 9. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még vissza lehet szoktatni, ne adj neki üvegből semmit, csak cicit próbálj adni. -keserves lesz, de ha éhes el fogja fogadni.
2011. márc. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Annak örülök:)és hogyan kezdjek neki?Mit csináljak az estével?
2011. márc. 9. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Én inkább tápszer, mint cukros tea mellett vagyok. Amúgy én langyos vízet adok neki, és legalább nem szokik rá az édes cuccokra. A tápszer meg hipoallergán, keserű, mint a fene, de a fiam legalább imádja így az anyatejet. Tehát csak az éhség csökkentésére használja.

Amúgy én nem hagynám éhezni a babát, de ez más kérdés. Csak előttem van amikor kisfiam végre kapott tápot, és attól a naptól ismét elégedett és boldog volt és nem sírt éhesen....

A cumizavar amúgy más. Az azt jelenti, amikor nem tud szopizni, csak cumisüvegezni. Szerencsére nálunk ilyen nem volt, szerintem nálatok sem erről van szó.

Lehet, hogy pár nap múlva jobb lesz, lehet, hogy menstruálás előtt vagy, lehet, hogy csak az anyatej picit változott.

Először is iktasd ki a cukrot a teából, aztán adj neki vizet, aztán ha semmi nem jön be, akkor tápi. És fel a fejjel, nem rontottál el semmit.

2011. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xStefix ***** válasza:

Az estével az lesz, hogy most pár napig nehezen fog(tok) elaludni. Sőt, éjjel is valószínűleg kelni fogtok. De szerintem meg fogja érni nektek, hogy a babád újra szopizni akar majd és lesz is neki elég tejed.

Ne vádold magad semmiért, már nem érdemes így utólag, inkább arra figyelj, hogy megoldódjon a gondotok. Kitartás kell és türelem, de sikerülhet!

2011. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Gondoltam megírom mi változott ,mert hátha másnak is segít.Elmentem a védőnőhöz,hogy én márpedig akkor is szoptatni fogok!!!A gyerek viszont egy percig sem éhezhet!!Hát segítsen mert az a dolga.Olyan szupi tanácsot kaptam..először úgy gondoltam,hogy csak le akar rázni,mert azt mondta adjak neki almát v.banánt az egyik etetés helyett és nézzem meg mi történik.Hát legyen gondoltam egy próbát megér..szopi,majd egy óra múlva amikor ismét követelte a cickót almapürét tettem a szájába.Annyira cuppogta befeléImádta.majd vártam a következő szopis órát,de csak vártam és vártam eltelt 3 óra a tejcsim ömlött pólót kellett váltani amit addig még soha és amikor felébredt úgy,de úgy szopizott...Isteni volt és jött ismét az édes álom.Teát sem adok neki már,mert nem kéri.A cumisüveget jó mélyen eltettem.Remélem pár nap múlva elkezdhetem leszoktatni az almáról is..Köszi a segítő szavakat tőletek is.:)
2011. márc. 11. 12:13
 6/9 xStefix ***** válasza:

Hát........

Teljesen megértem, hogy te örülsz a (látszólagos) sikernek, de akkora rossz tanácsot kaptál, hogy jaj!!!

Egy újabb jel arra, hogy az eüsök mennyire nem értenek ehhez az egészhez! :((((((((((


Kérdező, figyelj. Nem akarlak elkeseríteni, ezt komolyan mondom! De a következő a baj az almás megoldással:

Oké, hogy ez nem tápszer vagy üveg, ez már szuper. De!

1. Az alma is ugyanúgy foglalja a helyet a babád hasában, mint a tea vagy a táp. Sőtmitöbb, az alma feldolgozására még abszolúte nincs kész a ki gyomra, emésztése! Emlékezz, a mai javaslatok szerint 6 hós kor után ajánlott elkezdeni a szilárdat. (Persze lehet ezzel nem egyetérteni, de a 3 hó azért akkor is nagyon korai.)

Ergó, az alma mintegy át fog rohanni az emésztőrendszerén, anélkül, hogy hasznosulni tudna. (Nézd csak majd meg a székletét, lehet, hogy mindent ott fogsz látni a pelusban "érintetlenül"..)

2. Sőt, nemcsak, hogy nem hasznosul, de le is mossa szépen azt a védőréteget, amit az anyatej épített rá. (Szakmai cikkben olvasható, hogy már egyszeri, anyatejen kívüli más táplálék adása - ott éppen egy adag tápszer volt - is akkora változást tud okozni, amit csak 2 hétnyi folyamatos szopi tud utána rendbe hozni!) Nem véletlen, hogy ennyire óvunk mindenkit az anyatejen kívül bármi mástól, alapos ok van rá.

3. Minden plusz étel, ami nem anyatej, az anyatej helyett kerül a babába - ergó, ennyivel kevesebb fog termelődni 2-3 napon belül. Szóval ezzel biztosan nem védted ki a kevesebb tej eredményét...


Szóval az a gond, hogy ez a megoldás csak látszateredményt ad, ami se nem hosszú távú, se nem olyan jó, mint ahogy te hiszed, vagy ahogy a védőnőd gondolja! Mert oké, a cumizavar elvileg kivédve így - de a babád emésztése ugyanúgy (ha nem jobban) le van terhelve és tejed sem lesz így több.

Elhiszem, hogy mégis megkönnyebbültél, miután láttad az almás eredményt, és isten lássa lelkem, nem akarom mindezzel a kedved szegni, de tudnod kell, hogy nem ez a jó (legjobb) megoldás a helyzetedre! Fontosnak tartottam mindezt leírni, mert most is azt láttam, hogy hiányoztak a háttérinformációk. Remélem, nem haragszol ezért.


És ha gondolod, nyilván szívesen segítek neked abban, hogy akkor mégis inkább mit kellene tenned, hogy megoldódjon a gond. Elvileg ezért vagyok itt.

2011. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a válaszaitokat.A pelusban tényleg komoly dolgok voltak:)2 napig adtam neki almácskát,utánna már azt sem kapott,mert Istenemre nem tudom,hogy mitől,de olyan sok tejcsim lett és csak szopik az én drágám!Tegnap utaznunk kellett és elvittem az üveget benne anyatejjel,hátha mégis kell neki,de kiköpte és inkább kerestünk egy csendes sarkot ahol megpróbáltam mellre tenni és még így is nagyot evett.:)Már csak szopi van semmi pótlás.Köszönöm nektek különösen az előző válaszolónak a rengeteg segítséget és a bíztatást.Szupi ez az oldal,bárcsak minden kismama számára elérhető lenne,biztosan tovább tudnának szopiztatni.:)
2011. márc. 15. 07:57
 8/9 xStefix ***** válasza:

Hú, nem is tudod, mennyire örülök a válaszodnak!

Egyrészt, mert sikerült elhagyni az almát és a tejed is több lett valahogy, ez szuper! Az meg, hogy "nyilvánosan" szopiztatok, nekem külön öröm, mert tényleg ez a világ rendje (szerintem). Ha a baba minket akar, meg kell keresni a módját, hogy így legyen. :)

Másrészt, mert komolyan aggódtam miatta, nehogy megbántsalak azzal, amit írtam (bár próbáltam körültekintően fogalmazni). Nehéz úgy írni, hogy ki is mondja az ember az igazságot, de nem is törje le rögtön a másik lelkesedését..

Gondoltam is rátok a hétvégén, vajon hogy ment a szopi, de megnyugtató, hogy jól alakult. Ügyes vagy, csak így tovább!

2011. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönök mindent:)
2011. márc. 16. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!