Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopós babának mikor adhatok...

Szopós babának mikor adhatok először cumisüveget, hogy ne alakuljon ki cumizavar?

Figyelt kérdés
Hamarosan vissza kell mennem dolgozni, és nagyi adná a lefejt tejet napi 2X. Eddig csak szopott, nem akarom, hogy leszokjon a ciciről. Most lesz hat hetes.
2011. júl. 5. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt nem lehet előre kiszámítani.

Ha a babád szopási technikája jó, és már be van biztosítva, akkor nagy eséllyel nem lesz gond.

Két hónaposan kezdtem mindkét gyerekemnél, de csak alkalomszerűen, max. napi egy szopit kaptak mástól, így 4-5 órám felszabadult.

Nekünk ennyitől nem lett bajunk, 20 hónapos korukig szoptattam mindkettőt.

2011. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Leginkább soha. Viszont a cumizavar nem garantált akkor sem ha mégis adnál, csak előre nem tudhatod. De ha van rá hajlama, akkor most még korai
2011. júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapos volt a kislányom, mikor el kellett mennem hetente egyszer egy teljes napot iskolába. Lefejt tejet kapta ( nagyon nehezen tudtam fejni, mert ekkora márt beállt a kellő mennyiség, ami a babának kellette és plusz nem nagyon jött, kb minden nap fejtem, hogy egy napi adag összejöjjön). 22 hónapos koráig szopott, de úgy vettem észre, hogy a kimaradt nap estéjén és másnap nem úgy szívta, ahogy előtte. Kicsit ellustult a cumisüvegtől, de lehet, hogy ezt csak én magyaráztam bele, már nem tudom. Arra figyelj, hogy ha elmész, napközben is fejd le magad, mert belázasodhatsz.
2011. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:
100%

Az első hónap a legkritikusabb, de ha van rá hajlama, akkor bármikor kialakulhat. Előre nem lehet megmondani.

Két tippem van:

Vagy alapból ne üvegből adjátok neki a tejet, hanem más szopibarát módon (ha a baba is elfogadja), vagy nagyon legyél résen az üveg mellett és amint észleled, hogy lanyhul a szopija, azonnal váltsatok másra.

Remélem, hogy nem lesz gond!

2011. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írták is: ez bármikor kialakulhat. Hat hetes baba mellől dolgozni menni... ilyet még nem is hallottam.
2011. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:
Gondolom, nem jókedvében teszi az anyuka.
2011. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 4 hetesen adtam a fiam szájába cumit, mert rajtam akart cumizni, de onnan jött a tej és ha jól lakott az már nem volt jó, így sírdogált. Szóval jött a cumi, semmi baja, nem nagy cumis, inkább alváshoz kell, viszont igazi kis cicikirály. Most lesz 6 hónapos, a cumisüveget el sem fogadja pohárból iszik!

De ez nagyon babafüggő. A lányom pl totál cumizavaros volt, 3 hónaposan már nem is cicizett, fejtem neki.


Bízzál benne, hogy nem lesz semmi gond!

2011. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!Pótolnom kellett kisfiamnak úgy 1 hetes korától és mái napig szopizik(2 éves) az én tanácsom kis lyukú etetőcumi.....bár én úgy etettem hogy cici,tápszer,cici!De vagy 6-7 hós koráig kizárólag 1 lyukú etetőcumit használtam(avent)

remélem tudtam segíteni!

2011. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!