Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » "Kizárólagos anyatejes táplálá...

"Kizárólagos anyatejes táplálás 6 hónapos korig". Ezt olvasni mindenhol. Akkor én elhamarkodtam?

Figyelt kérdés

Múlt héten töltötte be az 5 hónapot a kisbabám és tegnap adtam neki a déli szopás előtt pár kanál HIPP répapürét. Csak úgy ette. Várnom kellett volna még?

akkor miért van az üvegre irva, hogy "4 hónapos kortól"?


2009. febr. 23. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Három és fél hónapos a gyerekem.A tejem elég, eszik is rendesen.Az orvos javaslatára, mert nem hízott eleget, elkezdtük a hozzátáplálást.Tudom, hogy ez más eset de szerintem nem csináltál semmi rosszat.
2009. febr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy 4 hónapos kortól a tápszeres babákat kezdik el hozzátáplálni, de ez is egyénenként változó. Ha bőven van teje az anyának, a baba gyarapszik, akkor ajánlják, hogy várjanak 6 hónapos korig, mert az emésztőrendszere még nem nagyon fejlett. Azonban anyatejesnél, ha már nem elég a tejcsi, akkor már 5 hónaposan el lehet kezdeni a hozzátáplálást. Nem lesz semmi komolyabb baja a babának, ne félj, ha nincs felkészülve rá, sok baba el sem fogadja a más ízt, vagy emésztetlenül megy végig rajta. Régen már néhány hónapos kortól etettek-itattak a babákkal mindenfélét, mégsem volt komolyabb bajuk. Engem 4 hónaposan a nagymamám töltött káposztával kajáltatott meg és mégis élek és virulok! Én azért kivárom a 6 hónapot (még 1 hét), bár már nagyon kíváncsi vagyok milyen képet fog vágni a kisfiam, ha először kóstolja meg az almalevet!


Boldog babázást!

2009. febr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szia, nem hamarkodtad el, nyugodtan elkezdheted bevezetni, nekem volt elég tejem, de a kostólást ilyenkor elkezdtük és 7 hósan még mindig csak 1 étkezés volt gyümi a szopi mellett
2009. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű. Mindenki maga dönti el szabadon hogy mit mikor ad a babájának, ha azt orvosi ellenjavallat nem akadályozza. A hipp teákra is azért irják rá hogy 4 hónapos kortól hogy ne azzal itassák és tegyék jóllakottá az anyukák a babát.

Szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

Rengeteg tejem volt és orvosi utasitásra mégis teáztatnom kellett a kislányomat mert 12 hetesen is még sárga volt.

SZép napot.

2009. febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A hozzátáplálás ideje 4-6 hónapos kor között van.Ki mikor kezdi el nagymértékben függ attól,hogy mit eszik a baba,és,hogy mennyire áll készen a szilárd táplálékra.az én fiam most 9 hós,és kizárólag anyatejes.De 5 hónapos kora környékén elkezdett érdeklődést mutatni a szilárd étel felé.Amikor mi ettünk és látta,elkezdte nyitogatni a száját.Megkérdeztem a dokinénit és ő javasolta,hogy kezdjek el neki adni gyümit.Azóta is eszik szilárd ételt napi3X,de utána mindig kell neki a cici.

Szerintem nyugodtan adjál neki pici kostolókat.

2009. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
meglepődve látom, hogy ti a gyümölccsel kezdtétek. én répával, van vmi különbség? esetleg a gyümölcs jobban emésztődik? bocs, ha butaság volt a kérdés
2009. febr. 23. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!