Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki bölcsi és munka mellett még szoptatta a (két év fölötti) kicsijét?

Figyelt kérdés
Engem az érdekelne, hogy ha a babád cicin aludt el, akkor hogy tudott megtanulni elaludni a bölcsiben. Ill. az is, hogy ha éjjel még szopizott, akkor hogy bírtad a munka mellett az éjszakákat. Én jelenleg vele alszom, mert kb. 2-3 óránként szopizik, így egyszerűbb. Éjjel min. 3-szor kelt, plussz nincs túl nagy alvásigénye, nekem meg van, ezért nappal is alszom vele, ha tudok (nappal másfél órákat alszik átlagban). 16 hónapos, két évesen kell bölcsibe adnom, de már foglalkoztatnak ezek a kérdések. Nem szívesen venném el tőle a szopit, amíg igényli, de ezek miatt azért aggódom.
2011. márc. 21. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

:) Az én lányom 2 évesen került bölcsibe, akkor még bőven szopizott. Mondták is a gondozónők, hogy ebből baj lesz, majd tőlük is kérni fogja. Na de a gyerek az csak kicsi, nem hülye:)

Elaludni otthon csak szopizás közben tudott, a bölcsiben gond nélkül elaludt - gondolom a többiek miatt. Napközben jól elvolt, de ahogy hazaértünk, mindig "nekem esett" :)

2011. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy két év fölött babát már elég beteges szoptatni, ne is haragudj. Hiszen már jár, beszél, és mindent eszik! Válaszd el, mire bölcsibe kerül.
2011. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne beteges? 3 éves korig nincs ezzel semmi baj. Még pont az hiányozna a kicsinek, hogy az anyja elválassza, amikor a bölcsi kezdés is elég stresszes lesz neki.
2011. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne kezdjétek már itt is,próbáljatok meg a kérdésre válaszolni.Nem kérdezte senki,hogy beteges vagy nem 2 év fölöttit szoptatni.Tudod mi beteges?Ilyen válaszokat írni.

Kérdező,bölcsi témában nem tudok segíteni,de azt elmondhatom ,hogy munka mellett szoptatok,igaz saját cégnél,nincs főnök aki megmondja mikor menjek vagy jöjjek.

Sok ismerősömtől hallottam,hogy ha az anya nincs jelen,akkor a gyerek elalszik cici nélkül is.Épp ezért sokan alkalmazzák a leszoktatásnál,a nagyihoz költöztetést pár napra.

Én nem tudtam ezt megtenni a 3 évesemmel,még soha nem aludt el cici nélkül vagy nélkülem,ezért nincs személyes tapasztalatom.

2011. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Legszívesebben nem adnám bölcsibe, de valószínűleg muszáj lesz. Én is így érzem, hogy legalább a szopi maradjon meg, legalább még egy ideig. Ehhez egész jól kialakult már most, hogy nappal alig szopizik (már csak max. kétszer, egyszer elalváskor, és esetleg plussz egyszer vmikor), viszont éjjel sokat. Csak bírjam. Persze addig még sokminden változhat. Az is lehet, hogy addig elhagyja magától.
2011. márc. 21. 17:23
 6/7 anonim ***** válasza:
En 2 es fel eves koraig szoptattam, munka mellett (7 honapos koratol ment bolcsibe, mert visszamentem dolgozni - kulfoldon elunk). Szoval a bolcsiben soha sem volt gond az alvassal es ott soha nem kerte a tejcsit/cicit, eszebe sem jutott. Cumis uveget sem fogadott el soha a gondozonoktol. Otthon ejszaka tobbszor ebredt, es en sem birtam az ejszakai felkeleseket, ugyhogy velem aludt egeszen 2 es fel eves koraig, akkor viszont egyik naprol a masikra befejeztuk a szoptatast, mert probaltam fokozatosan elvalasztani, de nalunk ez nem ment. Ugyhogy befejeztuk teljesen es 2-3 nap utan egyetlen egyszer sem kerte.
2011. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, gratulálok, nem semmi, hogy ilyen sokáig sikerült szoptatnod munka mellett!
2011. márc. 23. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!