Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatok és nagyon meghúztam...

Szoptatok és nagyon meghúztam a derekamat a jobb oldalon. Mit használhatok a fájdalomra (krémre gondolok)?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Flector EP kenőcs, vagy Voltaren (mindkettő Diklofenálot tartalmaz)

Ha nagyon gáz, szedhetsz fájdalomcsillapítót is. (Pl. Voltaren dolo)

Én szedtem izomlazítót is már (Mydethon) és fájdalomcsillapítót (Rheosolon), bár ezek vényesek.

2011. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hete volt a hátamba izomgyulladás,ami nyomott egy ideget,csak panadolt és flektor tapaszt engedett az orvos,pedig már 1 éves a kisfiam és csak 4-5x szopizik egy nap.Jobbulást!
2011. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érdekes,mert nekem külön kihangsúlyozta a dokim, hogy flektorból csak a kenőcsöt szabad! A Tapasz TILOS!

Így kenőcsöztem!Az első válaszoló jól írta ami diclofenacot tartalmaz azt szabad! :)

Jobbulást!

Fájdalomcsillapításra extrém esetben szabad a cataflam is!Szopi mellett!

Nekem is elmúlt 1 éves mikor kellett!

2011. márc. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
voltarent semmiképpen, nekem tiltotta a dokim.
2011. márc. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Flecot krém betegtájékoztató:

Használható-e a készítmény terhesség illetve szoptatás ideje alatt?

Kérdéseivel bármely gyógyszer szedése előtt forduljon orvosához, vagy gyógyszerészéhez.

A nem szteroid gyulladáscsökkentőket a terhesség első és második harmadában csak orvosi javallat alapján, a lehető legrövidebb ideig szabad alkalmazni. A 6. hónaptól kezdve használatuk ellenjavallt.

A nem-szteroid gyulladáscsökkentők kiválasztódnak az anyatejben, ezért szoptatás alatt az alkalmazás nem javasolt.

2011. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Rengeteg betegtájékoztatóba beleírják, hogy átmegy az anyatejbe, pedig nem.

Én (sajnos) elég jól utána jártam a dolgoknak, mert súlyos betegségem volt 3 hónapos szopis babával.

Szoptatási tanácsadó, ortopéd, házi orvos és gyerekorvos véleményét egyaránt kikértem.

A diklofenák minimálisan megy át az anyatejbe.


Bemásolom a szoptatási tanácsadó levelének ide vágó részét:

A könyv (dr. Thomas W. Hale: Medications and Mothers' Milk, 2008-as, 13. kiadás) szerint a tejben lévő mennyiség messze túl kicsi ahhoz, hogy problémát okozzon a babának. Még sosem találtak tejen keresztül mellékhatást. A maximumát a tejben a bevételt követő 1 óra múlva éri el, a felezési ideje 1 óra. 99,7%-ban proteinhez kötődik, ez azért érdekes, mert plazmaproteinhez kötve már túl nagy a molekula ahhoz, hogy egyszerűen fizikailag át tudjon kerülni a tejbe.


itt: [link] is rá tudsz keresni a hatóanyagra (sajnos ez a pontos oldalt nem linkeli be)


Diclofenac


Amikor Cataflamot szedtem, akkor úgy csináltam, hogy szoptatást követően vettem be, így a következő szoptatásig már tutira nem túl sok juthatott be.


Az még érdekelne, hogy miért nem lehet Flector tapaszt használni, hiszen abból fokozatosan jut be a szervezetbe a hatóanyag, és nem egyszerre nagyobb dózisban. (Bár nekünk már mindegy, mert én bizony azt is használtam... :o)


Jobbulást kedves Kérdező!

2011. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki írta, hogy a flektor tapasz tilos!

Nekem akkor azt mondta a sebész, hogy azért mert folyamatosan jut be a szervezetbe 12 órán át,és hogy több a hatóanyagtartalma,mint egyszeri vékony krémezésnek!


Én is meglepődtem ezen?!?!?!

De azt mondták :S

2011. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!