Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos gyereknek mennyire...

8 hónapos gyereknek mennyire szükséges járókát vagy bébikompot venni? Meddig használhatók ezek, melyik a jobb?

Figyelt kérdés
A nagyszülők féltik a gyereket csúszni-mászni a szőnyegen, mert mi van, ha baj történik. Szerintem a járókába sem tudom hosszú időre betenni majd, ha hosszabb időre kimegyek a szobából, beteszem a kiságyba, de mégis elgondolkoztam a kérdésen. Ötletek? Tapasztalatok?
2010. júl. 4. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

bébikompot semmiképpen, járókát esetleg.

Mindkettő visszaveti a mozgásfejlődést, de a járókára szükség lehet, ha ki kell szaladnod a postáshoz, vagy wc-re, és ott legalább biztonságban van. Én kisfiam (szintén 8 hó) utálja, de néha pár percre muszáj beletennem, mert nem merem magára hagyni egy pillanatra sem.


Alakíts ki a szobában, nappaliban egy biztonságos területet, elbarikádozva fotellel például, ahol nagyobb területen mozoghat. Mászni nem fog megtanulni a járókában, felállásra készteti, és biztos tudod, mennyire fontos, hogy ne maradjon ki a mászás.

2010. júl. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bébikompot semmiképp, olvass utána, az orvosok sem ajánlják.A járóka egy ideig jó, de engedd kúszni-mászni, az elengedhetetlen a fejlődéséhez. A legújabb kutatások szerint a dislexia egyik okát a kúszás kimaradásában látják a tudósok. Természetesen őrizetlenül ne hagyd ilyenkor, ha kimégy, tedd járókába.
2010. júl. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok


Ja, most látom, a kiságyba teszed vészhelyzetben. Az is tökéletes, nekünk nincs, így a járókára van néha szükség, de mondom, végigordítja benne azt a pár percet.

2010. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenhova vittem magammal a lányomat. Talán 6 hónapos koráig pihentetőszékben ült velem szemben a konyhában mig főztem az ebédet. Ma már együtt pucoljuk a krumplit, mosogat, pakolgatja a poharakat. Még semmi nem esett ki a kezéből. Kanálla, késsel, villával eszik, egyedül iszik bogrébő, pohárból. Sőt a másfél literes üvegből is.

Márciusban volt 2 éves.

2010. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: Nekünk nem volt járókánk. 13 hónaposan megtanult járni. Addig mászott, vagy kapaszkodva lépegetett a fal mellett. A wc-re is jön velem, mert miért ne?! Bilire még nem ül, de szól hogy nyomja a kakit vagy a pisit. Nincs és soha nem is volt előtte zárt helyiség. Tudja, hogy a késsel, tűvel, ollóval nem játszhat. Gőzölősel Vasaltunk is már együtt.

Minél jobban félted, annál később tanulja meg a dolgokat.

Még sosem volt rajta egyetlenegy kék folt sem.

2010. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha eddig nem volt neki járóka, akkor már ne is vegyetek, mert ahogy nagyobb lesz egyre több helyre lesz szüksége. Nekünk járóka van, már kb. 3 hónapos kora óta használjuk mert abban volt a nappaliban amikor még kisebb volt. Most 8 hónapos és csak reggel és este teszem bele pár percre amikor alvás előtt vagy után van, egyébként a szőnyegen van vagy jön utánam a konyhába.

Mióta mászik már nem marad meg a járókában hosszabb időre, de nem baj mert jó ha megismeri a lakást és bizony meg kell neki tanulni, hogy mit lehet és mit nem. Persze figyelek rá és nincs egyedül a konyhában, csak néha a szobában, de ott elpakoltuk a veszélyes dolgokat.

2010. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia szerintem már nem maradna meg a járókában. Nekünk sem volt, amiótí kúszni tudott a kislányom, mindig jött utánam a lakásban. Inkább kússzon utánad a konyhába, mint mondjuk bent hagyod a szobában a járókában és kimész és ő addig lenyel valamit vagy mittudomén. Kicsit paramami vagyok abból a szempontból, hogy nem szeretem szem elől téveszteni a kislányom két pillanatnál tovább.

Kompot semmiképpen, mert káros.

A gyerekorvos egyébként nem győzött dicsérni, hogy hagyom a gyereket szabadon közlekedni a lakásban. Azt mondta nagyon jó hatással van a mozgásfejlődésre. Mindig azt mondta neki, hogy milyen jó dolgod van, hogy itt bolyonghatsz :) Mert azt csinálta, először csak hevert egy 2x2 méteres nagy takarón a szoba közepén, és innen kezdett el közlekedni.

2010. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A nagyszüleink, mikor kisbabásak voltak, alap volt a járóka meg a bébikomp. Mert muszáj volt tenni-venniük, és a gyermeket biztonságba kellett helyezni. Mikor mi kicsik voltunk, ezek a kütyük akkor élhették divatjukat :D. Azóta persze már nem úgy etetünk, nem úgy altatunk, és nem úgy csinálunk semmit, mert a who, és mindenki mást mondd már, megkavarva ezzel mindenkit.


A bébikomp tényleg gáz, sok gyereknek lettek mozgásszervi bajai később.

A járóka meg akkor nem jó, ha egész nap abban van a gyerek. De amúgy igenis jó szolgálatot tesz. Az én babám is félelmetes helyeket talált, mikor gurulni kezdett. Járókába teszem, míg kimegyek a mosdóba, vagy beágyazok. (most 10 hós). Vígan elvan benne 10-15 percet is (összesen egy nap :D)

, elücsörög, válogatja a játékait. Aztán meg egész nap szabadon kószál a szobában.

Elvileg a járóka azért jó, mert felkapaszkodik a rácsokon, segít felállni, nálunk még nem jött el ennek az ideje. Lépegetni is jó lehet benne. Aztán ha jár, már nem lehet úgysem bezárni, hagyni kell, had szaladgáljon. :)

2010. júl. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia! nekem is 8 hós a lányom és nemrég kezdett kúszni. bébikompot semmiképp ne vegyél, semmi haszna, viszont annál többet árt. nekünk régóta járókánk van (rácsos brendonos)de nem szeret benne lenne. max 10 perceket van el benne. a földön szeret mozgolódni. ráadásul nálunk kutyus is van, szóval figyelhetek :)

ha postás jön vagy kiteregetem ép a ruhákat, beteszem a járókába,de csak azért venni felesleges. jó a kiságy is erre a célra. jobb nekik ha szabadon kúszhatnak mászhatnak a földön, úgy fejlődnek

2010. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!