Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a hosszan tartó szoptatás...

Mi a hosszan tartó szoptatás titka? Ti hogyan értétek el és meddig szoptattatok? Mindenki válaszát várom.

Figyelt kérdés

Mindenki válaszára kíváncsi vagyok, és azok válaszát is várom, akik 1, 2, vagy 3 hónapig szoptattak.


Hogyan értétek el?

Csak szoptatás vagy szoptatás és tápszer együtt.


Köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 23. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a lényeg egy volt:szoptass!(8 évet már szoptatással töltöttem)

Nem kaptak a gyerekeim cumit sem cumisüvegt sem teát.

Nem néztem az órát mikor evett ha nyűgi volt megkináltam ha kellett akkor kellett ha nem úgy is jó.

Nem is tudom hányszor szopik a 7 hónaposom nem számolom nem érdekel,amikor igényli akkor kap.


4 gyerekes anyuka

2011. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

10 hónapig szoptattam, kislányom akkor úgy gondolta, hogy most már jöjjön inkább a többi :)

Alapból úgy álltam hozzá, hogy 6 hónapos koráig csak szoptatni fogom, ez sikerült is. Születése után rögtön cicire tette a csecsemős és már akkor olyan édesen szopizott :) Szerencsére nagyon hamar belövellt a tej, úgyhogy minden gond nélkül ehetett, amennyit akart. A kórházban annyira beállt a 3 órás evésre, hogy itthon is óramű pontossággal jelezte, hogy most éhes. A kórházban írtak fel receptre tápszert, amit a gyerekorvos az első látogatási napján eltépett :) Azt mondta, ha esetleg nehezebben is menne a szoptatás, tessék érte dolgozni. Aztán. Az elején rengeteg levest ettem, férjem fazékszám főzte a csirke - és zöldségleveseket :) Sokat ittam, amikor csak tudtam, pihentem. Én úgy gondolom, hogy jó volt az "alapozás" ezért mehetett ilyen könnyen.

2011. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiamat -aki ma máár 11 éves- 21 hónapig szoptattam, egyszerűen így alkult.

Egy óriási hibát viszont elkövettem ,hogy 3 hónaposan hozzátápláltam így 6 hónapos koréától csak 2x ciczett.

DE elválasztani nem akartam, így hagytam, hogy magától abbahagyja. Ő meg kitartó volt:-))


A kislányom 2 éves napi 2 vagy 3x ciczik. Nála már sokkal tudtosabban csinálta, nem paráztam és csak 6 hónaposan tápláltam hozzá. És itt is a hangsúly azon van, hogy HOZZá táplálsz, vagyis nem rohanmtenmpóban vezetd be a kajákat.

2011. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szintén a 4. gyermekemet szoptatom..

Soha nem tervezgettem, meddig fogok szoptatni, csupán azt tudtam, addig,amíg a gyerekemnek szüksége lesz rá. Sajnos az elsőt csak 6-7 hónapig tudtam, de ő már 18 éves, az akkori táplálási elvek annyira mások voltak, segítésg, főleg internet még nem is volt... csak a sok buta "tanács".

Amikor a 2. babámat vártam, eldöntöttem, nem hallgatok az "okosokra", cskis az ösztöneimre.. Ha a kicsi éhes volt, megszoptattam.. soha nem mértem, nem néztem az órát... igény szerint szoptattam, csak akkor méág nem tudtam,hogy ez egy elv.. nekem belülről jött. Éjjel is szoptattam, amíg csak igényelte. A hozzátáplálásnál is szem előtt tartottam az ő igényeit. Valahogy tudtam, hogy amíg szopik, nem gond, ha nem rohamléptekkel halad a hozzátáplálás... Kicsi lépéssekkel, nem sietve csináltuk.

Ha ő egy evéskor a szilárd helyett inkább a cicit választotta, hát azt kapta..később úgyis bepótolta.. Ő 25 hónapig szopott, de csak azért, mert a kistesó miatt elválasztottam.

A 3. babánál még talán ennél is rugalmasabb mertem lenni. Soha nem stresszeltem a tej miatt. Tudtam, amíg szopik, éhen nem fog halni... Ő csak 7 hónapos korától kapott szilárdat, előtte elutasította.. Így hát hozzá igazodtam.. Meg is lett a haszna, mert nagyon jó evő máig.. 13 éves. Ő 27-28 hónapig szopizott , majd magától hagyta el.

A legkisebb 2,5 éves. Még mindig szopizik, de már "csak" elalvás előtt kell neki.. Szépen, lassan ő maga hagyta el a többit. Ő is 6 hónapos koráig kizárólg anyatejet kapott, utáa az ő ütemében ment a hozzátáplálás. Soha nem erőltettem semmit.. Ő még 1 éves kora után és felébredt éjjelente szopizni... Kicsit fárasztó volt, de kibírtam. Most, néhány hete alussza át az éjszakákat.

2011. márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 hónapig szoptattam az ikreimet.

A terhesség alatt minden fellelhető információt elolvastam a szoptatásról, így nagyjából képben voltam. :) Az ikrek születése után megtanultam kézzel fejni, így sikerült lefagyasztott anyatejjel átvészelni a 2. és 3. havi növekedési ugrást. Mindig igény szerint szoptattam, tehát akkor ettek és addig, amíg jól nem laktak. Cumisüveget nem is láttak, de ez szoptatás mellett felesleges is lett volna...

2011. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

13 hónapos koráig szoptattam a babámat, nem volt titok benne, csak kapott ha kért. Volt hogy megjegyezték, hogy vékony, de nem fogadta el a tápszert, így maradt a cici. De nem is csoda, hogy vékony, én is olyan vagyok, meg az egész családom, 172 cm 48kg és nem tudok hízni. A végén már csak este cicizett, vacsora után, aztán már minden érdekesebb volt mint a szívás. Szóval nincs ebben semmi titok. Persze nehézségek mindig vannak, de az ember ne hagyja magát eltántorítani, az anyatejnél jobb étel egy babának nincs.

2011. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem készültem különösebben a szoptatásra,a világ legtermészetesebb dolgának tekintettem.Nem kapott sem cumit,sem teát.Nem mondom,hogy könnyü volt,mellgyulladással küszködtem az elején,rengeteg tejem volt,sokat fejtem.

5 hónapos korában volt egy növekedési ugrása,óránként kért éjjel.Nem bírtam,orvosunk javaslatára megvettük a tápszert,hogy lakjon jól este,hátha jobban alszik.

Beletörödtem,megnyugtattam magam,ennyi volt,és örültem is a tápszerezésnek,mert egy kicsit bele voltam már fáradva úgy tünt apad a tejem.

Igen ám,de az én okos lányom ,tudta már akkor mi jó neki.Öklendezni kezdett a tápszertől rám nézett és keservesen sírva fakadt.ekkor megszólalt a vészharang bennem,és azt mondtam nem tehetem ezt szegénykémmel,ki kell bírjuk,ö szopni akar,anyatej kell neki.

És láss csodát,azon éjszaka berobbant a tejem,és elég volt,és soha többé nem néztünk a tápszeres dobozra.

Most 3 éves és még mindig szoptatom.Csak azt tudom mondani mindenkinek,hogy minden agyban dől el,a szoptatás is,lehet sokan nem értenek egyet velem,de az esetem bizonyíték erre.

Nincs semmi titok benne,le kell mondani több dologról,hosszabb ideig.

Még nem látom a végét,remélem őszig ovikezdésig leválasztja magát.

Kíváncsian várom én is másik hozzászólását.

2011. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!