Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptassunk? Ti meddig...

Meddig szoptassunk? Ti meddig szoptattatok vagy mikorra tervezitek a szoptatás abbahagyását?

Figyelt kérdés
Mi jó a babának? Melyiket kell előbb elhagyni az esti, vagy a nappali szoptatást?
2009. nov. 20. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Én igény szerint szoptatok, a fiam cicimániás. Most 19 hós magától hagyta el legelőszőr a déli szopit, és a délelőttit, majd a délutánit is. Jelen állás szerint reggel ébredés után még kéri, a déli elalváshoz időnként, valamint még mindig szopival alszik el este.

A babának az a jó szerintem ha fokozatosan le tud választódni. Az anyukának pedig ha igény szerint szoptat.

2009. nov. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Én 10 hóig, míg egy csepp is volt estit hagytuk meg legtovább. Ha nem fogyott volna el, tovább szoptatom.
2009. nov. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Mindkét gyermekünk magától hagyta el a szopit(igény szerint szoptattam Őket)!Fiam 9 hósan fejezte be nagy bánatomra,lányom 17 hónaposan hagyta el.Esti és éjjeli volt legtovább meg.Most 33+5 hetes vagyok,célom(ha a baba is partner benne),hogy legalább 2 éves koráig szopjon:)De nem gond ha tovább:))))
2009. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Igény szerint szoptattam, a fiúk 2-2 évig, a lányok 3 évig szoptak.Sztem ha el akarod választani, a nappali szopikkal kezd,az esti sokáig lelki okokból is sokat jelent nekik.(Pl ha bölcsis lesz,nappal már nem szopik,de este megint összebújhat anyával egy kis szopira.)
2009. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem felesleges sokáig szoptatni.

Attól még, mert nem szopik 2 évesen, azért még össze lehet bújni, és cirógatni az arcát stb... Játszunk, hancúrozunk az ágyban minden lefekvés előtt.

Első baba 11 hóig, második 14 hóig szopott.

Nekem is, meg nekik is így volt a legjobb.

Lényegében magától hagyta abba, mert az utolsó hónapban már csak mosolygott meg csibészkedett szopizás közben.

A tej meg folyt mindenhová...

2009. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Attol még hogy nem szopik, még össze lehet bújni vele.

Ez hülyeség, hogy csak akkor ha szopik.

2009. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
94%
Az én fiam 13 hónapos korában már csak este szopizott. Egyik este aztán közölte, hogy nem, és elfordult. Még kb. 2 hétig minden módon próbálkoztam, de ennyi volt. Akkor nehéz volt, mert még szoptattam volna, annak viszont örülök, hogy az Ő igénye szerinti ideig kapott anyatejet.
2009. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Fiam 21 hónapicg cicizett, láynom 8,5 hónapos és még szopik, nappal és éjjel is.
2009. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Én nem azt írtam,h csak akkor lehet összebújni.(Érdemes előítéletek nélkül olvasni.)Én egy szoptatott babáról írtam,aki nappal már nem szopik,ezért az esti szoptatás testileg-lelkileg jól esik neki.

A szoptatás akkor jó,ha addig tart,amíg mindkét fél jól érzi magát tőle.Ha a baba "unja meg",egyértelmű,elválasztja magát.De ha az anyukának teher,ő is abbahagyhatja.

Viszont hagyjuk meg a lehetőséget a választásra beszólogatás nélkül.

2009. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Babám még nincs, de ezt a cikket találtam, talán segít. Amúgy úgy hallottam, hogy 1 év az ideális.

[link]

2010. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!