Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik jó ideje szoptattok (1-2...

Akik jó ideje szoptattok (1-2 év), milyen gyakorisággal teszitek? Tehát hány étkezést hagytatok el?

Figyelt kérdés
Babám 7 hónapos, még csak kóstolgatunk, eddig csak anyatejes volt, de lassan megeszik egyben egy étkezésnyi gyümölcsöt, szóval gondoltam, a tízórai szopi kimarad ezentúl. Szeretnék nagyon sokáig szoptatni és remélem, ettől nem lesz kevesebb tejem.
2011. márc. 23. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 15 hónapja szoptatok, most már csak reggel és este.


Állítólag 6-7 hónapos kora körül van a legtöbb anyatejre szüksége a babának, ha addig elég volt, akkor azután se lesz kevés.

2011. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kezdtem hozzátátplálni, 7 hónaposan maradt el déli gyümölcs utáni cicizés

1 évesen a délelőtti.

Most 2 éves, a reggeli és esti ciczés, az megvan, a délutáni változó, általába alvás után kéri.

De pl tegnap , tegnapelőtt nem kérte, remélem megmarad eza jó szokása:-))

2011. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34 hónapos,elalváskor kéri és ritkán reggel.Fogzáskor napi 15 alkalommal kérte,de azt 2és fél évesen befejeztük.
2011. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most már nem kell aggódnod a tejmennyiség miatt :) Két hónap múlva már eszik ebédet is, és vacsorát is, és laktatóbb főzelékeket. Akkor már csak kiegészítés lesz a szopi.

Én 3,5 évig szoptattam, de pl kétévesen már csak reggel , és este, ( komfortszopi volt ébredéskor, és elalváskor, nem azzal lakott jól )

Hozzátáplálás mellett is igazából már jóllakik a kajával, ha kéri utána a cicit, adj neki, ha nem nem kell erőltetni.

A lányom egyéves kora után is, bár evett már rendesen ebédet, kérte utána a cicit, mert úgy könnyebben aludt el délután, de ez már nem olyan szoptatás, hogy attól függ a baba fejlődése. Kétévesen is azért hagyta el a nappali szopizást, mert már én nem adtam neki, kényelmetlen volt már, és nem is tartottam szükségesnek. Gond nélkül elhagyta, nem is nagyon rázta meg a dolog, viszont így el tudtunk menni vele több időre itthonról, és úgy meg már eszébe sem jutott.

2011. márc. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!