Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pár hetes babát igény szerint...

Pár hetes babát igény szerint szoptattok, akár fél óránként visszateszitek? Vagy van valami időnkénti rendszer?

Figyelt kérdés

Akkor is, ha lustácskán szopik, elalszik hamar a cicin, de ahogy leteszem, 5 perc múlva sír megint a tejcsiért?


A védőnőm már azt mondja, ne hagyjam fél óránál tovább, és utána minimum 2 óra teljen el, míg visszateszem.

Hogy már elég nagy, hogy kezdje el tanulni, hogy most van ennivaló, és most kell enni.


Pedig ő is inkább igény szerinti szoptatás párti.


2011. jún. 14. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Ezt te látod, hogy nem fáj e a pocija, hogy nem tud kiürülni.

Az én fiam ezt csinálta egy ideig, de aztán voltak jobb időszakok, bírta tovább, aztán ha valami kizökkentette, megint gyakrabban kérte.

Ha neked nem megterhelő, szerintem olyan rosszat nem teszel vele.

2011. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Ekkora gyerek semmit nem fog tanulni. Szükségletei vannak, amiket ki kell elégíteni. Az enyémek volt, hogy 1 órán át szoptak. Én meg szoptattam, mert ez volt a dolgom. Mondjuk nem félóránként... nem kellene elaludni hamar a cicin. Próbáld keltegetni közben. asszírozd a lábát, cirógasd a pofiját, rázogasd a kezét. Szopja ki magát (addig ameddig) és akkor nem éhezik meg félóránként.
2011. jún. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
A védőnődnek van igaza. A gyereknek NINCS igénye arra,hogy félóránként szopjon. Ezt csak ma hiszik az anyukák. Ha van elég tejed,akkor még az ilyen pici is kibír 1,5-2 órát. Az ő hasikájának is kell a pihenés.
2011. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
87%

Az én nagyobb lányom úgy értelmezte az igény szerinti szoptatást, hogy ő rácuppan a cicire és 24 órán át rá van csatlakozva, úgy szunyókál, időnként kortyolgat ahogy kedve van. Aztán egy 4 órás maratoni szopi után úgy döntöttem, hogy na ezt nem, és én is betartottam hogy kb fél óra után lecuppantottam ha már csak szunyókálni akart, és utána 1 1/2-2 órát nem adtam neki, inkább sétálgattam vele.


Esetleg ne egyből 2 órával kezdj, hanem csak ne etesd meg azonnal, hanem próbáld elvonni a figyelmét dúdolgatással, puszilgatással, dögönyözéssel.

2011. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Az én két hetes kicsi fiam 2,5-3 óránként eszik 80-100 ml-ket. Talán többet kéne ennie a te babucidnak, és akkor tovább hagyna téged is.

Én azt vettem észre, ha csak 70 ml-t szív ki, akkor nyűgösebb, és hamarabb éhes.

2011. jún. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába ébresztgetem, kezét nyomogatom, arcát piszkálom, csak aludni jön oda, így egyáltalán nem dolgozik rajtam semmit, állandóan fejnem kell.


Lehet, az is baj, hogy nem mindig van elég tejem, és nem vagyunk még beállva.

Mérem is, hogy mennyit szopizik, van hogy csak 20 ml-t két mellből.

Éjjel van ideális evés, akkor egyszerre 80-at leszív egy mellből, mert akkor több idő van termelődni.

Ha ilyen gyakran szopik, mindig csak kevés tej lesz újra, ez baj, nem? Nem is lakik jól...


Pótoljam azonnal tápival? De akkor is alszik...

2011. jún. 14. 18:22
 7/11 xStefix ***** válasza:
83%

Igen, ha félóránként szopni kér, akkor félóránként megszoptatom. De ha nem azt szeretné, akkor nyilván nem.


Figyeld és tanuld meg, hogy a babád mit mivel/hogyan jelez és annak megfelelően gondozd. Ne a védőnőd vagy bárki más tanácsa alapján csináld így vagy úgy, mert mi nem ismerjük a te babádat. Te vagy vele nonstop, te tudod (remélhetőleg) a legjobban, hogyan jó neki. Senki, aki kívülről ír neked, nem fog tudni tökéletes tanácsot adni épp ezért. A rugalmasság és a türelem talán az, amit ajánlani tudunk neked, mert mindkettőre nagy szükséged lesz.


A védőnőd egyébként tipikusan rossz tanácsot adott neked is, sajnos, de ezzel nem lehet mit kezdeni. Jól mutatja, hogy aki ezzel egyetért, az nem tudja, mit jelent az igény szerinti szopi, sőt, talán azt sem, hogy az egész szoptatás hogyan működik alapjaiban, hogy mi a mélyebb lényege.

Ha szeretnéd csökkenteni a leendő szopis gondok esélyét, akkor inkább ne fogadd meg a tanácsát!

2011. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mancika, de jó neked, hogy legyen ennyi tejem? Alig bírom fejéssel is kicsavarni, egyáltalán nem spriccel..

Pedig iszom a teát, már sört is, forró vízzel zuhanyzom, fejem, már mindent kipróbáltam!

2011. jún. 14. 18:24
 9/11 xStefix ***** válasza:
79%

Ha sárgaság miatt aluszékony, akkor próbáld bíztatni a szopira, mert ilyenkor előfordulhat, hogy nem szopik eleget. Próbáld ébren tartani menet közben, ha lehet és legvégső esetben(!) nagyon minimálisan húzni kicsit az időt, hátha tényleg erősebben szopik, ha jobban megéhezik. De utóbbival csak óvatosan, mert rosszul is elsülhet (tejcsökkenés) és figyelj oda, mert nem biztos, hogy be fog válni ez a módszer! Remélhetőleg csak arról van szó, hogy picit erősödnie kell és utána jobban fog menni neki.

Tápszert semmiképp ne adj neki, üvegből meg pláne ne, mert komoly gondok elé nézhettek! Szopi, szopi és szopi ezerrel, amíg bele nem jöttök. Kitartás és türelem!

2011. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
4 hetes a babám,és én azt tapasztaltam,hogy sokszor nem is éhes,csupán csak a cicin nyugszik meg.Sokszor nyújtogatja a fejét ciciért akkor is mikor nem éhes.Ilyenkor inkább elringatom.Egyébként van hogy etetés után egy óra múlva cicit akar,illetve van hogy csak 4 óra múlva kéri újra.Most még elfogadom ezt,pici még az ilyen rendszerhez,ráadásul volt hogy mértem,és egyszer csak 30milit,máskor meg 130-at evett,változó...
2011. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!