Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki folyamatos tejcsatorna elzáródással küzdött? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Lassan már ott tartok, hogy naponta-kétnaponta csomósodik a mellem. 7 hónapja szoptatok, az elején kevésbé jelentkezett ez a probléma. Tanácstalan vagyok és kimerült ettől :(
2011. márc. 23. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mintha az én történetem lenne... de cserébe elküldöm azt...

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2011. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy végül én nem hagytam abba, csak most, 7 hónaposan. Megkönnyebbülés mindkettőnknek... még néha van tej, azt kifejem kézzel...
2011. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

:)))

én pedig írtam neked gyanútlanul, hogy már jó ideje nincs ilyenem és van remény :)

hát ez lett a vége :( egy ideig nem volt gond, de mostmár nagyon durva.

neked mi a történeted folytatása?

2011. márc. 23. 18:57
 4/12 A kérdező kommentje:

látom leírtad, csak már elküldtem.

közben sok problémád volt? miért hagytad abba? elapadt, vagy végül most apasztottál?

tápszert elfogadja? nálunk az a gond, hogy nem kell neki. se tápszer, se cumisüveg :(

2011. márc. 23. 18:59
 5/12 anonim ***** válasza:

:) Köszi a tanácsot anno, azt hittem, hogy teljesen helyrejöttetek...:(

Nálunk úgy volt, hogy elkezdett napi 50 milire beállni a szopimennyiség. A tápot fokozatosan növeltem, a szopi maradt 2 hónapig így és a tejcsatornaelzáródások szép lassan elmúltak (elkezdtem úgymond "nemtörődni" a dologgal, ha előjött... tudom, hülyén hangzik, de egyszerűen úgy csináltam, mintha nem lenne. Nem masszíroztam, nem zuhanyoztam, nem pihentem, hanem inkább sétáltam, és ittam együltőben 7 dl csapvizet). Így elmúlt 1-2 nap elteltével, és nem fájt annyira, mint amikor foglalkoztam vele sokat. Ja, és vagy kétszer bevettem algopyrint (védőnő mondta, hogy nyugodtan).

Aztán elérkezett az az időszak, amikor elkezdett kiabálni, hogy éhes, és nem tudtam mellre tenni, csak a cumisüvegezés közben (elvettem az üveget, kapott cicit, majd utána visszakapta). Aztán elérkezett az az idő, amikor már ez sem volt jó neki.

Ez pont akkor jött el, amikor már kanaltunk tutijó dolgokat (őszibarack-alma, sütőtök) és onnantól nincs az az isten, hogy szopizzon... de én lezártam ez a dolgot már, mert már ő nem igényli, így nincs lelkiismeretfurdalásom. Amúgy persze lehet, hogy fejnem kéne, de őszinte leszek, nem akarom ismét ezt a fájdalmat, úgyhogy ezért nem fejek.

Cumisüveget, kanalazást is szereti, szóval rendes kiskölyök:D

Amúgy ha a cicim feszül (azért mivel még nem apadt el, néha elég kényelmetlen, akkor kézzel kifejem azt a picit, ami feszíti). Kosaras melltartó persze még kizárva...

2011. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát le a kalappal, hogy ezt végigcsináltad.

Írhatnék privit holnap? lenne pár kérdésem

2011. márc. 23. 22:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze! Szívesen válaszolok.
2011. márc. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

én is sokat küszködtem ezzel. szerencsére a babám megtanult rendesen szopizni kb.4 hós korára, azóta nincs problémám.


szopi tanácsadóval beszéltél? lehet, hogy tudna segíteni. (www.lll.hu)

nekem ilyeneket tanácsolt:

-lazítás szoptatáskor (tejleadóreflex beinduljon)

-omega3 tabletta, vagy sok hal

-laza ruházat (hogy ne szoríthassa el semmi)

-alváskor oyan testhelyzet, amiben nem szoríthatom el a tejcsatornát

2011. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm az utolsó választ is.

mindegyiken túl vagyok :) mostmár ott tartok, hogy ahogy telik meg a mellem, záródik is el.

mindenki néz bambán, hogy ilyet még nem látott... hozzáértők.

2011. márc. 24. 19:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Homeopátiás golyó:atropa belladonna 15 ch és bryonia cretica 15 ch nekem bevált,2-3 nap, 2-3 szor 5 golyó és csodát művelt.Kb 600 ft egy doboz és sokáig elég.Nekem is be volt csomósodva, pedig szopiztunk és fejtem,ettől úgy megindult a tejci,hogy szinte óránként belövellt a mellem és szépen a csomók eltűntek.
2011. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!