Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi az a mennyiség amit...

Mennyi az a mennyiség amit egy 1-2 hetes babának egy evésre szopnia kellene kb?

Figyelt kérdés
Sehol nem olvasok ilyen adatot mert mindenhol azt írják, hogy nem a gramm a fontos, hanem, hogy ne maradjon éhes és legyen elég kakis-pisis pelusa egy nap.De régen csak mérték őket, tehát kell lenni legalább valamilyen hozzávetőleges számnak is.Ha valaki tud ilyet,vagy csak tapasztalatot írjon, légyszi!
2009. febr. 24. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért nem írnak már erről, mert a mért adat nem jelent pontos adatot. Mint ahogy arra sem lehet adni, hogy naponta a baba mennyit hízik. Nem mindegyik egyformán eszik, van amelyik csak az első tejet szívja ki, ami nem igazán hízlal, így hiába mérik, nem ad valós adatot. Ezért mondják mostanában, hogy azt kell nézni, hogy a baba jól érezze magát, hétről-hétre mennyit hízik és naponta mennyi pelusa van.

Itt van egy link, talán hasznos lesz: [link]

2009. febr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát a nagy okosak azt mondjá hogy 0-3 hónapos csecsemőnek a táplálkozás napi gyakorisága 5-7 alkalom, és egy étkezés során elfogyasztott mennyiség 100-180gr,de ez csak egy adat annyi kell neki amenyit megeszik, ő jobban tudja mint a sok okos.
2009. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2660 grammal született,és az első héten 40-50 grammot evett,majd kb 2-3 hét múlva már 60-70 grammot.Most 6 hetes és van hogy 140 grammot is megeszik,de ez csak egyszer egy nap,aztán "csak" 80-90 grammot.Most 3760 gramm.Én mindig mérem...valószínűleg azért mert a kórházban vezetni kellett szopási naplót,mert elég kis lustácska volt,először nem akart szopni.És azóta is megszokásból talán,de mindig írom,és mérem.Lehet,hogy túlzás,nem mondom,hogy csináld így,de engem megnyugtat.

De az,hogy mennyit eszik függ a súlyától.Egyébként egy nap 150ml/kg a napi adagja.

Na mi ezt mindig túllépjük.

Minden jót

2009. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kicsit megnyugodtam!
2009. febr. 25. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!