Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 1 éves korig szoptatok,...

Ha 1 éves korig szoptatok, utána már egyáltalán nem kell adnom a babámnak tápszert?

Figyelt kérdés

Mennyi idős koráig van szüksége anyatejre, vagy tápszerre?

Kb egy éves koráig szeretném szoptatni, ugye utána már nem kell tápszer?


2011. márc. 24. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Tápszer nem kell, ha az anyatej helyett tehéntejet adsz neki. Ha 6 hónaposan elkezded hozzátáplálni, 1 éves korára már elvileg mindent fog enni, úgyhogy megkapja a szükséges tápanyagokat tápszer nélkül is, viszont legalább napi 500l tej alapú élelmiszert kell ennie. Ahogy kiváltod az étkezéseket, szép lassan el tudod hagyni az egyes szoptatásokat.
2011. márc. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem 22 honapos a kisfiam 11,5 fél honapig szoptattm mert elment a tejem.De én nem merek neki adni tehén tejet ezért Mildibé 1+ adok neki egyszer vagy kétszer egy nap.Valamikor szokatm beletenni neki beleszorni egy kis kakaót is.
2011. márc. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én nem adtam a lányomnak soha tápszert,6 hóig csak anyatej,utána maradt 2-3szori szopi és 1 éves korától tehéntej.De más alternatívák is vannak,ha nem akarsz tehéntejet adni,én a tápszertől jobban tartottam,mint a tehéntejtől.
2011. márc. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem etetném táppal, 10 hónapig szoptak, további 2 hónapig sok túrót, joghurtot, sajtot ettek, majd utána 1 éves korától jöhetett a tehéntej.
2011. márc. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznosak voltak a válaszaitok!

Nem szeretnék tápszert adni, eléggé idegenkedek tőle. Kicsit a tehéntejtől is 1 évesen, de talán a tápszernél jobb.

2011. márc. 25. 09:17
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha szoptatsz, nem kell tápszer :)
2011. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szoptatás után volt kérdés a tápszer. :)
2011. márc. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha lehetséges lenne legalább 1 és fél évig szoptatnod,akkor utána már mehetne a tehéntej,ha nem akarsz tápot.Az enyém szoptatás mellett ,majdnem 2 évesen kapott először tehéntejből kakaót.

A tápszernek fura íze van,ráadásul a szaga sem kellemes.A nagyobbacskák akik soha nem kaptak addig,nehezen fogadják el.

2011. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Úgy érzem igazad van kedves utolsó válaszoló.

Te mint tapasztalt, szerinted napi hány szopizásra van szüksége 1,5 éves kor után?

(amúgy még csak négy hónapos, csak már érdekel a téma. Csak most még furcsa elképzelni, hogy ilyen sokáig esetleg szoptatok. Ráadásul hamar szeretnénk kistesót és szoptatás alatt ugye kevesebb a esély..)

2011. márc. 25. 22:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Annyi idős korban én sem gondoltam ,hogy hosszú lesz.Sajnos nekünk másfél éves korban volt a legtöbb szopi,tombolt a fogzás.Azért írom,hogy sajnos,mert nekem volt kissé fárasztó.Minél nagyobb,annál könnyebb megértetni vele és szabályozni a szopik számát.+ évesen már csak elalváshoz kéri.
2011. márc. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!