Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig szoptattatok? És...

Mennyi ideig szoptattatok? És az elején hogyan terveztétek, mit gondoltatok, milyen sokáig szeretnétek majd? Sikerült a terv?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsiság:)
2011. márc. 27. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Amikor az első fiamat szültem mindenképp szoptatni szerettem volna,legalább 1 éves koráig. A terv sikerült, éppen az 1 éves szülinapján választotta el magát, többet már nem kért cicit. A kicsi most 6 hónapos és szintén 1 éves koráig szeretném szoptatni.
2011. márc. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem terveztem,hogy meddig szoptatok,hiszen az idő úgyis megoldja helyettem az ilyen dolgokat.Végül is igazam lett.9 hónapig szoptattam,és abba kellett hagynom,mert kijöttek a kis fogai a fiamnak,és harapott..A végére már sebes lett a mellbimbóm,így leálltam a szoptatással egyik napról a másikra..Nem hiányolta,mert akkor már evett szilárd ételeket..
2011. márc. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia!Én 1 éves koránál nem szerettem volna tovább,de 6 hónaposan egyre kevesebb lett,és 6 és fél hónaposan egyszer csak elfordult tőle.Hiába próbálkoztam,csak sírt.Így tovább nem is erőltettem.
2011. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xStefix ***** válasza:
26%

Én a legelején egyáltalán nem terveztem dátumot. Amikor nehézségeim adódtak, akkor meg inkább a centit vágtam visszafelé a 6 hónapig.. :)

Utána rendbe jöttünk, "megvilágosodtam" és később egyre többet céloztam meg. 1 év, 2 év, 3 év. Mostanra ezt is túlszárnyaltuk.. A legközelebbi ilyen cél az ovikezdés, de ha ezt is elérnénk, az már valóban a hab lenne a tortán. Mostmár abszolút úgy vagyok vele, hogy addig megy, amíg a lányom be nem fejezi; teljesen elégedett vagyok a teljesítményünkkel, innentől ez már csak a "ráadás".

2011. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Terv: 6 hónapos koráig kizárólag szoptatás, 1 éves korig szoptatás az ételek bevezetése mellett. Ehhez képest 27 hónapig szoptattam, úgyhogy sikerült túlszárnyalni. :) Remélem a második babám is tudom majd legalább 1 éves koráig!
2011. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Minél tovább szerettem volna mindkettőt de mindkettő 1 évesen elválasztotta magát, akármivel trükköztem, nem kellett tovább nekik.

Most a harmadikat várom, nála is úgy indulok,hogy minél tovább lenne jó, de már nincsenek illúzióim:)

2011. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kb. egy éves koráig szerettem volna, volt is tejem bőven, de 8 hónaposan érdektelenné vált számára a szopizás, nevetgélt közben meg magyarázott, de nem kellett neki. 2 hétig próbáltam még, utána egy szoptatási tanácsadó mondta, hogy ha játszik csak a cicin ennyi ideig, akkor sajnos itt a vége. Ha sír rajta, az még nem jelenti a végét, akkor más gond van.
2011. márc. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. 21 hónapig,magától abbahagyta

Nem terveztem sehogy, így alakult

Egyet bánok, nagyon, hogy 3 hósan hozzátápláltam, és 6 hónapos korától már csak napi 2x cicizett


2. 2 éves volt 8-án, napi 2-3x cicizik, majd elválik, mi lesz

2011. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyéves koráig terveztem, az itt van három hét múlva, de nem úgy tűnik, mint aki abba akarja hagyni. :) Nekem nincs még szívem elválasztani, annyira szereti (nem csüng rajta állandóan, napi 1-2 alkalom, de ahhoz nagyon ragaszkodik), úgyhogy az idő majdcsak megoldja.
2011. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2éves koráig szoptattam.A terv 1év volt.Elhuzodott.:)
2011. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!