Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kezdett már valaki hozzátáplál...

Kezdett már valaki hozzátáplálást 4 hónapos babánál? És mit adott neki először?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
szia.én igen,pontosan 1 héttel a négy hónap előtt.először tejpépet kapott.tápszeres baba és úgy vettem észre,hogy nem elég neki...bár első baba,nem voltam túl tapasztalt.almát is kapott reszelve és nagyon tetszett neki mind:)semmi gond nem volt
2011. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
90%

Szakmai megjegyzés:

[link]


Az 5. bekezdést pedig érdemes külön is elolvasni, nagyon fontos, de csak kevesen vannak ezzel tisztában!

2011. márc. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Mindhárom gyerelemnél elkezdtem már 4 hónapos korukban a hozzátáplálást. Először almávalgyümölccsel,majd a főzelékekkel. Mindegyik egészséges. A legnagyobb 11, a fiam 5 a kicsi májusban lesz egy éves.

Nem hiszek az ilyen szakmai véleményeknek. Ha az én gyomrom feltudta dolgozni az ételeket,akkor a gyerekeimé is feltudja. Az élet ezt igazolta.

2011. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért az 5 és 1 éves fiad esetében nem biztos, hogy az élet nem fogja az ellenkezőjét igazolni.

Soha nem értettem az iylen maradi hozzáállást:-((((((


Én a 11 éves fiam esetében, pont az ellenkezőjét tudom elmondani, sajnos.


Nem hiszem, hogy oylan nagy áldozat még 2 hónapig csak szoptatni.

2011. márc. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minimum 4-6 hónapos koráig anyatejjel kell táplálni a csecsemőt. Ezzel szemben már nagyon sokan az első időszakban szilárd táplálékkal egészítik ki az anyatejet, pedig nem minden esetben hasznos a baba számára.


Szinte már elcsépelten hangzik, de a csecsemők számára a legfontosabb táplálék az anyatej. Hiszen tartalmaz minden olyan fontos tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot, ami a baba számára szükséges. Mégis a csecsemők nagy részét nem szoptatják megfelelő ideig min. 4-6 hónapig, amennyi fontos lenne számukra.



Az utóbbi években ugyan növekedett Magyarországon a szoptatott csecsemők aránya, mégsem mondható eredményes növekedésnek. Még mindig nagyon sok az olyan csecsemő (50%), aki hat hónapos korában már nem kap anyatejet. Hamarabb kezdődik el a hozzátáplálás és az elválasztás. Nagyon sokan nincsenek tisztában vele, hogy a korábban kezdett szilárd táplálék nem hasznos a baba számára. Ha lehetőségünk van rá, akkor minél hosszabb ideig szoptassuk csemeténket.



Korai hozzátáplálás hátránya


A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.



Miért nem kell sietni a hozzátáplálást, mert:



•nagyobb védelmet ad a betegségek ellen,

•a késleltetés időt ad a csecsemő emésztőrendszerének a megérésre,

•csökkenti az ételallergia veszélyét,

•segít megóvni a csecsemőt a vashiányos vérszegénységtől,

•megóvja a csecsemőt a későbbi elhízástól,

•segít az anyának fenntartani a tejtermelést

2011. márc. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!