Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha valaki "csak" fej, mert...

Ha valaki "csak" fej, mert nem kell a babának a cici, mennyi még az a mennyiség, amiért érdemes csinálni? Nálam szó szerint küzdeni?

Figyelt kérdés
Egyre csökken a tejem, és kezdek kimerülni, tönkretenni a mellem. Kérem, az ne írjon, aki szerint minden csepp fontos, mert nem tudja, mennyit szenvedek emiatt.
2009. febr. 25. 21:10
1 2
 1/14 Nikcsi ***** válasza:
92%

Szia!


Aterzem a helyzeted, en is atestem ezen. Nem akart a fiam szopizni ezert fejtem neki a tejet. Az elejen meg minden szep es jo volt, rengeteg tejem volt. Aztan elkezdett szepen lassan apadni, elkezdtem potolni tapszerrel. A vegen mar csak 60 ml-t tudtam naponta fejni, de csinaltam. Mikor egyszer a kisfiam sirva fakadt anyatej szopizas kozben es nem akarta meginni, akkor mondtam azt hogy most eleg. Ne legyen lelkiismeret furdalasod, szerintem te mindent megtettel, es inkabb orulj annak hogy hogy ennyit is tudtal tenni. Ne stresszeld magad, mert az megjobban apasztja a tejet, ha meg kimerulsz annak a babad latja karat. Szoval fel a fejjel, nem attol vagy szupermami, hogy meddig "szoptatsz", hanem attol hogy a babodnak van egy mosolygos, energiadus, kiegyensulyozott mamija. :)

2009. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
én is szenvedtem 2hónapot miután elválasztotta magát a kisfiam. Én napi 20ml-nél áltam le, mert ez már tök felesleges volt, szerintem. Igaz 1éves volt a kisfiam, evett-ivott mindent. Ha a tied kisebb sokkal én kínoznám magam még, de ha már neked is ennyire kevés (reggeltől-estig volt 20ml) akkor hagyd abba. Kérjetek tápszert, ettől még pont ugyanolyan szép és okos lesz a babád! Valamint te sem vagy önző, rossz anya!
2009. febr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2009. febr. 25. 21:24
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Én sajnos csak 4 hetes koráig tudtam anyatejjel táplálni, mert nem szopizott.Én az elejétől kezdve fejtem.Sajnos addig futotta.Én is kínoztam magam, pihenni sem tudtam, mert ha pihenhettem volna órák mentek el a fejésre pár csepp tejcsiért.:(

Átálltunk a tápszerre és boldog kiegyensúlyozott kisbaba velem együtt:)

Most 9 hónapos és 1 hetes és három napja elindultunk.

2009. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Nikcsi ***** válasza:
89%
Koszonom a lepontozast, tudtam hogy ez lesz... Az elso voltam.
2009. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt te döntöd el mennyi az a mennyiség ami neked megéri! Ha egy etetés akkor egyre elég ha kettőre kettőre! CSakis te érzed mennyire fárasztó neked mennyire készülsz ki tőle mennyire éri meg nektek! Azt ne felejds el te vagy az anyukája és amit te csinálsz neki az legjobb ha tápit kap azért ha tejcsit kap azért imád és te vagy neki a világ! :o) Boldog babázást!
2009. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Sajnálom, hogy lepontoztak, kedves Első! Nekem nagyon hasznos volt a válaszod!
2009. febr. 25. 22:08
 8/14 Nikcsi ***** válasza:
81%

Az a lenyeg! Nem is tudom mit huzom fel magam, mar megszokhattam. :)

Boldog babazast!

2009. febr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Te honnan látod ha lepontoznak?

A százalékból?

2009. febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen átérzem a helyzeted, másfél hónapja ugyan ebben a cipőben járok. Kisfiam sajnos koraszülött és rászokott a cumisüvegre. 2 hónapos koráig próbálkoztunk a szopival, de mire az egyiknek vége lett kezdődött a következő. Nagyon megviselt, hogy egy perc időm sincs magamra és a férjemre. Ingerült lettem és ez miatt csökkent a tejem. Akkor döntöttem el, hogy fejni fogom neki. Azóta minden oké, és tudom, hogy egy jó fejő aranyat ér. Nem tudom milyet használsz, nekem Avent Isis van és nagyon szeretem. Könnyű használni és hatékony.

De, ha úgy érzed, nem megy, akkor ne gyötörd magad, mert semmi értelme. Egyikőtöknek se tesz jót. Te stresszes és fáradt leszel, a manód pedig át fogja venni ezt a feszültséget. Nem attól vagy jó anya, hogy gyötröd magad, hanem attól, hogy feltétel nélkül szereted, gondoskodsz róla és óvod. Neki RÁD van szüksége és nem egy "nagyüzemi fejőgépre".

Nagyon boldog babázást :)

2009. febr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!