Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám rengeteg levegőt nyel...

Babám rengeteg levegőt nyel szopizás alatt, mit tegyek? A doki azt mondta, fejjem le az elejét, mert annyira dől a tej, hogy nem bírja az iramot a baba.

Figyelt kérdés
Amit lefejtem, cumisüvegből adtam aztán neki, de hát basszus abból is úgy dől a tej, hogy ugyanúgy egy csomó levegőt nyel. Mit tegyek? Napközben még nem zavarja, de mintha estére összegyűlne benne az a sok levegő, és jön az égtelen bőgés. Kap Infacolt minden szopi előtt, és 2-3szor böfiztetem szopi közben, akkor ki is jön valamennyi, de aztán etetés után "megkocogtatjuk" a pociját, és olyan, mint egy barlang, tele levegővel.
2011. ápr. 2. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamit félreértettél. A doki azért javasolta, hogy egy keveset fejj le,mert a túltelítődött mellből sokkal gyorsabban jön a tej. De ezt nem kell cumisüvegből odaadni a babának. Fejd le, ha tudod, tedd el a fagyasztóba! Ez a kevés nem fog hiányozni a kicsinek szoptatáskor :).

Tehát, mielpőtt itt lenne a szopiidő, fejj egy picit, aztán szoptasd meg a babát!Az, amit lefejsz, úgyis a hígabb tej, a lényeget megkapja.

2011. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az első válaszolóhoz, tényleg csak fejj ki egy kicsit, hogy ne dőljön a szájába.

Illetve amíg nagyobb nem lesz az is lehet megoldás (nálunk ez vált be), hogy félig hanyatt feküdtem szoptatás közben, mert így a szopi közben a babámnak a gravitációval is meg kellett küzdenie. Bejött, mert ebben a pózban lassabban jön a tej.

2011. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Egyetértek!

És - nem tudom, van-e szükség erre a tanácsra, de - ne várd meg, amíg hangosan, türelmetlenül jelzi, hogy éhes, mert akkor mohóbban fog szopni. Inkább már akkor szoptasd meg, amikor épp csak az első jeleit adja.

2011. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna.

1. hiába fejtem... utána is nyelte, ugyanis logikusan belegondolva... spriccelés nélkül is dől valamennyire a tej, ez készteti a babát, hogy igyekezzen, emiatt nem kiegyensúlyozott, hosszabb távon pedig már berögződik

2. ha kiszopizta az egész tejet és azért még "üres" állapotban nemsokra rá újra szopizni kezdett, automatikusan elindul a reakció, belövell a "kongónak" tűnő mellem, és hirtelen csöpögni kezd a temérdek tej és spriccel

3. arra jöttem rá és bizony már a második kisfiam jár így (szegénykéim), hogy sehogysem tudok segíteni, semmilyen eszközzel, ilyen az anatómiám... és ezzel ők sem tudták megtanulni a helyes, kiegyensúlyozott szopást.

Most azért igyekszem okosabb lenni, de már 35 éves vagyok, a tejem is kevesebb, mint 10 évvel korábban.

Az első szegény éjszaka közepén orrán-száján bukott, nem is kapott ideig levegőt... pedig büfiztettem is, de meglett a baj. Annyira frusztrált lettem az egésztől, hogy most bennem van teljesen a félsz 10 év után is.

Hiába mondanak bármi praktikát csak bólogatok, nem állok neki magyarázkodni...

Lehet, hogy marad a cumisüveg-fejés-pótlás, meg amit a természet diktál, de most a lényeg, hogy kiegyensúlyozott legyen a baba... valahogyan.

2011. ápr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
80%

Előzőnek: szerintem keress meg egy tanácsadót is ezzel kapcsolatban, hátha tud még neked hasznosat mondani! Azért nem azt írom, hogy mit olvass el, mert lehet, hogy inkább személyesen kellene beszélnetek. Néhány kérdés-válaszból kiderülhet valami, hogy miért ilyen erős a reflexed. Nem tudom, mennyire lehet ezt befolyásolni (valamennyire igen), de szerintem egy telefont megérhet!

www.ibclc.hu

2011. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!