Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg éhes vagy csak cumizni...

Tényleg éhes vagy csak cumizni akar?

Figyelt kérdés

3 hetes a babám. A cicin el szokott aludni, de amikor átrakom a kiságyba, felébred, és sír, tömi az öklét. Ha fekve szoptatom, és hagyom helyben továbbaludni, nem ébred fel, nem tömi az öklét.


Szoptatni kb. 3,5 óránként szoktam, éjszaka kicsit ráhúz erre.

Nappal általában én ébresztem a szoptatásokhoz, mert képes 5 órát is aludni (tovább nem mertem hagyni).

Többnyire 70-90-eket eszik két mellből. Van elég termény a pelusban.

A szoptatás hossza eddig 1 óra volt, de próbálom csökkentgetni, bár nem nagyon megy, mert rövidebb idő alatt nem alszik el a cicin, és tömi az öklét - gondolom cumizni akar és rajtam elaludni - talán elkapattam - vagy mégsem?!


2011. ápr. 5. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
cumizni akar, nem éhes
2011. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnos :-(

Amikor leválasztom - egyik mellen kb. félóra szopás után, amikor már bealudt, akkor a szájából folyik a tejcsi. Ez azt jelenti, hogy nem szívta le rendesen, vagy azóta termelődött új - nektek teljesen ki szokott ürülni, tehát egy enyhe nyomásra sem jön szoptatás után tej?

2011. ápr. 5. 14:53
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld berakni a kiságyba, amikor épphogy elaludt, de már el van lazulva a teste. Ha felocsúdik, szoptasd tovább, és altasd el újra. 3-4 próbálkozás után tovább fog aludni a kiságyban. Később már nem kell majd ennyiszer próbálkozni.
2011. ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mintha magamat látnám, nálam ugyanez a helyzet. :)

Mi már 5 hetesek múltunk. És az én kislányom szájából is néha folyik a tej, amikor már bealudt.

Sokszor alszik be a cicin, van, hogy le tudom fektetni, van, hogy ahogy leteszem, egyből felébred.

Nem is írom, le, mert ugyanaz van velünk.


most már én is tudom, hogy cumizni akar.


Ha keveset eszik, akkor nem várom meg általában a 3 órát, ez baj?

2011. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xStefix ***** válasza:

Tipikus ez a szopik-bealszik-leteszem-felébred dolog. Azért van, mert a csecsemők sokkal lassabban jutnak el a mélyalvás szintjéig, mint a nagyobbak. Az első időkben ez akár 45 percet is igénybe vehet: addig REM- ill. átmeneti szakaszban vannak, amikor viszont nagyon könnyen megébrednek. Ha nem várjátok meg, amíg szopizva eljutnak a mély szintig, hanem mozgatjátok őket, tutira fel fognak ébredni és nyilván szopizni szeretnének újra. :)

Két lehetőség van: vagy nem hagyjátok őket mellen elaludni, vagy addig hagyjátok őket cumizni, amíg teljesen bealszanak.

A tréninges könyvek előszeretettel ajánlják az első verziót - csak épp pszichésen kifejezetten káros módszer!

Én a másodikat javaslom.

A legjobb taktikája pedig a fekve szoptatás! Kérdező, te már próbáltad is és láttad, hogy bevált.. Alkalmazd hát gyakrabban! ;)

Én is ugyanezt csináltam a lányommal és nekünk is szuperül bevált, többet nekem sem ébredt fel elalvás után. (Hónapokig szoptattam így.)


Kérdező,

EZ NEM ELKAPATÁS! Az, hogy kielégíted a babád igényeit, jelesül szopizni hagyod, szerinted elkényeztetés? Mert nem! Tudod, mi az? Amikor rendszeresen a babád HELYETT csinálsz meg olyasmit, amire egyébként ő is képes lenne. - Nagyon nem ugyanaz a kettő, ugye? ;)

2011. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 xStefix ***** válasza:
100%

Szopihoz ébreszteni leginkább akkor kell, ha koraszülött volt, kissúlyú vagy nagyon sárgult születés után. Egyéb esetben általában nem szükséges.

Az, hogy a délutáni órákban egyhuzamban akár 4-5 órákat is alszanak, teljesen természetes, előbb-utóbb a legtöbb baba kialakít ilyenfajta szokást. Ilyenkor sem/nem szükséges ébreszteni. Figyeljetek és várjatok - lehet, hogy pont a tervezett ébresztési idő körül/után nem sokkal magától is megébredne...


Ha pedig keveset szopizott egyszerre, "nem kell megvárni a 3 órát". Egyáltalán, SOHA NEM KELL ÓRÁHOZ KÖTVE SZOPTATNI! Ez nagyon rossz gyakorlat, komoly gondokat okozhat, ha túlzottan ragaszkodtok az időkhöz.

Mindig minden körlmények között igény szerint érdemes szoptatni, azaz: olyan gyakran és annyi ideig, ahogyan a baba jelzi, szeretné!

2011. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vagyis, ha nem szopizott eleget, akkor is várjam meg, amíg ő szól, hogy éhes?
2011. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
igen,én is így csinálom.úgyis szól a baba ha éhes,akkor éppen annyira volt szüksége.nem mindig esznek ugyanannyit,egy egészséges baba tudja mi a jó neki.
2011. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor is, ha mondjuk nem 3 óra múlva ébred, hanem mondjuk 4-5 óra múlva.
2011. ápr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

Igen, ha délután 4-5 órát is alszik egyhuzamban, akkor annyit várj ki. Hidd el, jelezni fogja neked, hogy szopit akar, sőt. Ekkora alvás után az én lányom is rögtön tejcsit követelt magának jó hangosan. :)


De ismétlem, ha bármilyen okból jobban oda kell figyelni a megfelelő folyadékbevitelre (koraszülöttség, kis súly, lassabb hízás, sárgulás/aluszékonyság, hasonlók), akkor már nem biztos, hogy jó ez a gyakorlat! Ha bármelyikőtökben kétely merül fel, hogy tényleg kivárhatjátok-e ezt az időt, inkább kéredezzetek rá egy tanácsadónál is. (Ő is ugyanezeket a "nehezítő" körülményeket fogja megkérdezni egyébként.)

2011. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!