Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet egy 7 hetes babát...

Hogy lehet egy 7 hetes babát megtanítani cumizni, vagy leszoktatni a cumiról? Esetleg rászoktatni az újj szopizásra?

Figyelt kérdés
Babám sokszor csak cumival tud elaludni, viszont mindíg kiesik neki. Egy nap 1000x kell visszatenni és csak akkor nyugszik meg. :(
2009. febr. 26. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Sehogy.Mi is próbáltuk,már a cumivisszarakástól voltam fáradt:)))Kb még 10hetes volt,mikor bekapta az ujját.és azóta az van.Próbálkoztunk mi is mindennel,de nem csak kiköpte,hanem valahogy ki is vette a szájából,beleakadhatott,és úgy kellett kioperálni a kezéből:)

Hagyd,hadd jöjjön rá a lényegére,vagy cumi lesz v az ujja,valamire bizti rászokik:)

2009. febr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Én csak az ujjszopáshoz szeretnék hozzászólni: majd minden anyukától akiknek a gyerekük szopta az ujját azt mondták az rosszabb szokás mint a cumi, mert az mindig kéznél van és lesz is és NAGYON nehéz leszoktatni. Amúgy mi már 7,5 hósak vagyunk ám kisfiam is cumival alszik és ha kiesik és sír érte akkor megyek és beadom neki. De lehet egy idő után ha kiesik - mint barátnőm 5 hós kislányánál - azt jelenti mélyen alszik és már nem lesz rá szüksége. Szerintem az ujjszopásra ne szoktasd rá... Ja még valami, mikor a kisfiam csecsemő volt nekem fogni kellett a cumit, mert nem fogadta el amúgy viszont azzal aludt el.. Kitartás!
2009. febr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Én egy pelust gyűrtem oda eleinte, hogy az támassza a cumit; persze egy csomószor ránéztem, és csak a napközbeni alvásoknál használtam a módszert. Egyébként hamar rájön a technikára, kis idő után nincs szükség kitámasztásra.
2009. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Én most lehet, hogy meg leszek kövezve, de miért akarod bármelyikre is rászoktatni?

Az az állítás pedig nem igaz, hogy vagy cimizik egy gyerek vagy az ujját szopja.

Mert van olyan, hogy egyik sem kell Neki vagy nincs rá szüksége.

Nekem egyik gyerekem sem cumizott, valahogy nem tudtam, hogy mikor is kellene Nekik odaadni, nem volt rá ok. Persze lehet, hogy vannak olyan babák, akik igénylik, az enyémek nem ilyenek voltak. Bár az igaz, hogy képes voltam akár egy órán keresztül is szoptatni, ha a szopási igénye úgy kívánta és mindketten imádtuk ezt az állapotot.

Tehát nem kaptak cumit (pedig mindkét gyereknél vettünk "vészhelyzetre") és az ujjukat sem szopták egy percre sem.

Szerintem és ez a szerény véleményem, ha lehet ne szoktasd rá a cumira, akárhogy is, de nem természetes eszköz és még mindig nagyon megoszlanak a szakemberek véleményei a hasznosságáról.

Ha elhagyjátok a cumit, akkor annak pedig nem az lesz az egyenes következménye, hogy szopja az ujját.

De tényleg nem szeretnék beleszólni, csak gondoltam leírom, hogy ilyen is van.

2009. febr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia, én akárhogy próbáltam három hónap alatt sem tudtam rászoktatni a cumira, folyton grimaszolt, kiköpte, vettem kicsit nagyot laposat kereket szilikont és hagyományost hátha valamelyik megtetszik neki, de hiába, igaz a cumisüveget is utálja és nem eszik belőle. Nálunk sajnos vagy nem de az ujja kell neki, és lehet hogy erről nehezebb lesz leszoktatni de nem tudok mit tenni viszont csak ébren engedem neki, ha altatom el akár nappal akár éjjel nem engedem és kiveszem a szájából. lehet hogy így nem jó de én így csinálom és így nem köti az elalváshoz
2009. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Köszönöm kedves anyukák, hogy lepontoztatok csak azért mert az én gyerekeim nem cumiztak és nem szopták az ujjukat sem. Ti vagytok azok akik lepontozzák az olyan anyákat mint én, akik természetes úton szültek, 6 hós korig kizárólag szoptattak, igény szerint szoptattak, nem használtak mellszívót mert nem kellett, nem fejtek mert így is rengeteg tejük volt, nem volt cumija, cumisüvege a babáknak, éjjel egy szobában aludtam Velük, önmaguktól szoktak le a szopiról és nem én választottam le ill a kicsi két éves és még most is szopik néha, egyik sem volt hasfájós.

Ezek mind lassan "bűnök" lesznek, főleg ezen az oldalon. Aki ezek közül bármelyikkel is "büszkélkedhet" azt lehúzzátok.

Nem tudom az irigység miatt-e vagy mert egyszerűen még itt tartunk.

2009. febr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem is lepontoztatok?Miért?Az a gyerek,amelyik cumizni akarja az ujját,az fogja is.Hiába vettünk mi is mindenféle cumit,nem kellett,az ujja viszont igen.Én nem szoptatom 2 éves koráig,mert elment a tejem,mindegy,h miért.De ettől nem vagyok se jobb,se rosszabb anyuka,imádom a fiam.Én egyébként a pont az ellenkezőjét tapasztalom a környezetmeben,amelyik baba cumizik,az mind két kezével tud játszani,szal nem zavarja a cumi.Amelyik az ujját szopja,kiveszi a szájából,ha játszani akar.Egyébként pedig elalvához cumizik csak.
2009. febr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!