Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik 6 hónapig...

Anyukák, akik 6 hónapig kizárólag szoptattak: Mikor adtatok a babátoknak először vizet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Pár cseppet próbáltam 6hósan is, mert kánikula volt, de igazából talán csak 9hós kora után próbáltam adni inni mást is, nem túl nagy sikerrel. 1éves koráig volt anyatejes, addig az volt a fő folyadékforrás.
2011. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az enyém nyáron született.én próbáltam neki adni pohárból de nem nagyon kellett neki.kb 1 éves koráig nem ivott mást az anyatejen kívül.most 2 éves és még mindig cicizik!
2011. ápr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xStefix ***** válasza:
Hát. Miután átálltunk kizárólagos szopira, csak a hozzátáplálás megkezdése után, ami nálunk 6,5 hósan volt. Sokáig citromfüves Hipp babateát ittunk, azt nagyon szerette. Nekem is ízlett. :)
2011. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mikor már főként evett és kevesett szopott. Amíg ez fordítva volt, addig nem kellett.
2011. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1.babám 7 hónaposan kapott először vizet, mert akkor jött el a nyár, nagyon meleg volt. Igazából 8 hónapos koráig szinte csak szopizott, alig akart enni, nagyon lassan haladtunk.

2.babám 5,5 hós, még nem kapott vizet. Két hét múlva elkezdjük a hozzátápit, majd akkor megpróbálom a vizet is, hátha kér, de nem ragaszkodom hozzá. Azért remélem vele gyorsabban haladunk majd evés terén.

2011. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kínálgattam 5,5 hósan (pont nyaraltunk tengernél, elég meleg volt, nem kellett neki, inkább 2 óránként cicizett)

Sót még 6 hónaposo kora után sem nagyon kívánt plusz folyadékot, csa hónapok múlva.

2011. ápr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

előző

Most 2 éves, sokat iszik(igaz nem vizet, hanem teát, gyümölcslevet), emellett ciczik még, ja és nagyon jó evő

2011. ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8 hónapos korára értük el azt, hogy már két étkezést kiváltottunk, de evés után mindig cicizett inkább. Akkor próbáltam neki vizet adni, de csak 1-2 kortyot ivott. Nyár közepe volt, ezért is próbáltam volna. Mikor lementünk sétálni, kezébe adtam a cumis üveget, de nem tudta használni (sosem cumizott és cumisüveget sem használt előtte), de arra azért jó volt, hogy rágcsálta a cumi részét és így azért néhány csepp víz csak ment a szájába. Így inkább pohárból itattam utána. Egyre többet sikerült innia, de kb. két hét volt mire úgy megszokta a vizet, hogy kb. 1 dl-t megigyon egyszerre. 1 éves koráig csak vizet kapott inni, aztán persze már kóstolta a teát, a gyümölcslevet is, de ha szomjas, mai napig vizet kér inni (2,5 éves). Én úgy gondolom, hogy amelyik baba csak anyatejet kapott 6 hónapos koráig, annak ahhoz is idő kell, hogy a víz "ízét" megszokja, nemcsak az új kajákét. Szerintem sokan elhamarkodják a dolgot és ha nem issza gyerkőc a vizet, egyből adják a teát, meg a gyümölcslevet (tisztelet a kivételnek), utána meg panaszkodnak, hogy a gyerek nem szereti a vizet.
2011. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ue

nem hamarkodtam el, egyszerűen nem itta meg

2011. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-5 hósan mert nyár volt. Séta közben vizet kapott.
2011. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!