Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Muszáj szoptatos melltartót...

Muszáj szoptatos melltartót hordani, nem lehet merevitoset? És milyen is egy szoptatos melltarto?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem hordtam szoptatós melltartót. Sima egyszerű merevítős pamut melltartót hordtam, abból ugyanolyan könnyű volt elővenni a cicit.
2011. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt 2 szoptatós melltartóm ált. itthonra hordta őket, ha elmentünk, akkor felvettem normálisat.

2 éve szoptatok, már rég nem hordok szoptatós meltartót, meg is őrülnék:-)))

2011. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

7 hónapos a kisfiam, szoptatom és nem hordok szoptatós melltartót. Szülés előtt is a szivacstalan sima majdnem teljesen pamut melltartókat kedveltem, amiben csak egy merevítő volt. Ilyet vettem szoptatáshoz is, csak nagyobbat, könnyen ki tudom bújtatni a mellem a kosárból. Viszont mikor a kórházban beindult a tejem, akkor a merevítőt ki kellett operálnom mert nagyon kényelmetlen volt. De azóta is ugyanezt a típust hordom, csak mindig kiszedem a merevítőt. Hátránya, hogy az igénybevételtől kinyúlik a mellrész egy idő után (a ki-bebújtatásoktól), így fogyó eszköz. De maradok ennél. Próbáltam szoptatós melltartót is, de nekem kényelmetlen és valahogy természetellenes volt. Az olyan, hogy a kosár úgy van kialakítva, hogy a közepén le tudsz gombolni egy plusz anyagot, és akkor a mellbimbód kilóg, és így tudsz szoptatni. Szerintem menj el egy fehérneműsbe és próbálj föl egyet. Meglátod bejön-e. Meg gondold át, hogy a mostani melltartódból ki tudnál-e bújni, és kényelmes lenne-e szoptatnod, és úgy dönts, ahogy neked kényelmes.

Még annyit, hogy én pl az első hónapokban melltartóban aludtam még éjjel is, úgy, hogy kiszedtem a merevítőt kényelmes volt alváshoz is. Pár hónapja mikor vettem egy újat kipróbáltam, hogy nem veszem már ki, hanem bent hagyom, de kb egy nap használat után éreztem, hogy kezd fájni a mellem mikor megtelik, ott ahol a merevítő hozzáér, így inkább megszabadultam a merevítőtől mielőtt összeszedtem volna egy mellgyulladást.

2011. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert nekem kis mellem volt 75B melltartót hordtam de mióta szoptatok jóval nagyobbak a melleim, talán 80 C vagy D melltarto kell, de meg nem tudtam elmenni venni, itthon poloba vagyok csak olyan ciki mar hogy ha jön valaki hozzánk, nem vagyok prud de bugyi nélkül se maszkalok szóval kell nekem az fehérnemű hogy meglegyen a komfort érzetem, és nem azért kell mert " tartania" kell valamit, mert a mellformam se változott csak teltebb lett. De kétszer volt mar hogy becsomosodott, bekemenyedett a mellem és azt olvastam hogy a melltarto is lehet az oka, ezert nem merek hordani nehogy ujra kemenyedjen mert nagon kellemetlen volt masszirozni, fejni.
2011. ápr. 12. 13:15
 5/9 anonim ***** válasza:

100% pamut, merevítő nélküli, két típusa van:

1. lehajtható az egyik anyagrész (van kis kapocs a csepp alak csúcsán)és így kint van a mellbimbód

2.elöl kapcsos


[link]


Boltban én is nézelődtem, 5-6 000 Ft....így halasztgattam a megvásárlását,

aztán teljesen véletlenül (szinte sosem járok piacra, látszik is :), mert) ott vettem 600 Ft-ért!!!

Teljesen pamut, nagyon kényelmes, "lehajthatósat".

2011. ápr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én vettem 2t, talán2X ha használtam... :S
2011. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 2000 ft ért vettem darabját több mint 2 éve (nemrég néztem,most 3E), nagyon nagyon sokszor mostam, de semmi baja.
2011. ápr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most dobott be a postás Lidl újságot, van benne szoptatos melltarto, lehet gagyi, de kiprobalasra megteszi.
2011. ápr. 13. 13:59
 9/9 xStefix ***** válasza:

Nem létszükség a szoptatós melltartó, de célszerű lehet, mert általában könnyebb belőle kibújni, mint a simából, ugyanis lecsatolható a kosara.

Ha nem vagy biztos magadban, próbálj fel egyet és meglátod, neked kell-e, kényelmes-e.


DE! A MEREVÍTŐVEL nagyon óvatosan bánjatok, főleg újszülöttes anyukák! Szuperjól el tudja zárni ugyanis az alsóbb (ilyenkor még nagyon telt) tejcsatornákat, amiből kellemes mellgyulladás lehet. Általában ezt nem is szokták ajánlani az első hónapokban; pláne éjszakára nem.

2011. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!