Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor érdemes szoptatós...

Mikor érdemes szoptatós melltartót venni?

Figyelt kérdés
Meddig nő a mell? 33 hetes terhes vagyok, kéne vennem melltartókat, és mostmár szoptatósakat szeretnék venni. Valahol olvastam, hogy a 36.hét után érdemes, mert akkor már nem nő a mell... Igaz ez? Vagy szerintetek vehetek már most is? (Nekem csak az első 4 hétben nőtt 1-1,5 méretet a mellem, azóta megállt a növésben.)
2011. máj. 4. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szülés után 3-4 nappal jelentősen nő még a mell, mert akkor lövell be a tej!

Egyébként én nem vettem szoptatós melltartót, hanem puha anyagú sport melltartót inkább.

2011. máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én inkább azt javasolnám, hogy akkor, amikor még nem nő meg, vagyis a 35-36. hét előtt, mert a tejbelövellés miatti mellnövekedés csak pár napig tart, de utána jó esetben legalább 6 hónapig kell hordanod.
2011. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ráérsz szülés után szerintem.

Szülés előtt, 80 B voltam, Terhességem alatt lett 85 D, aztán, amikor hazajöttem a kórházból is jó volt a 85 D melltartó, viszont a szoptatás 3 hónapjában lenn 90-95 D. Ahogy nő a tej mennyisége úgy fog nőni a melled is! Gondolj bele első napokban "csak" 50-70 ml kelle, aztám meg 250 ml:) Nem úgy kell elképzelned, hogy hirtelen egyik napról a másikra 2 görögdinnyéd lesz:) azt sem tudod, mennyi tejed lesz, tudsz e szoptatni. Vettem szoptatós melltartót én is, de a sima pamutossat és a sporot ahogy írták jobban szerettem és olcsóbb is, mert a hiába volt szoptatós betét a melltartómba, azért azt is cserlélnem kellett néha napjában többször is.

2011. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!