Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás miatt lett ennyire...

A szoptatás miatt lett ennyire száraz a bőröm testszerte?

Figyelt kérdés

Amióta szoptatok, hihetetlen száraz lett a bőröm mindenhol, mint még soha.

Igyekszem sok folyadékot fogyasztani, de ennek ellenére úgy érzem, a vízháztartásom borult.

Helyenként szinte viszket is a "papír"száraz bőröm.

(Babám még csak 1 hónapos.)


2011. ápr. 13. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem is tök aszott lett a bőröm. lehet a szoptatás miatt is, bár én rengeteget ittam 1 hós baba mellett és mégis, és lehet a hormonoktól is szerintem.
2011. ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Elképzelhető, hogy ez atópiás dermatitisz, amit a megváltozott hormonműködés is okozhat, valóban.


Nemcsak a folyadékbevitelre kell ilyenkor figyelni (nem tudom, az mennyire számít ebben), hanem arra, hogy a bőrödet megfelelően ápold. Magyarul, folyamatosan ZSÍROZNI kell, mert ilyenkor csökken a bőrben a lipidek mennyisége! (Érdekes módon pont nem a víz, a vizes, tejes testápolók fognak igazán segíteni. Sőt, nekem ezek csak még jobban szárítanak.)


Nekem télen katasztrófa a két kezem, +15 fok alatt, főleg szélben, olyan, mint egy múmiáé. Kireped, piros, viszket, fáj... Amit én javaslok neked:

1. kisebb bőrterületre, mint pl. a kéz, a Lipobase Repair krém. Gyógyszertárban kapható, de nem olcsó, 30 ml 1000 ft körül van.

2. nagyobb felületre, egész testre pedig a shea-vaj. Ez sem olcsó és elég nehéz kezelni, mert szobahőmérsékleten olyan, mint a disznózsír, úgyhogy nehezen kenhető.

Mindkettő nagyon hatásos, bár elsőre durva, hogy jóideig nem tudsz utána fogni, mert zsíros a kezed, de hosszabb távon tényleg "hidratál". Nekem nagyon bejöttek.


Egyebekként pedig próbáld csökkenteni a bőrödet érő műanyagok számát: tus- és habfürdő, szappan, ilyesmi. Én a lányomra (endogén ekcémás) kecsketejes háziszappant használok (biobolt), nagyon jó az is. =Bár az ő ekcémáját ez sem oldja meg, de legalább nem súlyosbítja a tüneteket.)

2011. ápr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a hasznos választ
2011. ápr. 13. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!