Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mik a jó és rossz hatásai a...

Mik a jó és rossz hatásai a bimbó védőnek? Miért nem jó ha azzal szoptatok? A bimbó kiemelőt meddig kell használni hogy legyen hatása?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Bimbóvédő:

rossz hatása, h a gyereknek nagyobb erővel kell szívnia, macerás a használata kicsit.

jó hatása, ha nem tudsz mással szoptatni, mert nem jó a bimbód (mint nekem), akkor kénytelen vagy használni. Ezért jó hatása az, h végre meg tudod szoptatni a babádat!!! Ezen kívül nem ázik fel a melled.

A bimbókiemelőről nem tudok nyilatkozni.

2009. márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a bimbókiemelő sem használt. Bimbóvédővel tudtam csak szoptatni, azt is csak két hónapig, de ez is kínszenvedés volt. A babám egyszerűen nem bírta megszokni, vagy én nem tudom miért nem volt hajlandó enni vele, de fejnem kellett neki, mert a végén már a szájába sem vette.

A védőnőm azt mondta, hogy nagyon kevés baba tud rendesen enni bimbóvédővel, de hátha valaki tud neked jó tapasztalatot is írni.

2009. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én elejétől kezdve bimbóvédővel szoptatok, most múlt 4 hónapos a kislányom. A kórházban azt mondták, hogy nem valószínű, hogy tudok szoptatni ilyen bimbóval (ellaposodó+ ödémás is volt a mellem), talán-talán bimbóvédővel, de szerintük az sem biztos. Ehhez képest mint mondtam 4 hónapja csak anyatejes a bébim. Szóval hajrá! Egyébként én Avent Minit használok.
2009. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! A bimbókiemelőről tudok nyilatkozni: nekem teljesen lapos volt a mellbimbóm, nem tudott mit bekapni a kisfiam. Kb. 1-2 óra alatt pont kiemelte annyira a mellbimbóm, hogy tudtam szoptatni. Néhány napig használtam csak, azóta nem kell. Most 3 hónapos a kisfiam, gond nélkül tud szopizni, segédeszközök nélkül.
2009. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Nekem a védőnő azt mondta hogy 2hét után biztos kiemeli a bimbómat!A bimbóvédővel egyébként tökéletesen tudok szoptatni,ezért nem is értem hogy miért mondta a védőnő hogy a bimbóvédő nem annyira jó!
2009. márc. 3. 14:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletesen lehet szoptatni a bimbóvédővel. Én 3-4 hónapig csak azzal szoptattam, mert lapos volt a mellbimbóm. Aztán a sok szoptatás miatt megváltozott a mellbimbóm alakja és apránként átszoktunk a sima cicire. Azóta is szoptatok, már lassan 11 hónapja. Ha nem lett volna bimbóvédő, lehet, hogy nem is ment volna a szoptatás.
2009. márc. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi ez az utolsó válasz is megnyugtató mert a védőnő azt mondta egy idő után majd nem fogadja el a cicit a bimbóvédővel és nem lesz elég tejem de ha te tudtál szoptatni 11hónapig akkor ez nem lehet igaz
2009. márc. 4. 08:59
 8/8 anonim ***** válasza:

A bimbóvédőt azért nem szokták javasolni, mert sokan azért használják, mert az elején fáj a szoptatás. Viszont valóban nem tud vele olyan hatékonyan szopni a baba, éhes marad, elapad a tej. (mi majdnem így jártunk a bimbóvédő miatt.) Tehát ha valakinek nincs problémája a mellbimbóval, az ne használja, inkább kínlódja végig az első 2 hetet, aztán megszokja a mell.

De ha valaki a mellbimbó formája miatt nem tudna egyébként szoptatni, akkor mindenképpen kell, nem értem, hogy a védőnő miért nem látja ezt be.

2009. márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!