Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnak rossz a nyaktartása....

Babámnak rossz a nyaktartása. Igaz hogy ilyenkor nyakmerevitőt kell használni?

Figyelt kérdés
Az én babám az egyik oldalára szereti mozgatni és hátra felé nyomja ki a nyakát.Az ortopéd orvos azt mondta rendben van, majd kinövi.Nem is fáj neki egyáltalán ha mozgatjuk.Erre egy idősebb ismerös védőnő megijesztett hogy lehet hogy késöbb nyakmerevitőre lesz szüksége.Aki hallott már ilyenröl legyen szives irjon!
2009. jan. 17. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ez egyoldalasság valamilyen izomtónus elosztási zavarra utalhat. Az az érvet, hogy majd kinövi, ne fogadd el. Lehet, hogy valóban így lenne, de ha mégsem akkor ezzel értékes időt vesztegethetsz el. A picit fejlődésneurológiára kellene vinni, de hasznos lenne egy Dévény módszerrel dolgozó gyógytornásznak is megmutatni. Sok baba küzd hasonló problémákkal, jól kezelhető, és az a jó ha minél hamarabb felismerik a gondot és kezelik.
2009. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen.Nekem azt mondta a gyógytornász hogy arra az oldalra amelyikre nem fordítja a fejét tegyünk színes játékokat vagy ha kifele szeret nézni a kiságyból akkor fordítsuk meg hogy kénytelen legyen elfordítani a fejét.Napközben mikor ébren van és tudsz rá figyelni tedd hasra hogy amikor próbálgatja emelni a kis fejét erősödjön a nyaka.Nekünk ezt a zárójelentésbe is beleírták hogy otthon ez javasolt.
2009. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Írtan neked privát mélt.Én vagyok a Dévényes.
2009. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minket a doki azonnal gyt-hez küldött és azóta rendbe is vagyunk,láttam olyan 3évest akit akkor vittek el gyógytornászhoz,hát nem növi ki!
2009. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is úgy született a kisfiam hogy a nyaka kicsit meg volt húzódva, és az egyik oldalt láthatóan jobban szerette. Megnézte a kórházi gyerekorvos és gyógytornász is, mutattak egy nagyon egyszerű gyakorlatot, hogy azt otthon is csináljuk (ha érdekel leírom emailben) valamint az előttem szólóhoz hasonlóan javasolták hogy forgassuk a kiságyban, ne egyfelé aludjon, és a másik oldalra tegyünk színes, figyelemfelkeltő játékot. Voltunk teljes uh-on, ott külön megkértük az orvost hogy nézze meg a nyakát, szerencsére minden rendben van vele, de ő is mondta hogy jó hogy szóltunk mert ilyenkor kialakulhat bevérzés a nyakon.

Szóval szerintem mindenképpen konzultálj orvossal!

2009. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak üzeném küldje el nekem a gyakorlat sort! Nagyon köszönöm!
2009. jan. 17. 16:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 4 éves nagyfiammal volt ilyen probléma!

Születésétől 4 hónapos koráig jártunk heti 3x masszázsra,gyógytornára vele!

Mindenképpen beszéld meg a gyerekorvossal,mert nem növi ki :(

2009. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!