Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tanácstalan vagyok, hogyan...

Tanácstalan vagyok, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos, 6 hónapig csak szoptattam, bőven volt tejem, nem kellett neki sosem pótlás, szépen nőtt. Azóta hozzátáplálom, de folyamtosan szoptattam is, viszont az utóbbi 2-3 hétben drasztikusan lecsökkent a tejem. Szegény csak szopizna, közben néha sír, mert nem jön semmi, próbáltam fejni is, de semmi. Napközben nem olyan nagy gond, mert eszik mást, de este nem alszik el másképp egyelőre, viszont ahelyett, hogy ellazulna, inkább felhúzza magát, így ördögi kör.. A kérdésem az lenne, hogy hogy lehet neki "elmagyarázni", hogy nincs már cici, és anélkül kell elaludnia, hiszem ő még elég kicsi ( nem cumizik,így az nem segítség).
2011. ápr. 18. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld gyakrabban szoptatni, több folyadékot inni.

Ilyen kicsinek szerintem még elég nehéz elmagyarázni, h nincs cici. Esetleg cumisüvegből adhatnál neki tápszert, bár én inkább a szoptatást erőltetném , serkenteném a tejtermelődést.

Inkább gyakrabban tedd mellre. Nem tudom hányszor kap már szopin kívül mást, de azt lehet kicsit inkább hanyagolnám. Ilyenkor még elég ha 1x kap valami gyümölcsöt vagy zöldséget a többi étkezés pedig szopizás legyen.

2011. ápr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

Próbáld meg esetefelé gyakrabban megszoptatni, ha engedi. Így ugyan egyszerre kevesebb tejhez jut, de többször, így talán több lenne az eredmény.


Menzi nem jön visszafelé mostanában?

Nem csinálsz valamit másképp? Kevesebb pihenés, folyadék, több stressz?


Nem növelted meg túl hirtelen a napközbeni evés-adagokat? Hátha ezért esett vissza túl gyorsan a tejed. (Ha tényleg ez a gond.)

2011. ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!