Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megjött a havim (elösször) és...

Megjött a havim (elösször) és az 1 évesem nem akar szopni?

Figyelt kérdés
Most jött vissza a havim és azóta elutasítja a kislányom a szopizást. Megváltozhatott a tejem íze? Vagy nincs összefüggés a kettő között? Eddig sokat szopizott, ez volt a fő folyadékforrás! Nem tudom ezután mi lesz, ha már nem cicizik. Eddig alig-alig itta meg a teát és más italokat!De fehérjére is szüksége lesz, vezessem be a tehéntejet, vagy vegyek junior "tápszert"? Tanácstalan vagyok segítsetek!!! Köszönöm!!!
2011. ápr. 23. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Adj neki tehéntejet és más tejtermékeket. A junior tápszer mesterséges termék.
2011. ápr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem adtál tápszert, hülyeség lenne elkezdeni.

Tehéntej, víz, tea stb., ha szomjas lesz megissza.

2011. ápr. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:

Hááát, ha van a családban tejérzékeny, akkor inkább a junior italok, mégha műanyag is. Ha nincs, akkor meg lehet próbálni a tehéntejet is, de mondjuk talán jobb lenne, ha egyelőre kicsit higítanád.

De ha igazán szomjas lesz, akkor szerintem megissza majd az egyéb folyadékot is.

A fehérjét és Ca-t pedig más módon is beviheted neki, joghurt, tejföl, sajt, túró, amit szeret. És nem utolsó sorban a husik és a hüvelyesek.


Nem biztos egyébként, hogy itt vége is van mindennek, remélhetőleg a mesid után újra visszaáll a tejed és ő is hajlandó lesz szopizni.

Figyelj most nagyon oda a folyadékbevitelre, igyál többet és egyél vérképzést segítő ételeket, hátha ez is segít.

2011. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 éves korig nem adnék tehéntejet semmiképp.Az enyém 9 hósan hagyta el a szopit.Nem fogadta el a tápot.Tej nélkül nőtt fel.Ma sem szereti.Ha lejár a mensid,újrapróbálhatod,csak első 3 nap keserű a tej,utána olyan mint volt.
2011. ápr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos azóta sem hajlandó szopizni a kislányom! A lefejt tejet viszont megissza, de a cicit hiába kínálom neki, már ha meglátja nyafog és mászik el tőlem. Sajnálom, hogy vége, én imádtam őt szoptatni.
2011. ápr. 25. 07:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Azért csak próbáld még,hátha.....Nekem 3 hós volt a fiam,mikor megjött és bizony nem akart szopni 1-2 napig,izgultam a köv.hónapban,készítettem fagyasztott tejet,de akkor már nem zavarta.Azóta sem,csak az első alkalom volt zavaró számára.Viszont a lányom szintén 1 éves volt,mint a tiéd és egyik napról a másikra elutasította a cicit,nem "ért"rá szopizni.Viszont lefejve itta még sokáig.Úgyhogy ha a menstruáció zavarja az elmúlik pár nap alatt,de ha a szopit a "kora" miatt utasítja el az nem fog változni sajnos/emlékszem,nekem is olyan fájdalmas volt,hogy vége lett/
2011. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!