Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejserkentésnek alkoholos...

Tejserkentésnek alkoholos sör? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Párom kollégái mondták a páromnak, hogy vegyen nekem barna sört, amiinek állítólag 5% felett van az alkohol tartalma, mert nekik az bevállt. Én most kezdem megszokni a sört, mert eddig nem ittam, s még most sem tudok egy fél doboznál többet inni belőle. Gösser alkoholmentes az bevállt, s azt is iszom. Párom néha hozott Radler 1,6%-osat, abból ittam fél dobozzal. Azt szerintetek lehet?

Inkább több véleményre vagyok kíváncsi, nem akarom h baja legyen a babámnak. S biztos ami biztos. Alkoholmenteset merek inni. De ez a 1,6% is sok nekem, barna sört nem tudom merjek e inni ti mit gondoltok ezekről. BArna sört is megkockáztatnátok vagy van közetetek olyan aki itta, s nem lett baj?


2011. ápr. 23. 19:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Van speciális alkoholmentes barnasör is! Én azt iszom. Tescoban vagy gyógynövény (bio) boltokban lehet kapni, az a neve, hogy Karamalz. Nagyon finom, egy picit a kólára emlékeztet, sörre semmiképp. Nem olcsó - asszem 230Ft körül van 1 üveg, de nekem nagyon bevált! Remélem Neked is segít és így megnyugodhatsz, hogy nem ártasz a babónak! 5 hós Picilány anyukája
2011. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Régebben tényleg ezt itták sokan, de főleg akkoriban, amikor még nem volt alkoholmentes sör, vagy nem nagyon lehetett kapni. De hát régen (pl. amikor az én szüleim születtek), még nem is igazán tiltották az alkoholfogyasztást, a terhes nőknek sem, meg úgy egyáltalán, semmit nem volt "tilos". Személy szerint én kétlem, hogy egy pohár sör bajt okozhatna, ennyit volt, hogy én is megittam amikor szoptattam, mert ez elenyésző mennyiség. (Mármint ez kb. egy deci volt.) De ha te igazából nem is szereted a sört, akkor teljesen felesleges, nem az alkoholtartalma fokozza a tejtermelést, hanem úgy tudom, hogy a benne lévő maláta. Ilyen malátás italokat meg lehet kapni alkohol nélkül is.
2011. ápr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
Egyél füvet. A tehénnek is attól van. :-)
2011. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem anyám itta, de én úgy tudom hogy a szoptatás alatt nem terhesen.

Nekem amikor terhes voltam hozott apám 6 üveg barna sört, hogy legyen tejem, de nem bírtam meginni mert nagyon rossz volt az íze, uh kidobtam. :)

Szóval hogy tényleg serkenti-e a tejet, nem tudom.Én az ilyen dolgokkal úgy vagyok hogy anyám itta, volt teje de lehet ugyan annyi lett volna akkor is ha nem issza.

2011. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Maci kávé. Most nem hazudok. Egy ismerősömnek már majdnem elapadt a teje, mikor valahonnan ezt kapta. Segített neki, nagyon is. Nincs benne koffein, alkohol.
2011. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát velem a párom egy egész üveg barna sört akart volna megitatni, de akkor szólok neki, hogy létezik alkoholmentes is. Ő úgy tudja, Ő se nagy sör ivó, sőt alkoholt nem is nagyon iszunk. 1-2 évben egyszer-kétszer alkoholos koktélt terhesség előtt, s azóta sem.

Kollégái nem tudom mondták-e neki, hogy alkoholos volt-e, gondolom csak annyit, hogy ezt itták. Amúgy én nem minden sört iszom meg. Ez a gösser, amiből tudtam többet is inni eddig, meg az 1,6%-osból fél dobozzal. Előbbi 249 vagy 269 ft, attól függ hol vesszük, s másik 150ft.

Amit ajánlott egyikőtök, az alkoholmentes barna sört, az ehhez képest nem is drága. Bár annak is van ára.

S a maci kávét hol lehet kapni? Milyen árban van?

Amúgy nekem eddig a gösser jól beindította, csak párom akar változtatni, meg gondolom abban a tudatban van, az még jobban segít, meg lehet az árat is nézi, mert ténx, hogy amit meg tudok inni van ára, s anyagilag nem állunk olyan jól, hogy megtehessük.


S aki iszik ilyen söröket egy nap megisztok egy üveggel vagy csak egy pohárral? S ha nem isszátok meg ti is elteszitek másnapra?

S minden nap isztok, mert azt is hallottam, h minden nap kellene inni. De én mikor hogy iszok, van hogy havonta 1-2 üveg.

2011. ápr. 23. 19:51
 7/16 anonim ***** válasza:

Na, mondom, hogy a maláta :) Mivel a Maci kávé is az :) Azért is maci: MAláta CIkória :)

Bárhol lehet kapni, Interspar, Tesco, stb, ilyen hengeres dobozban van, ott, ahol a kakaó meg a hasonló dolgok. Nem tudom mennyi lehet, olyan 500 forint körül, de ebből rengeteget lehet csinálni, ez egy por, tejjel el kell keverni és inni.

2011. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A Maci kávé is azért hatásos, mert ugyanabból készül, mint a barna sör.. malátából. :)

És ennek még alkohol tartalma sincs.

Intersparban, Metroban, Tescoban is láttam már.

Egy 250 gr-os doboz azt hiszem 600 körül van, de sokáig elég, mert egy pohár italhoz egy púpozott kávéskanállal kell tenni.

2011. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Na.. szinte ugyanazt írtuk, csak más szavakkal. :)))
2011. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor azt hittem, hogy vicc a kerdes, de rakattintottam es lattam, hogy nem.

En nem javaslom meg a radlert sem, az alkohol az alkohol. A babanak az mereg. Nem a sortol lesz tobb tejed.... ez hihetetlen, de komolyan.

Elmeletileg a malatatol lesz. Ha te hiszel ebben, lehet kapni alkoholmenyes sort vagy malataitalt, ami olyan, mint a barna sor, csak alkohol nincs benne. Persze, a te babad es azt iszol, amit akarsz, de gondolj a pici egeszsegere...

Amugy tejed elsosorban a gyakori szoptatastol, pihenes es alvastol, egeszseges etkezestol, sok folyadekbeviteltol es utoljara talan segitenek az ilyen dolgok. Es en nem is a sort ajanlanam, hanem vannak a szoptatos teak, ezerszer egeszsefesebb.

2011. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!