Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem értem, hogy kell számolni?

Nem értem, hogy kell számolni?

Figyelt kérdés
Kevés a tejem és mellé kell táplálnom. A kórházban cicizés után mérlegre rakták, és annak alapján adtak tápszert. Otthon nekem is mérlegeznem kell, de nem értem hogyan kell. Cicizés elött 3.80 a cicizés után 3.87. Ebből én most honnan tudjam mennyit ivott és hogy mennyire van még szüksége a tápszerből?
2011. ápr. 24. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, az annyit jelent, hogy 70ml-t eszik cicizésnél. Ez bőven elég egy kisbabának, miért akarsz mellé tápszert adni? A fiam 3 hónapos korában evett ennyit.
2011. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Az én fiam sokkal többet evett mint 70 ml, ha esetleg sír még mert éhes próbáld meg neki a másik melledből is szoptatni, ha már semmi anyatej nincs akkor csinálj neki 40-50 ml tápszert.

max szerintem 120 ml vel összesen jól kell laknia.

2011. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha normálisan fejlődik, akkor nem kell hozzátáplálni. 70ml nem kevés!
2011. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba? Nekem 1 hetesen volt 3,5 kg körül a súlya, akkor 60 g-ot mondtak, hogy egyen. Azután fokozatosan haladtunk, akkoriban úgy 6x etettem. Nem kellett mellé tápszer. Most 3 hónapos és van, hogy csak 80-at szopizik, de van, hogy 190-et, tőlem is függ, hogy éppen mennyi tejem van, és tőle is hogy mikor éhesebb.
2011. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég és nem kell tápszerezni! De beszélj egy gyerekorvossal is erről.
2011. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne mérd!!!!!!!!!!!!!!

Hülyeség mérni!Ne a mérlegnek higgy, hanem a babádnak!Úgyis látod ha éhes maradt.Ha látod hogy cici után nyugtalan, akkor készíts 30-40ml tápot, és kínáld meg, és látni fogod, hogy kell e neki!

A mérleget dug el szekrény mélyére!!!

2011. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem adnék tápszert neki. Ha éhes marad, tedd vissza cicire még. 70 ml, az nagyon szép, a lányom 3 hetesen, egy hónaposan evett ennyit. Tényleg ne méregesd, mert bele fogsz őrülni. A babák sem esznek mindig ugyanannyit, ahogy mi sem. Én is itt követtem el a hibát. Volt hogy már 80-90et evett, aztán megint 40et. Azt hittem, nem elég a tejem, vagy nem tud enni, de nem adtam tápszert. Az volt bennem, ha éves, szívja ki a tejcsit. Onnan tudtam, hogy van még a cicimben, hogy fejtem az elején minden szopi után, ettől aztán nagyon sok tejem lett. De nem adtam pótlást. A baba sír evés után, ha éhes marad, de ha nyugodt, jókedvű és van napi 4-5 pisis pelusa, akkor nem kell aggódnod. Hetente egyszer mérd meg, hogy szépen gyarapszik-e. Legalább 500 grammot hízzon egy hónapban és akkor nincs semmi gond. Ne idegeskedj, mert attól is csökkenhet a tejed.

Sok sikert és kitartást, hidd el a babád, tudja, hogy mennyi tej kell neki. :)

2011. ápr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!